Jump to content

Windows Güncellemelerinin Sitede Yayınlanması

YAGMURADAM

Recommended Posts

Sayın site yetkilileri ve değerli arkadaşlarım.Benim bir fikrim var.Her ay Microsoft tarafından yayınlanan xp ,

ofis 2003 ofis 2007...vb güncellemeleri bu eylül ayından itibaren tasnif etsek iyi olmaz mı.Mesela eylül de diyelim ki

3 xp güncellemesi çıktı .Bu güncellemeler şunlardır diyelerek her ay için düzenlesek nasıl olur.Böylece katılımsız xp

e entegre etmede zorlanmayız.Şahsen ben çok zorlandım.Özellikle ağustos ayındaki güncellemelerin numaralarını bilmediğim için hangisi olduğunu bulana kadar akla karayı seçtim.İnanın bana sadece numaraları verilse bile büyük faydası olur düşüncesindeyim

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum.Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.İlginiz için şimdiden teşekkürler...Saygılarımla

Uygulamaya geçirirsen bide mükemmel olur :(

Madem öyle dediniz ben direk güncellemeleri indiren programı ve de güncellemelerin hangilerini olduğunu belirten 2 dosya da vereyim.Program içindeki dosya ;

77 adet kritik güncelleme paketini

1 adet service pack güncellemesini

7 adet net frame work güncelemesini (kurulum paketleri dahil(1.1 ve 2.0 var 3.0 içinde yok ama)

2 adet media player 11 için güncelleme ve MP11 programının kendisini

Media player 10 ve 1 adet güncellemesini

16 adet diğer güncelleme paketini içeriyor.14 agustos 2007 ye kadar tüm güncellemeler dahildir

--------------

Ofis 2003 için 27 agustos 2007 ye kadar olanlar(programa göre)

9 adet güncelleme paketi

Service pack1 ve service pack2

ve bu service pack lerin Client paketleri ni indirme içeriğine sahiptir.

---------------------------------------------------------

Nasıl yaparım.Önce şu adresten program paketini indiriniz(160 kb lıktır)

Please register to see this content.

İçinden 3 adet dosya çıkacak.Kurulumu yapın ve bu dosya içindeki diğer iki dosyayı programın kurulum dosyası içine atınız.(C:\Program Files\Windows Updates Downloader)Programı çalıştırınız ve üst satırdan xp veya ofis 2003 ü seçin.Seçtikten sonra alt ekrandan indirmek istediklerinizin yanına işaret koyun.istediklerinizi seçme şansınız var.mesela 77 kritik güncellemelerin bazılarını indirmek isterseniz(Ana paketin üzerine çift tıklayıp) istediklerinizin yanına işaret koyun.ve sonra seçiminiz bitince sağ alttaki download butonuna basın.indirmeye başlayacaktır.Nlite ile gerekli işlemlerinizi yapar ve güncel bir xp elde edersiniz.Kolay gelsin .Saygılarımla

Üstte yazdığın şeye pek benzemedi.

Hak veriyorum size ama ne yapayım kimin hangi güncellemeye ihitiyacı var bilmiyorum.İkincisi elimdeki paket 177 MB

yer tutuyor.Hadi upload ettim diyelim.Çok faydası olacağını sanmıyorum.İnan bana şu anda bilgisayaımda xp nin sadece

3 adet güncelemesi var.Yeni yaptığım güncel xp yi kurmadım.Zaten ben hangi ayda hangi güncellemelerin olduğunu bilmiyorum.Bilseydim bunu site de paylaşırdım.O nedenle bu başlıkla konu açma ihtiyacı duydum..Saygılarımla

• Administrator

Hak veriyorum size ama ne yapayım kimin hangi güncellemeye ihitiyacı var bilmiyorum.İkincisi elimdeki paket 177 MB

yer tutuyor.Hadi upload ettim diyelim.Çok faydası olacağını sanmıyorum.İnan bana şu anda bilgisayaımda xp nin sadece

3 adet güncelemesi var.Yeni yaptığım güncel xp yi kurmadım.Zaten ben hangi ayda hangi güncellemelerin olduğunu bilmiyorum.Bilseydim bunu site de paylaşırdım.O nedenle bu başlıkla konu açma ihtiyacı duydum..Saygılarımla

Microsoft.com'da araştırırsanız biraz, olması gerek orada.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...