Jump to content

Firefox Hatası

drisert

Recommended Posts

Arkadaşlar Mozilla Firefox 2.0.0.4 versiyonundan itibaren arada bir bilgisayarıma kurup kullanıyorum.

Bu arada asıl kullandığım IE7.

Bazı sitelerde menülerle ilgili, bazı sitelerde de sayfanın tarayıcıya ölçeklendirmesi ile ilgili sorunlar gördüm firefoxta.

Şu anda Firefox 2.0.0.9 versiyonunu kullanıyorum.

http://www.ekolay.net/televizyon/

sitesine gidip, üstte tv kanallarının isimlerinin olduğu bölüme gelin.

Ordan "Tüm Kanallar" linkinin üstüne gelince aşağı doğru menü açılıyor.

Ben bu menünün üstüne gelemiyorum fareyle.

Hep kayboluyor.

IE7'de böyle bir sorun yok.

Bunun çözümünü bilen var mı?

Çözüm değilde geçici bir yöntem söyleyeyim.

"Tüm Kanallar" yazan menünün üzerine işaretçiyi getirdiğinde menü açılsın

menü açıkken tam o esnada farenin sol tuşunu basılı tutup bırakmadan fare işaretçisini açılan kanal listesinin üzerine getir istediğin kanalı seç.

.

Saol bilgi için.

Fakat ben Firefox'tan yukarda belirttiğim iki hatadan dolayı soğudum.

tnctr.com için firefox kullanıyorum. (Çünkü tnctr firefox ile çok çok verimli kullanılıyor)

Başka siteler için ise IE7 kullanıyorum.

Hem o dediğini yapamıyorum.

Çünkü "mouse gestures" özelliğini kapatmak gerekiyor o dediğini yapabilmek için.

Rica ederim :)

Aslında ben de firefox'tan soğudum fakat farklı sebeplerden ötürü.

1- Çok Ram kullanıyor.

2- Bilgisayarı yeni açtığım zaman, firefox'un tıkladıktan 15 saniye sonra firefox açılıyor. Soğuk başlatma denilen bu olayda İE 3 saniyede açılıyor.

3- Fare işaretçisiyle üzerine gelindiğinde aşağıya doğru açılan flash ile hazırlanmış reklamlarda o reklam nereye kadar uzanıyorsa o bölgenin altında kalan linklere firefox'ta tıklanamıyor.

Fakat yine de İE'den daha güvenli olduğu için firefox'a devam.

Edit: Firefox eklentisi olan "mouse gestures"den bahsediyorsan benim dediğim yöntemden etkilenmez. Çünkü fare'nin SAĞ tuşunu hiç kullanmayacaksın. Yapacağın şey basit "Tüm Kanallar" yazan yere geldiğinde liste açılacak farenin sol tuşuna basıp sanki "Tüm Kanallar" yazısını o listeye taşıyacakmış gibi yapıyorsun.

Firefox eklentisi olan "mouse gestures"den bahsediyorsan benim dediğim yöntemden etkilenmez. Çünkü fare'nin SAĞ tuşunu hiç kullanmayacaksın. Yapacağın şey basit "Tüm Kanallar" yazan yere geldiğinde liste açılacak farenin sol tuşuna basıp sanki "Tüm Kanallar" yazısını o listeye taşıyacakmış gibi yapıyorsun.

Sol tuş ta etkileniyor aslında.

Ben sayfadaki linkleri sol tuşla tutup 1-2 cm kadar sürükleyip bırakınca yeni sekmede açıyor.

Aynı eklentiyi ben de kullanıyorum. Bu özelliğinin olduğunu bilmiyordum :)

Bu arada yeni birşey keşfettim. E-Kolay'ın televiyon sayfasına

www.ekolay.net/televizyon/hp.asp?chnl=3[/CODE]

bu linkten girersen "Tüm Kanallar" menüsünde problem olmadığını göreceksin.

.

• 2 ay sonra...
3- Fare işaretçisiyle üzerine gelindiğinde aşağıya doğru açılan flash ile hazırlanmış reklamlarda o reklam nereye kadar uzanıyorsa o bölgenin altında kalan linklere firefox'ta tıklanamıyor.

Ad- Block yeni versiyonunu kurup , o istenmeyen reklamları kapatırsan, hiç bir sorun yaşamadan siteyi dolaşabilirsin. Hemde çok daha hızlı olarak :rofl:

Eğer Firefox'un İE Tab Eklentisini Kurarsanız Bu Probelemden Kurtulursunuz...

Bu Eklenti Sayesinde Dilediğiniz Siteyi Firefoz ile ama Explorer Tabanında Görüntüleme Yapabilirsiniz...

Ayarları için Firefoxta Ayarlar / İE Tab Seçenekleri Altından Ayarlarını inceleyebilirsiniz.

Eklenti Türkçedir..

fiefoxietabqj0.png

Eklenti Download :

Eklenti Sayfası :

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...