Jump to content

Ddr 400 ram alacağım ya 1gb yada 2gb

C@NgO

Recommended Posts

Ddr 400 ram alacağım ya 1gb yada 2gb CL si düşük tercihimdir.Kingston-OCZ yada Twinmos Olabilir.

Tavsiyeleriniz nedir.Alsammı almasammı karar veremedim şu an 2x512 mb ram kullanıyorum biri Kingston ötekisi twinmos dual olarak çalışıyorlar.Ama ihtiyacımda var vista için.

ddr ram kullandıgına göre her slot 2 gb desteklemeyebilir

tahminim 1 gb dir (yani 4 slot varsa 4 gb i destekliodur)

onun için ben senin yerinde olsam elimdeki ram leri elden çıkarır 2*1 gb ocz alırım

daha sonra ihtiyaç olursa yine aynı ram den ilave yaparım

ddr ram kullandıgına göre her slot 2 gb desteklemeyebilir

tahminim 1 gb dir (yani 4 slot varsa 4 gb i destekliodur)

onun için ben senin yerinde olsam elimdeki ram leri elden çıkarır 2*1 gb ocz alırım

daha sonra ihtiyaç olursa yine aynı ram den ilave yaparım

[

Please register to see this content.

2 Slotum boşta zaten +2x1 GB takabilirim. eskilerini satmaya lüzum yokki toplamda 3 GB edecek.Olmazmı sence.

Twinmos Cl 2.5 kingston Cl3 ama dual çalışıyorlar OCZ takarsam Dual çalışmaya devam edermi acaba?

Ama Fiyatıda Bayaa Pahalı 300 Ytl ediyor ikisi.

2 Slotum boşta zaten +2x1 GB takabilirim. eskilerini satmaya lüzum yokki toplamda 3 GB edecek.Olmazmı sence.

Twinmos Cl 2.5 kingston Cl3 ama dual çalışıyorlar OCZ takarsam Dual çalışmaya devam edermi acaba?

Ama Fiyatıda Bayaa Pahalı 300 Ytl ediyor ikisi.

o zaman 2*1 takabilirsin

ama ramlerin en düşük hıza sahip olanının hızında çalışır

ama bi dene 2*1 ocz al hızına bi bak bi de eskileri çıkarıp sadece 2 db ram le hızına bak

memnun kalırsan hepsini kullanırsın ama şu an için 2 gb ram zaten yetiyor

ben vistada da denedim

1,5 gb i hiç geçmedi

ramın miktarından ziyade hızı daha önemli gibi geldi bana

çünkü dediğim gibi ben hiç 1,5 i geçiremedim.1,5 gb ile ve 2 gb ile denedim(aynı marka) hız farkı yoktu

not.pahalı demişsin ama ddr ramler artık az bulunduğu için ddr2 den daha pahalı en ucuzu dediğin (markalı) 100 ytlden aşağı değil kingston ve hi-level de bakabilirsin ama ocz tavsiye ederim(overclock içinde ideal)

[

şunada bi bak

[

Hımm dediğiniz gibi her soket 1 GB destekliyor toplamda 4Gb oluyor yanlız dual için 2 tane blue soket kullanılabiliyormuş demekki 2x1 GB kit alıcam Ocz alabilirim ama sonradan sistemde bir arıza falan çıktığında yenilemem gerkirse ucuza gidecek ramlar.Yanlız bu OCZ kit değil acaba kitini nereden bulabilirim.

Sonradan verdiğindeki kit ama cl3 hızında biraz yavaş.

Bundan 2 tane alıyorum inşallah memnun kalırım.Bugün almam şart.

Acaba 2 GB DDR 400 MHz KIT (2x1GB) TITANIUM (OCZ)

[2 GB DDR 400 TITANIUM] mu iyi yoksa

OCZ DDR 400 1GB Gold Edition Enhanced Latecy CL2 Bellek - OCZ4001024ELPE

bumu iyidir acaba cl özellikleri aynı.Üstteki daha pahalı petek soğutucuları var.

hah tam da ben yazacaktım senin ekran kartında agp dir bence yeni başlayan birine sat sistemini üzerine ekleyerek makinanı yenile herzaman makinan göncel kalsın ! core 2 duolardan al hatta birazdaha bekle 4 işlemcililer çıkıyor !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...