Jump to content

pc açılmıyor

babyface

Recommended Posts

arkadaşlar ben kendi harddiskime format atmak zorunda kaldım.

bu formatıda kendi cd romum bozuk olduğundan,kendi hddmi çıkartıp

arkadaşın pcye bağlamak ve onun üzerinden formatı atmak suretiyle gerçekleştirdim.

ancak işlem bitipte kendi hddmi,kendi makinama taktığımda makina açılmıyor...

siyah ekranda aşağıda yazdığım yazılar çıkıyor ve bekliyor...ne yapmalıyım,sorun nedir acaba???

Disable PME

Intel UNDI,PXE-2.0(build 082)

Copyright © 1997,1998,1999 Intel Corporation

VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter v 2.20

extmem_copy (000996D0,0028DBE0,0084) pass=AHH 0008

extmem_copy (0009E2F0,0028D4E8,0AB0) pass=AHH 0008

extmem_copy (00093920,0028F29F,2ED6) pass=AHH 0008

extmem_copy (0009000,0028EA48,042) pass=AHH 0008

Client MAC ADDR :000E A691A0 C3

GUID 00020003-0004-0005-0006-0007-0008-0009

PXE-E51:NO DHCP or Proxy DHCP offers were received

PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM

Reboot and Select proper Boot device

die hata verip bekliyo,sorun nedir,çözümü varmı?

sistemi ne zaman kuracan nerden kuracan ..

harddıskte sistem bulamıyomakina

arkadaşım sistem zaten kurulu,hdd içinde kuzu kuzu yatıyo,arkadaşın pcde açıyo,bende açmıyo,biosla ilgili olduğunu sanıyorum

ama tam olarak nedir onu bilmiyorum...

Arkadaşım sizin donanımlarınızla arkadaşınızın bilgisayarındaki donanımı aynı değil ki.Bu şekilde yaparsan

olmaz.zira xp kurulurken daha başta kur donanımınızı inceliyor yazısı çıkar.İşinizi zora koşmuşsunuz.HDD yerine cd rom alıp kendi bilgisayarınıza bağlasaydınız ve bu yola format çekseydiniz keşke.Maalesef size yine format yolu gözüküyor.XP eğer işlemci ya da anakart değişirse açılmayı rededebilir.Zaten sizin ki oraya da ulaşmıyor.Hemen kolları sıvayın arkadaşınızı cd rom u sökün ve kendi bigisayarınıza bağlayın. formata başlayın.XP onar ı kullan diyeceğim ama o da format kadar zamanızı alır.Kolay gelsin.Saygılarımla

birde bios ayarlarına bak bakalım.eğer orada hdd yi görüyorsan ozaman yağmuradam arkadaşın dediği gibi iki bilgsayarın ayarlarından kaynaklı bir tutarsızlık yaşamış olabilir.eğer hdd yi görmüyorsa ozaman jumper ayarlarına bak onunla oynanmış olabilir.birde aradaki ide kablolarını kontrol et.umarım sorunu çözersin.kolay gelsin

arkadaşlar öncelikle şunu sölim,kendi pcmin ana kartı p4 v800-x,arkadaştakide aynı şekilde p4 v800-x,yani hdd kapasitesine varıncaya kadar makinalar aynı,biosta hddyi görüyo ama açılmıyo kendi makinama takınca...

Arkadaşım işlemci ile ilgili bir durum var.Galiba aynı değil.Sorun orada gibi.Arkadaşım daha fazla uğraşma

bence gene sinirden uyuyamayacaksın.Dediğimi yapın.Sökün arkadaşınızın cd-rom u takın bilgisayarınıza

çekin formatı.Kurtulun bu stressten.Saygılarımla

Ben derim ki temiz bir format çek ardından donanımlarını yükle sonrada acronisle bir yedek al.Sonrada size gerekli programları yükle 2. bir yedek al.ve keyfine bak.Şimdi bir taze çay yap.bas formatı formatlarken çayını yudumla...Kolay gelsin

içinde 10 gb lik bilgiler var,onları kesin kurtarabilirmiyim recovery programlarıyla formattan sonra acaba?

benim bilgilerimi kesin kurtarabilecek,önereceğiniz bir program varmıdır?

formatı basacam artık yeniden yapacak bişey yok

ve ayrıca veri kurtarma işlemini nasıl yapıcam,bi aralar denemiştim kendi makinamda pek bişey bulamamışlardı

yolu yordamı nedir bu işin? onuda sölerseniz çayımı afiyetle içmeye başlayacam

içinde 10 gb lik bilgiler var,onları kesin kurtarabilirmiyim recovery programlarıyla formattan sonra acaba?

benim bilgilerimi kesin kurtarabilecek,önereceğiniz bir program varmıdır?

