Jump to content

Yardım "Dosya erişim engellendi"

kurul1

Recommended Posts

merhaba,

bilgisayarmda bulunan x klasörünü bir başka bilgisayarın görmesi için paylaşıma açtım, ancak ağda bulunan diğer bilgisayarlarında bu klasörü görmesinden dolayı klasörü ve dosyaları şifreleme yoluna gittim ancak şifreleme programı zaman kaybına yol açtığı için bunu iptal ettim.1 hafta önce(pazar) bilgisayardaki klasörü paylaşıma kapattım.dosya renkleri yeşile döndü.pazartesi günün den cuma gününe kadar klasörde bulunan dosyalarla sorunsuz bir şekilde çalıştım ancak cuma günü öğle paydosundan sonra geldiğimde dosyalara girmek mümkün olmadı. 15-20 dosyayı açmaya uğraştım ancak başarılı olamadım. bunun üzerine sistemi 1 gün öncesine aldım yine kar etmedi 1 hafta öncesi 1 ay öncesi yine kar etmedi.forumlarda çok araştırma yapmama rağmen bir türlü sorunuma çözüm bulamadım. forumlarda önerilen bir çok alternatifi değerlendirme yoluna gitmeme rağmen problemim hala çözümsüz. yaklaşık 500 e yakın dosya kullanılamaz halde.

bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

teşekürler.

1.İlk olarak iptal ettiğiniz şifreleme programını tekrar aktif edip deneyin.Herşeyi eski haline getirin.

Paylaşıma geçici olarak açın.Dosyalarınıza erişirseniz klasörün içeriğini başka klasöre kopyalayın

2.Sisteminizi cd den çalışan bir xp ile açıp dosyalarınıza erişmeyi deneyin.Erişirseniz dosyanın içeriğini başak bir klasöre kopyalayınız.Kolay gelsin .Saygılarımla

Dosyalara Erişim Sertifikaları mevcut ise kurtarmak mumkun yeşil olan dosyaların ustune sag tıklayıp Ozellikler -> Gelişmiş -> Ayrıntılar a tıklayın ve dosyalara erişim izni olan kullanıcı bilgisini edinin. Daha sonra hangi kullanıcı ise o kullanıcı sertifikalarını mevcut makineden alıp kendi makinenize yukleyin dosyalar acılacaktır. Tabii sertifikalar format yada benzeri bir sebepten silindiyse geri donüş mümkün değil. [ benim başıma geldi. :) ]

şimdi hocam bu tür bir olay daha önce başıma geldi Allaha şükür kayıpsız atlattım sanırım sanada yardımcı olabilirim (tabi sorunumuz aynı ise ) acaba bu hata bu dosyaya erişim izniniz yok mu diyor ve sorundan önce bilgisayar yanlışlıkla kapana falan oldumu?? eğer cevabın evet ise beni ekle yardımcı olayım buradan anlatması biraz uzun sürer...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...