Jump to content

katılımsız kurlumu yapıyorum ama entegre edemiyorum

orcun

Recommended Posts

yaklasıl bir haftadır katılımsız kurulum uzrinde calısıyorum suanda hemen hemen butun programları katılımsızolrak hazırlayabiliorum ama xp cdimi bir turlu entegre edmiyorum nlite addonu kulanarak .cab dosyasını olusturuyorum sonra nlite ile entegreliyorum ve kurulum sırasında kurulmuo xp kuruldugunda ekledigim programların hic biri yok oysaki yaptıgım katlımsız kurlumlar normal olrak calıso yardımlarınız bekliyorum

yaklasıl bir haftadır katılımsız kurulum uzrinde calısıyorum suanda hemen hemen butun programları katılımsızolrak hazırlayabiliorum ama xp cdimi bir turlu entegre edmiyorum nlite addonu kulanarak .cab dosyasını olusturuyorum sonra nlite ile entegreliyorum ve kurulum sırasında kurulmuo xp kuruldugunda ekledigim programların hic biri yok oysaki yaptıgım katlımsız kurlumlar normal olrak calıso yardımlarınız bekliyorum

Tercih senin ama istersen WPI metodunu kullan,bence direkt dvd ye entegre etmektense istedigini secerek kurdurmak daha iyi.

Genis aciklamayi arkadasimiz sunmus,

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=37869

kaplan33 bence de haklı, wpi kullanırsan eğer ilerleyen zamanlarda programların yeni sürümlerini bulduğun zaman cd güncelleştirmesi yapman kolay olur. Daha kullanışlı bir çalışma olur.

Ayrıca biraz daha açıklama yaparsan, yaptığın adımları yazarsan, kulandığın programları falan sana yardımcı olabilriz.

Yaptığın .cablerden küçüklerinden bir tanesini örnek gönderebilirsin ve nasıl entegre ettiğini yazabilirsin.

Xp ye entegre etmek istediğin programların sorunsuz bir şekilde katılımsız kurulduğuna emin olduktan sonra; önce bunları nLite Add-On Maker ile cab formata çevir ve sonrada cd ye nLite ile değil de RVM Integrator ile entegre et. Sorun hallolacaktır. Saygılar...

Not: Arkadaşların aksine wpi olayını tavsiye etmem. 2nci bir cd taşıma zorunluluğu doğurur ve seri sistem kurulumları için kullanışlı değildir. Çok fazla program ve windows cdsinde yer sorunu varsa kullanılabilir. Ama cab ile en favori programlardan 15-20 tanesini windows cd'sine entegre etmek, özellikle kişisel kullanımlar için hız ve pratiklik sağlar. Tek cd olduğu için dağıtımıda, taşınması da kolay olur.

Dedigim gibi tercih kisinin kendisine aittir.Zaten 15-20 programi bir XP ye monte ettiginde ve bunlarla birlikte birde sürücü entegresi yapildiginda zaten cd ye sigmayacaktir ve dolayisiyla da mecburiyetten DVD ye yazdirmak gerekecektir.

Benim hazirlamis oldugum DVD nin toplam boyutu 3,52 GB.Bunun icerisinde XP+SP2+07.10.2007 ye kadar olan updateler+WPI(kendi hazirladigim 72 Program)+Driverpacks+Kendi ekledigim Wallpaperler ve Fontlar+kisisellestirilmis sistem dosyalari.

Selamlar....

kaplan33

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...