Jump to content

XP kuramıyorum

halilt

Recommended Posts

Yeni Vista lı bir Arçelik notebooka XP kuramıyorum.Kur' a geçiyor ama takılı sabit HDD bulamıyor.TncXP,Fiesta vb katılımsızlarıda denedim.Biosta seçenekler çok sınırlı.AHCİ yi kapatmam yeterli olur mu?Bu seçeneği kapadıktan sonra TncXP sabit diski gördü.İş bitince tekrar AHCİ yi açmam gerekir mi?

Yeni Vista lı bir Arçelik notebooka XP kuramıyorum.Kur' a geçiyor ama takılı sabit HDD bulamıyor.TncXP,Fiesta vb katılımsızlarıda denedim.Biosta seçenekler çok sınırlı.AHCİ yi kapatmam yeterli olur mu?Bu seçeneği kapadıktan sonra TncXP sabit diski gördü.İş bitince tekrar AHCİ yi açmam gerekir mi?

Öyle sanıyorumki; Sana laptop'ınla birlikte Ana kart CD'si de verilmiştir.

Öncelikle bu CD'den Raid Driver'ı bul ve çalıştır.

Senden Floppy'e ( Disket Sürücüsüne ) bir disket koymanı isteyecektir. Bu sürücüyü diskete yükle.

Bu disket takılı iken, Bilgisayarını Windows CD'sinden kuruluma başlat.

Başlama esnasında F6 tuşuna bas ve yüklediğin bu disketi göster. Sistem bir süre sonra sürücüleri yükleyecek ve senin HDD'ni tanıyacaktır.

KOLAY GELSİN.

• 1 yıl yıl...
Öyle sanıyorumki; Sana laptop'ınla birlikte Ana kart CD'si de verilmiştir.

Öncelikle bu CD'den Raid Driver'ı bul ve çalıştır.

Senden Floppy'e ( Disket Sürücüsüne ) bir disket koymanı isteyecektir. Bu sürücüyü diskete yükle.

Bu disket takılı iken, Bilgisayarını Windows CD'sinden kuruluma başlat.

Başlama esnasında F6 tuşuna bas ve yüklediğin bu disketi göster. Sistem bir süre sonra sürücüleri yükleyecek ve senin HDD'ni tanıyacaktır.

KOLAY GELSİN.

ben de sanrıyorum ki bu yeni çıkan notebooklarda fdd yok onun için seni solediğin adımlar geçerli olmayabilir. taki sisteme fdd takıncaya kadar

saygılarımla.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...