Jump to content

Görüntü Donması

asalet_r

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Bilgisayarımı açarken daha en başta gelen ekran kartı reklamında (benimkinde asus p5...) bilgisayarım donup kalıyor. ilerlemiyor. bu çok sık olmaya başladı, bilgisayarı defalarca resetliyorumki bir keresinde açılabilsin.

Bios ayarlarından olabileceğini düşünerek epey uğraştım ama birşey çıkmadı.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Öncelikli olarak bir arkadaşınızdan ekran kartı ödünç alıp bilgisayarınıza takın.eğer sorun vermeden açılıyorsa ekran kartınızda bir sorun olabilir.Ekran karınızı başka bilgisayar takıp sisteminizi açın eğer sorun oluyorsa ekran kartınızdaki sorun kesinleşmiş olur.Bazen ekran kartı gevşeme yapıp yerinden oynamışta olabilir.Yerine sıkıca oturtun klips ini iyi kapatıp sabitleme vidasını iyice sıkın.Bu olası durumları bir kontrol ediniz .Saygılarımla

arkadaşlar ben bi internet cafe işletiyom 1 haftadır donma yada kilitlensme ssorunu yaşıyoruz bu sorunu 3 bilgisayar mühendisine gösterdik bir çare bulamadılar hiç umudumuz kalmasada yinedde burada bu konuyu açma ihtiyacı duydum SORUN ŞU ŞEKİLDE: 13 pc var ana masa dahil 5 ile 10 dakika arasında bilgisayarlardan 8 i donuyor yada kilitleniyor yani hiç bir işlem etmiyor klavye calışmıyor fare işlem etmiyor bu pc lerde deep freeze de var buna rağmen virüs olabilirmi ağ kablosu takılıyken bu sorun ortaya cıkıyor ağ kablosu cıkarılınca sorun yok bu arada billere format atildı ve sorun haala sdevam ediyor hdd lere fabrika sormatı atıldı yine haaala aynı sorun bir pc ye 8 kere atıldı kalıtsal virüs diye haaala aynı biz caresiz kaldık bu sorunu yşayan arkadaşlar varsa yardım edin irtibata geçerseniz sevinirim tşk saygılar

arkadaşlar

ben bi internet cafe işletiyom 1 haftadır donma yada kilitlensme ssorunu yaşıyoruz bu sorunu 3 bilgisayar mühendisine gösterdik bir çare bulamadılar hiç umudumuz kalmasada yinedde burada bu konuyu açma ihtiyacı duydum SORUN ŞU ŞEKİLDE: 13 pc var ana masa dahil 5 ile 10 dakika arasında bilgisayarlardan 8 i donuyor yada kilitleniyor yani hiç bir işlem etmiyor klavye calışmıyor fare işlem etmiyor bu pc lerde deep freeze de var buna rağmen virüs olabilirmi ağ kablosu takılıyken bu sorun ortaya cıkıyor ağ kablosu cıkarılınca sorun yok bu arada billere format atildı ve sorun haala sdevam ediyor hdd lere fabrika sormatı atıldı yine haaala aynı sorun bir pc ye 8 kere atıldı kalıtsal virüs diye haaala aynı biz caresiz kaldık bu sorunu yşayan arkadaşlar varsa yardım edin irtibata geçerseniz sevinirim tşk saygılar

Aklıma dotnetfx programının yüklü olduğu, Çalışma grubunun isimlerinin ayrı olması ve başlangıç programlarının çok olması geliyor. Yani:

1) Firmwork dotnetfx varsa bunları bir kaldırmayı dene (Zira bu programın PC kilitlediğine çok kez şahit oldum)

2) Ağ kimliklerinin her PC'de isimlerinin aynı olmaması. İsimler aynı değilse aynı yapmanı tavsiye ederim.

001nw0.jpg

Please register to see this content.

3) Güvenli kipte açarak "msconfig" ayarlarından başlangıç programlarını inceleyip gereksizleri silmek.