formatı basacam artık yeniden yapacak bişey yok

ve ayrıca veri kurtarma işlemini nasıl yapıcam,bi aralar denemiştim kendi makinamda pek bişey bulamamışlardı

yolu yordamı nedir bu işin? onuda sölerseniz çayımı afiyetle içmeye başlayacam

kardes bosuna ugrasma calişmaz bilgisayarinizin ozellikleri farkli ve en onemlisi ise anakartiniz farkli o yuzden calişmaz

XP nin olduğu dizini muhtemelen C dir silmeden üstüne yükle windowsu bilgilerin silinmez bide eğer cd rom taktıysan forumda var tnc live xp onunla cd den windows açıp oradan kurtarabilirsin gerekli bilgilerini

Şu an hala verilerin duruyor mu?Eğer duruyorsa cd den çalışan bir xp ile sistemini aç.Belgelerini D diskine taşı.Sonra format çek.Sitede Recovery diye arama yaptır.Ama programın belgelerini kurtarma garantisi de yok arkadaşım.Hepsini kurtarmayabilir.Kurtarsa da belge bozuk olabilir.Saygılarımla

sistem kuruldu diyorsun diğer makinada ve çalışıyor ama senin makinende çalışmıyor ilginç

1.biostan hdd boot menüsünden 1.sırada görünüyormu eğer görmüyorsa bunu sağla

2.eğer boot da hdd ni gördüğün halde başlatmıyorsa sen arkadaşının yanına git yine ve hdd yi tak varsa tnc yada herhangibir hirens boot cd ile bilgisayarı aç burada hirens cd içinde seçeneklerden 1. sıradakiniseç disk araçlarıile ilgili çıkan menüden yine 1. seçeneği seç partitions diye bir program diye hatrlıyorum kısaca hiren cd yi başlat bir şekilde. 1. sıradakini seç çıkan menüden yine 1. sıradakini seç ve bekle program başlıyacak yes no derse hiç birşey yapma kendi geçer.başlayan programdan kendi hdd ni seç emin değilsen arkadaşının kini çıkart işlemi tekrarla ve kendi hdd de c nin yanında active diye bir ibare varmı onu kontrol et eğer yoksa işin kolay cnin üzerine gelip tool da seçenekler var partitionu active edebilmek için aktifleştir :)

eğer c bölümü aktif ise fazla uğraşmadan önemli verini arkadaşının hdd sine atıp onun cd romunla evin yolunu tut. :rolleyes:

artık formata başladım bile,çünki hddyi elime almadan,formatı atmak zorunda kaldım...

yalnızzzz,program yayınlayan arkadaşlardan bir ricam olacak;böyle windowsla ilgili program yayınlarken

biraz dikkatli olalım,(programı veren arkadaşı tenzi ederim)gerekli açıklamaları gerektiği yerde yapalım.

çünki sonuçları çok kötü olabiliyo(örnek bendeniz).faydalı olalım derken istemeden,farkında olmadan sonuçları kötü

olan hadiseler yaşanabiliyo.şimdi hddemdeki tüm bölümler silinmiş durumda,yani 5 senenin emeği bağıra bağıra gitti.

napalım,cansağlığı olsun... :rolleyes::):)

>>> teşekkürler herşeyiçin ilgilenen herkese <<<

Dostum kızmazsanız bir özeleştiri yapacağım.Ah arkadaşım sisteminin acronisle bir yedeğini önceden alsaydın ya.Gerçekten yerinde olmak istemezdim.Ama dedğin gibi olan oldu.Bundan sonra dostum windows yükle acronisle al bir yedek.donanımlarını yükle al 2. yedek.Programlarını yükle al 3. yedek.sonra windows çökmüş vız gelir 5-10 dakika içinde sistemin yerine gelir.Size geçmiş olsun diliyor.ve iyi geceler

Saygılarımla

arkadaşlar şuan saat 04.32

siz bu mesajı okuduğunuzda ben belki uykuda olucam için uyumadan yazayım dedim.

forumda bir arkadaşın açtığı konuyu incelerken bulduğum"Active@ File Recovery 7.1" prgramını

bi deniyeyim dedim,aslında hiç umudum yoktu ama azmettim ve sonuna kadar programın

hddyi taramasını bekledim.ohhh iyikide öyle yapmışım.tüm dosyaları buldu ve şuan geri yüklüyor

sapa sağlam ve dip diri bi şekilde...program canavar...çatır çatır buluyo ve geri yüklüyo...

(allah "drisert" arkadaştan razı olsun...)

sen biostan boot ayarlarına baktınmı ?

arkadaşım bakmaz olurmuyum,biosun giri çıkmadığım yeri kalma-mıştı...

artık rahatım,o iş halloldu.forumdan bulduğum bir programlada tüm dosyalarımı geri aldım :):(:(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...