Jump to content

windows ses sorunu

hardwell

Recommended Posts

arkadaşlar mp3, flim ,oyun vb. bunları çalıştırdığımda sesleri çalışıyo fakat internetteki sesleri dinleyemiyorum.youtube deki kliplerin seslerini dinleyemiyorum. windows açılışında da ses çıkmıyor eskiden yoktu böle bi sorun. :) yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar mp3, flim ,oyun vb. bunları çalıştırdığımda sesleri çalışıyo fakat internetteki sesleri dinleyemiyorum.youtube deki kliplerin seslerini dinleyemiyorum. windows açılışında da ses çıkmıyor eskiden yoktu böle bi sorun. :) yardımcı olursanız sevinirim

Buradan analayabilirsin sanırım. Başarılar...

Please register to see this content.

Buradan analaybilirsin sanırım. Başarılar...

Çözüm öneriniz doğru; ancak, Windows seslerinin de çalışmıyor olması garip...

Bu da ses kartı sürücüsünde sorun olabileceğini gösteriyor...

Aygıt yöneticisinden sürücüyü onartmak ya da yeniden yüklemek işe yarayabilir...

Not: Eğer, diğerleri çalışıp da yalnızca Windows açılış sesi çalışmıyorsa, "Denetim Masası>Ses Efekti ve Ses Aygıtları"nda "Windows'u Başlat" için "Ses yok" seçili demektir; onu "Widows XP Başlangıç wav" olarak değiştirmek gerekir.

seninderdine sanırım bu çözüm olacaktır sonucu paylaşırsan sevinirim

1-BAŞLAT'tan çalıştır'ı tıklayın ve regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisine girin.

2-Sol taraftaki menüyü kullanarak;

BilgisayarımHKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREmicrosoftWindows NTCurrentVersionDrivers32 'a kadar ilerleyin.

3-Sağ taraftaki pencerede boş bi yere tıklayarak "YENİ" ardından "DİZE DEĞERİ" ni tıklayarak satır ekleyin. Satırın ismini "wavemapper" olarak değiştirip ENTER'a basın. Böylece Adı "wavemapper", Türü "REG_SZ" olan bir satır eklemiş oldunuz. "wavemapper" ismine çift tıklayın, size değer verisi girmenizi isteyen bir pencere açılacak. Buraya "msacm32.drv" yazın ve Tamam'ı tıklayın.

4-Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın.

5-Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek kalmadan dneyebilirsiniz

bi arkadasımda daha öyle olmustu fakat driver'ı degistirmek ise yaramamıstı.görev cubugunda mevcut driver a ait bi program olmalı ondan ses türünü "hall,theater,room" falan gb "GENERİC" e getirmen problemini çözer fakat o halde bile netteki sesler az cıkıyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...