Bunları bir dene istersen.

ya arkadaşlar aklınızabi sorun gelince hemen formata sarılmayın lütfen... arkadaş zaten yanlış anlatmış sorunu başta geelen ekran kartı markası değil. anakart markası. ve o sıradadonma yapıyorsa eger. çok büyük ihtimmalle hdd sorun vardır... yada her hangi bir optik okuyucuda.. bios aygıtları tanımayı geçemiyordur... eger hdd sata ise ve sata iki bölümü açıksa asus p5 bortlarda sorun çıkabiliyor.. öncelikle kasayı açıp hdd kablosunu bi bak yıprnma varmı.. sonra .. hdd çıkartarak tümden aç. o ilk ekran çabuk aybolacakmı bak

Ekran kartını değiştirdiysen eksi driver belki cakısma yapmıs olabilir güvenli modda aç ekran kartı driverını sil tekrardan kur yeni ram aldıysan tek çalıştırmayı dene o da olmazsa spyware ya da antivirusle taratmayı bi dene bunlarda biri olabilir cok ciddi bişi olucanı sanmıyorum ha unutmadan söliim anakartının ses kartının HDA özelliği warsa reset mavi ekran yeniden baslatma yapabilir onda da güncel sürümü kurmanı tavsiye ederim çok çektim ordan biliyorum :(

ya arkadaşlar aklınızabi sorun gelince hemen formata sarılmayın lütfen... arkadaş zaten yanlış anlatmış sorunu başta geelen ekran kartı markası değil. anakart markası. ve o sıradadonma yapıyorsa eger. çok büyük ihtimmalle hdd sorun vardır... yada her hangi bir optik okuyucuda.. bios aygıtları tanımayı geçemiyordur... eger hdd sata ise ve sata iki bölümü açıksa asus p5 bortlarda sorun çıkabiliyor.. öncelikle kasayı açıp hdd kablosunu bi bak yıprnma varmı.. sonra .. hdd çıkartarak tümden aç. o ilk ekran çabuk aybolacakmı bak

bütün arkadaşlara özellikle yurdababo arkadaşa teşekkürler

dediğin gibi yanlışlık yapmışım, farkında olmadan ana kart azacağıma ekran kartı yazmışım.

aslında burda söylenenler ve benim tecrübemle iki ihtimal üzerinde duruyorum.

birincisi bios u sorunludur, tekrar yüklenmesi lazım, ki bu konuda zere kadar bilgim yok, alacağım riski de bilmiyorum. bios konusunda bana yol yordam öğretecek arkadaş var mı?

ikincisi hdd sorunundan ziyade kart okuyucuda sorun olabileceğini düşünüyorum.

çünkü her açılışda kart okuyucudaki yuvaları ayrı ayrı "taşınabilir bellek" olarak görüyor. ve bunları otomatik tarayıp ararken bazen takıldığı da oluyor. yine bios ayarlarından başlangıçda sadece kart okuyucunun açılmaması için uğraştım ama malesef bütün usb girişleri iptal edildi, klavye bile çalıştıramadım.

sadece kart okuyucunun otomatik olarak tanınmamasın, daha sonra ihtiyacım olduğunda windows üzerinden açabileceğim bir yöntem bilen varmı?

konuyu uzattığım ve daha da karmaşık hale getirdiğim için özür dilerim.

bütün arkadaşlara özellikle yurdababo arkadaşa teşekkürler

dediğin gibi yanlışlık yapmışım, farkında olmadan ana kart azacağıma ekran kartı yazmışım.

aslında burda söylenenler ve benim tecrübemle iki ihtimal üzerinde duruyorum.

birincisi bios u sorunludur, tekrar yüklenmesi lazım, ki bu konuda zere kadar bilgim yok, alacağım riski de bilmiyorum. bios konusunda bana yol yordam öğretecek arkadaş var mı?

ikincisi hdd sorunundan ziyade kart okuyucuda sorun olabileceğini düşünüyorum.

çünkü her açılışda kart okuyucudaki yuvaları ayrı ayrı "taşınabilir bellek" olarak görüyor. ve bunları otomatik tarayıp ararken bazen takıldığı da oluyor. yine bios ayarlarından başlangıçda sadece kart okuyucunun açılmaması için uğraştım ama malesef bütün usb girişleri iptal edildi, klavye bile çalıştıramadım.

sadece kart okuyucunun otomatik olarak tanınmamasın, daha sonra ihtiyacım olduğunda windows üzerinden açabileceğim bir yöntem bilen varmı?

konuyu uzattığım ve daha da karmaşık hale getirdiğim için özür dilerim.

yurdababo nın dediklerini yaptıysan muhtemel sorunu bulmuş olman lazım aynı şeyleri söyleyecektim söylemeye g erek yok ... kart okuyucu içinse sistem özelliklerinden aygıt yöneticisine gel orada "disk sürücüleri"ne gel kart okuyucunun kileri görürsün onlara sağ tuş ile devre dışı bırak dersin hallolur..

