Jump to content

icon değiştirmek....

pcmemo

Recommended Posts

Sabit disklerin ikonlarını değiştirmek için

1.Not defterinizi açınız

[autorun]

icon="xp.ico"

aynen yazınız.ve farklı kaydet deyin ve not defterinde tüm dosyalar seçeneğini açınız.sonrada ismini

autorun.inf koyunuz.Bunu doğrudan C diskinizin içine atınız.

3.Bir ikon belirleyin ve adını xp koyunuz.Bu ikonu Yine C diskinize atınız.

4.Bu autorun.inf dosyasını varsa D diskinize ve E diskinize de atınız.Farklı bir ikon seçecekseniz o zaman

ikonunuzu seçip D ve E diskinize atınız.İkonlarınızın isimlerini autorun .inf içine yazacağız.

Benim örneğimde xp vardı Siz bunu başka D ve E diskine hangi ikonu attıysanız o ismi yazınız .Uzantısını yani ico yazmanıza gerek yok zaten autorun.inf de var.İşlemlerinizi tamamladıktan sonra autorun.inf ye ve ikona sağ tıklayıp salt okunur ve gizli yapın .Sistemi yeniden başlatın.Artık C,D,E diskleriniz sizin seçtiğiniz ikonla görünecektir

--------------------------------Cd dvd sürücülerinizi ikon değişimi------------

Bunu Tuneup utilities ile yapabilirsiniz.Kolay gelsin.Saygılarımla

Sabit disklerin ikonlarını değiştirmek için

1.Not defterinizi açınız

[autorun]

icon="xp.ico"

aynen yazınız.ve farklı kaydet deyin ve not defterinde tüm dosyalar seçeneğini açınız.sonrada ismini

autorun.inf koyunuz.Bunu doğrudan C diskinizin içine atınız.

3.Bir ikon belirleyin ve adını xp koyunuz.Bu ikonu Yine C diskinize atınız.

4.Bu autorun.inf dosyasını varsa D diskinize ve E diskinize de atınız.Farklı bir ikon seçecekseniz o zaman

ikonunuzu seçip D ve E diskinize atınız.İkonlarınızın isimlerini autorun .inf içine yazacağız.

Benim örneğimde xp vardı Siz bunu başka D ve E diskine hangi ikonu attıysanız o ismi yazınız .Uzantısını yani ico yazmanıza gerek yok zaten autorun.inf de var.İşlemlerinizi tamamladıktan sonra autorun.inf ye ve ikona sağ tıklayıp salt okunur ve gizli yapın .Sistemi yeniden başlatın.Artık C,D,E diskleriniz sizin seçtiğiniz ikonla görünecektir

--------------------------------Cd dvd sürücülerinizi ikon değişimi------------

Bunu Tuneup utilities ile yapabilirsiniz.Kolay gelsin.Saygılarımla

DOSTUM BU SEFERDE C D VE E NİN ÜZERİNE ÇİFT TIKLADIĞIMDA ARA AÇILIYOR..SİMGELERDE DEĞİŞTİ..

AMA NEDEN ARA AÇILIYOR SİNİR OLDUM

Arkadaşım şu anda ben sistemimde kullanıyorum.O sorunu vermemesi gerekirdi.Şimdi siz şu yöntemi Uygulayınız.

1.Bilgisayarıma çift tıklayınız.

2.Araçlar/Klasör Seçenekleri /Dosya türlerini açınız.

3.Burada yanında None yazan ve Nonenin sağında Klasör yazan yere bir kez tıklayın ekranda Gelişmiş butonuna basınız.

4.Şimdi gelen ekranda sağ taraftaki Yeni butonuna basınız.Yeni Eylem başlıklı bir ekran gelecek.

5.Bu ekranda iki satır göreceksiniz.Üstünde eylem yazan satıra Aç yazınız.Alttaki satırda ise

eylemi gerçekleştirmek için kullanılan uygulamayı seçmek için önce Gözat a tıklayın ve

C/Windows tan Explorer i gösteriniz.İşlem tamamlanınca Tamam a basıp çıkınız.Tüm ekranlarda Tamam a

basınız.Saygılarımla

Arkadaşım şu anda ben sistemimde kullanıyorum.O sorunu vermemesi gerekirdi.Şimdi siz şu yöntemi Uygulayınız.

1.Bilgisayarıma çift tıklayınız.

2.Araçlar/Klasör Seçenekleri /Dosya türlerini açınız.

3.Burada yanında None yazan ve Nonenin sağında Klasör yazan yere bir kez tıklayın ekranda Gelişmiş butonuna basınız.

4.Şimdi gelen ekranda sağ taraftaki Yeni butonuna basınız.Yeni Eylem başlıklı bir ekran gelecek.

5.Bu ekranda iki satır göreceksiniz.Üstünde eylem yazan satıra Aç yazınız.Alttaki satırda ise

eylemi gerçekleştirmek için kullanılan uygulamayı seçmek için önce Gözat a tıklayın ve

C/Windows tan Explorer i gösteriniz.İşlem tamamlanınca Tamam a basıp çıkınız.Tüm ekranlarda Tamam a

basınız.Saygılarımla

dostum herşey için saol. dediğini yaptım ama bu seferde ayrı pencerede açıyor neyse sistemi geri yüklüyecem...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...