Jump to content

Tema Entegre Etme?

Thund3R

Recommended Posts

Mrb arkadşlar acaba cd ye nasıl tema entegre edicem merak ediyorm..İlk başta istediğim temayı cab yapı WINDOWS un içinde temalrın olduğu dizine çıkmasını sağladım..Orası oldu. Kurulumdan sonra temayı etkinleştirebiliyorm fakat bunu nasıl cd ye entegre etcem ve kurulunca o temanın çalışmasını sağlıcam o konuda yardım edebilirmisiniz?

1. Nlite Yöntemi ile

Nliteın katılımsız kurulum bölümüne gelin > masaüstü temaları sekmesine geçin > istediğiniz tema dosyalarınız seçin ve hangi temanın aktif olmasını istediğinizide belirtin olay bu kadar basit

2. Yöntem ise manuel yapmak en mantıklısı bu çünkü nlite bazen temaları atmayabiliyor neden bilmiyorum ama oluyor. $Oem$\$$\Resources\Themes yolunu i386 yanına oluşturunuz. Sonra themes klasörü içine temanın *.theme dosyasını ve klasörlerini (msstyle içinde mutlak olsun) atın. Sonra Winnt.sif dosyasında

[shell] altına

CustomDefaultThemeFile = "%WinDir%\Resources\Themes\VistaUltimate.theme"

komutunu ekleyin.

CustomDefaultWallpaperFile = "%WinDir%\Web\Wallpaper\BlackXP.jpg"

bunu ise masaüstü resmini belirlemek için kullanabilirsiniz.

• 3 ay sonra...

i386 yanına oluşturunuz derken?

cünkü aynı sorun bende de oldu temaları ekliyo fakat göstermio ve manuel yaptım fakat cdimage ile image oluştururken sorun yarattı

tmm düzeltildi cdimage hata verseden Themeleri paketliomuş konu kalabalığı için sorry

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...