Jump to content

Driver Packs With Nlite

jose

Recommended Posts

Driver Packs Driverları nlite ile seçtiğimde

farklı bir sürü sürüm çıkıyor

mesala

ATI 5.03.5 2007 Varken

ATI 2.03.2 2001 VAR

direk ATI 5.03.5 2007 SEÇERSEK az yer tutma maksadında söylüyorum

eski versiyonlarında işini görmemzmi

bu sayade en son sürüm kullanılmıs olup daha az yer kaplamamzmı ?

cevap verecek bir vatandaş yokmu

bu arada forumda arama yaptım

eskiden bir driver paketi vardı tncxp ye ait

forumdan bi arkadaş istemişti paylasılmıstı şimdi aradım bulamadım

icon13.gifDİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine p_edit.gif Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Edit'leyiniz.

driverspack.net' inndirdiğim driverları çok büyük

bi aralar forumda tncxp driver paketi diye bişi görmüştüm ara bulamadım

cd az yer kaplaması için driverları ayıklyacam

ama bi sorum var

mesala atı 2.5.3 2007 sürümü var

ve yine atı 2.5.0 2002 sürümü var

atı 2.5.3 2007 sürümü entegre etsem onun yerini almazmı eski ekran kartlarında sorun olmazmı

wlla kardeş bende öle bişi sordum ama tek tek ayıklıcaksın dediler.Ama haklılar.Benim bildiğim üst sürüm alt sürümü destekler yani alt sürümün driverine gerek yok sanırım.

bende öyle biliyorum maksat bi emin olalım olayı

aynı marka parçaların driverlarını eklerken driverın inf dosyasını açıp sonlarındaki aygıt listesine bak. Yani ati ekran kartı yada diyelimki nvidianın bir driverını ekleyeceksen inf dosyasında hangi aygıtları desteklediği yazar. Eğer son sürüm yada yeni olan driver eski inf dosyasındakileri kapsıyorsa eskisini almana gerek yoktur. Zaten windows donanımı yüklerken en yeni olanı seçecektir. Eski driverları eklemen sadece gereksiz yer işgaline sebep olur.

bazen bazı driverlar sadece bir yada bir kaç aygıt için oalbiliyor. örneğin nividianın en son sürüm driverını alıp bakarsanız desteklediği aygıt sayısı bazen bir kaç tane olabiliyor. Bir öncekine bakıyorsunuz onlarca ekran kartını destekliyor. Bildiğiniz gibi farklı windows sürümlerinin İnf dosyaları bazen aynı klasör içinde olabiliyor. Böyle durumlarda 98 veya 2000 in inf dosyasını açıp sadece 98 e lazım olan sistem dosyalarını görüp bunlarıda silebilirsiniz. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...