Aklıma dotnetfx programının yüklü olduğu, Çalışma grubunun isimlerinin ayrı olması ve başlangıç programlarının çok olması geliyor. Yani:

1) Firmwork dotnetfx varsa bunları bir kaldırmayı dene (Zira bu programın PC kilitlediğine çok kez şahit oldum)

2) Ağ kimliklerinin her PC'de isimlerinin aynı olmaması. İsimler aynı değilse aynı yapmanı tavsiye ederim.

001nw0.jpg

Please register to see this content.

3) Güvenli kipte açarak "msconfig" ayarlarından başlangıç programlarını inceleyip gereksizleri silmek.

Bunları bir dene istersen.

denedim olmadı ama tam tersini yaptım şimdilik cafe düzeldi fakat orada ağ vardı peki evdeki pc de ne var bu niye düzelmedi onu anlamıyorum ekran card değiştirdim ethernet card aldım yinede olmuyor

arkadaşlar ben bi internet cafe işletiyom 1 haftadır donma yada kilitlensme ssorunu yaşıyoruz bu sorunu 3 bilgisayar mühendisine gösterdik bir çare bulamadılar hiç umudumuz kalmasada yinedde burada bu konuyu açma ihtiyacı duydum SORUN ŞU ŞEKİLDE: 13 pc var ana masa dahil 5 ile 10 dakika arasında bilgisayarlardan 8 i donuyor yada kilitleniyor yani hiç bir işlem etmiyor klavye calışmıyor fare işlem etmiyor bu pc lerde deep freeze de var buna rağmen virüs olabilirmi ağ kablosu takılıyken bu sorun ortaya cıkıyor ağ kablosu cıkarılınca sorun yok bu arada billere format atildı ve sorun haala sdevam ediyor hdd lere fabrika sormatı atıldı yine haaala aynı sorun bir pc ye 8 kere atıldı kalıtsal virüs diye haaala aynı biz caresiz kaldık bu sorunu yşayan arkadaşlar varsa yardım edin irtibata geçerseniz sevinirim tşk saygılar

Modeminizin freewareını indirin ve full silme işlemi yaptıktan sonra yeni freeware'ı yükleyiniz. Sanırım switch kullanıyorsunuz, eğer kullanıyorsanız swicht yollarınıda değiştirin. Virüs belli bir yol üzerinde modem tarafında bilgisayarları etkiliyor olabilir. Ayrıca güvenlik duvarını açın modemin.

Merhaba arkadaşlar

Bilgisayarımı açarken daha en başta gelen ekran kartı reklamında (benimkinde asus p5...) bilgisayarım donup kalıyor. ilerlemiyor. bu çok sık olmaya başladı, bilgisayarı defalarca resetliyorumki bir keresinde açılabilsin.

Bios ayarlarından olabileceğini düşünerek epey uğraştım ama birşey çıkmadı.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım güç kaynağını (PSU) değiştirirsen sorunun büyük ihtimalle hallolur. anakartına tam güç gitmiyor tanıyıp tanımama arasında kalıyor yüksek akımı bulduğunda ise normale dönüyor. Buna rağmen bilgisayar ısındığında yada oc yaptığında (büyük ihtimalle yapmıyorsundur biosdan anlamıyorsan) alet aynı sorunla tekrar karşı karşıya geliyordur.

merhaba arkadaşlar

galiba sorun вяιgнтвℓα∂є® arkadaşımızın bahsettiği güç laynağı sorunu. yine de biosu update yaptım ve sorun kısmen çözüldü. en azından artık o kadar sık olamuyor.

herkese yardımlarından dolayı teşekkürler.

ilk arkadasımın sorunu dediği gibi arkdasımızın power supply yada ram olabilir ikinci arkadasımızın sorunuda butun makıneler format atılmalı tabii xp cd nıde degiştir ole at hepsine attıktan sonra ağa bağla vede ethernet kartlarını degiştir

ALİ KIZILAY

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...