Jump to content

Desteği Kesilen Anakarta Bios Yüklemek

omeraksu
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar çalıştığım okulda işleri hızlı yapmak için tüm windows versiyonlarından tek tek acronis imajı yapıyordum evdeki masaüstü bilgisayarıma yeni bir tane sata hard disk taktım ve win 7 pro x86 imajını hazırladıktan sonra win 7 pro x64 ü kurmak için format atmak istediğimde hard diski biçimlendirmek istediğimde hard diski görmedi bende hard diski başka bir bilgisayarda biçimlendirdim tekrar taktım ama sonuç yine aynıydı yeni bir tane hard disk taktığımda yine görmedi işin ilginci aynı anakartta artık windows 7 yükleyemiyorum ama xp 8 ve 10 yükleyebiliyorum hard diskler arızalıda değil bad sektörde yok biraz araştırdım biostan olduğunu keşfettim ve anakartımda american megatrends bios 1102 versiyonu var sitesine girdim ama bios versiyonlarını indirtmiyor mail atın diyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim hard diski göreceği yerde sata driver soruyor durmadan doğru sata driverleri gösterdiğimde görüyormuş gibi oluyor ama sonrasında aygıtınız bulunamadı diyor yardımlarınızı bekliyorum

• Like 1

Aynı anakart bendede war .geçen hafta ikinci el olarak taktırdim mecburen....çok eski bi anakart dir flaş bellekten bile format çekmiyor ...işlemcim intel quad olduğu için başka anakarta kabul etmiyor...sizin hdd yi görmemesi normaldir..bi tane yeni intel core destekli anakart takın kurtulun 

• 2 hafta sonra ...
On 02.12.2016 at 13:56, bozart yazdı:

Aynı anakart bendede war .geçen hafta ikinci el olarak taktırdim mecburen....çok eski bi anakart dir flaş bellekten bile format çekmiyor ...işlemcim intel quad olduğu için başka anakarta kabul etmiyor...sizin hdd yi görmemesi normaldir..bi tane yeni intel core destekli anakart takın kurtulun 

usb bellekten format atıyor yanlışın var bios güncellersem sorun kalmayacak ama nedenini çözemedim sadece windows 7 de sıkıntı vermeye başladı windows 7 yükleyemiyorum bir tek

On 02.12.2016 at 16:32, Mehmet yazdı:

anakartın marka modeli ve seri numarası nedir? anakartın net bir resmini çekip buraya eklersen yardımcı olabiliriz.

asus p5q3

• Like 1