Jump to content

Bilgisayarda Bekleme Sorunu

babyface

Recommended Posts

arkadaşlar başımda şöyle bir olay var;

bilgisayar bekleme moduna giriyor,ama çıkarken kendi kendini resetliyor,windows boot ekranına kadar geliyor ve tekrar herşey hooop yeniden başlıyor.bunun sebebi ve çözümü nedir sizce?

arkadaşlar başımda şöyle bir olay var;

bilgisayar bekleme moduna giriyor,ama çıkarken kendi kendini resetliyor,windows boot ekranına kadar geliyor ve tekrar herşey hooop yeniden başlıyor.bunun sebebi ve çözümü nedir sizce?

Sistem hakkında bilgi veririmisin ? Eğer vista ise bu normal diyecemde ondan.. Çünkü vistayı bazı pcler kaldıramıyor..

sistemde windows xp pro. yüklü

birde şunu düzelteyim,bekleme konumundan öncede ekran koruyucu devreye giriyor,ekran koruyucu yaklaşık 10 dakika çalışırken pc yeniden başlatıyor kendini,işte noluyorsa bundan sonra oluyor,windows boot ekranına kadar geliyor,ama boot ekranı geçtikten sonra tekrar yeniden başlıyor bilgisayar ve aynı şeyler tekrarlanıyor...

Bilgisayarınızı tamamen kapatıp yeniden açtığınızda windows normal bir şekilde açılıyor mu?Eğer öyleyse

windows un bekleme özelliğini iptal edin.ekran koruyucu da yok u seçin.Bir deneyin ne olacak.Saygılarımla

Başlat/Denetim Masası/Performans ve Bakım/Güç Seçenekleri yoluyla hazırda bekleti iptal et.sistemini yeniden başlat

hazırda beklet i kullanmak istersen tekrar aktifleştir.Saygılarımla

ekran koruyucu devre dışı bıraktım,hiç bir işlem yapmadan başladım beklemeye,ama yaklaşık yarım saat sonra yine kendi kendine reset attı ve sonuç hüsran,allahtan sistemde rollback rx yüklüde tekrar geri yükleme yapabiliyoruz.ama bu pc neden böyle bişey yapar anlayamadım gitti :D

edit:son dediğini yarın deniycem bakalım,inşallah çözüm olur,ilgilendiğin için saol bu arada :p

sorun malesef çözülmüş değil,acaba bi yerlerde virüs olabilirmi?

sayın babyface ekran koruyucu ayarlarının altında monitör güç seçenekleri var. o seçeneklerde monütörü kapat sabit diski kapt ve sistem bekleme komutu var.bunların ayarlarını yaptınmı ?

eğer yaptıysan hangi antivirüsü kullanıyorsun ?

sayın babyface ekran koruyucu ayarlarının altında monitör güç seçenekleri var. o seçeneklerde monütörü kapat sabit diski kapt ve sistem bekleme komutu var.bunların ayarlarını yaptınmı ?

eğer yaptıysan hangi antivirüsü kullanıyorsun ?

o dediğin ayarların hepsini yaptım :D

antivirüs olarakda nod32 var şuanda... :closedeyes:

ya şimdi bişey diycem ama anladığımdan değil dediğin şeyi bende yaşadım rollback prgsini kaldırınca normale döndü sorun aynı ama sende de işe yararmı bilmiyorum rollback birleştirme gibi bişey yapıp bi türlü pcyi açtırmıyordu.kaldırınca kurtuldum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...