Jump to content

Otomatik Kapanan Pencere Kodu

Recommended Posts

Bir Linke Tıklandığında O Pencere Açılıp Anında Kapanmasını ve Kapanırkende Otomatik Olarak POPUP da Yeni Pencere Açılmasını istiyorum..!

Örneğin:

www.tnctr.com/deneme.html Linkine Tıklanıdığında BuSayfa Yüklenir Yüklenmez Kapanacak ve Kapanırkende www.tnctr.com/deneme2.html Sayfasını POPUP Olarak açacak..

Ama Kapanırkende "busayfa Kendini Kapatmak istiyor, Kapatılsınmı" Şekinle Uyarı Vermeyecek exploerer, Direkmen Kapanacak ve Anında deneme2.html Sayfası Açılacak..

Böyle Bir Kod Lazım Arkadaşlar..!!???

bu sayfaya girince başka biryere (istediğiniz adrese) yönlendirmek için kullanlıyor aynı sayfada açıyor.. belki üzerinde çalışırsan birşeyler yaparsın.Biryerden başlaman için verdim :D

<META HTTP-EQUIV="refresh"CONTENT="0;URL= http://istediğin adres/adres/.com...">[/CODE]

Benim Bildigim Kadarıyla Bir Pencereyi Uyarırız Kapatmak İçin Onu Başka Bir Sayfadan Açman Gerekiyor Onun Uyarısız Kapanmasını Saglayanda Diger Sayfa Oluryor...

Ama Uyarı Olsun Diyorsan Söyle Yapabilirsin..

Deneme.html Dosyasına Bu Kodları Ekle

<script language=javascript> window.open("deneme2.html" , "yeni" , "height=200 , width=200") </script>Burda Deneme2.html Dosyasının 200x200 otomatik pop-up olarak acılmasını sağladık
<script language=javascript> window.close() </script> buda deneme.html nin kapanmasını sağlayacak kod ama pencere kapatılsınmı diye bir uyarı alırsın..

[/CODE]

Benim Bildigim Kadarıyla Bir Pencereyi Uyarırız Kapatmak İçin Onu Başka Bir Sayfadan Açman Gerekiyor Onun Uyarısız Kapanmasını Saglayanda Diger Sayfa Oluryor...

Ama Uyarı Olsun Diyorsan Söyle Yapabilirsin..

Teşekkürler... Verdiğin Kod Çalışıyor, ama işte Tek Negatif Yönü deneme.html nin Kapanırken Uyarı Vermesi, Bu Olayı Çok Bozuyor :D

Bakalım Eğer Bir Çare Bulamazsam farklı birşeyler düşüneceğiz... (ama sizinde dediğiniz gibi ilk açılan pencerenin uyarısız kapanması zor, yani en azından ben hiç görmedim, sizde öyle dediğinize göre bu iş yatar :D )

İyide anlamadığım boş bir sayfanın açılıp kapanması sana ne kazandıracak? Ver llinki açılsın popup okadar.. :D

Olay Şu :

Bir BLOG Sitesinde Gerek Oldu.. Blog sisteminde Verilen Kodlarda <iframe> ve <popup> kodları yasaklanmış..

Butür Kod içeren Bir HTML Eklediğinizde Otomatik Olarak iframe ve popup yazıları ****** olarak çıkıyor doğal olarak Kodlar çalışmıyor...

Bende Böyle Bir hileye başvurayım dedim :D

Ama Birazdaha araştırdım farklı bir kod buldum POPUP ile ilgili.. içinde popup kelimesi geçmeyen bir popup :D

Denedim Çalışıyor :D

KOD Şöyle :

<a href="#" onClick='window.open("http://www.tnctr.com","popwin","width=200,height=200,resizable=no,scrollbars=no");'>tıklayın</a>[/CODE]

Burda [color=#FF6600]popup [/color]değilde [color=#006600]popwin[/color] olarak yazılmış ve çalışıyor, Bahsettiğim blog sitesinde ise çalışıyor :D

Olay böylelikle çözülmüştür :D

ilgilenen ilgilenmeye herkeze teşekkürler :D

sayfa bulunamıyor dıye hata verıyor bence bıraz bu konu uzerıne yogunlas derım bırd,sey vermeden once dogrulugunu bıldır bende valla acılmadı sayfa dogruya dogru

ben kımseye bırsey yazmadım sadece sonucunu bende deneyım dedım sayfa bulunamıyor dedı

Hangi Koddan Bahsediyorsunuz! ithamınız Kime, Hangi Mejasa...

sheak 'ın bahsettiği alert koadlarından bahsediyorsanız, O kodların tamamı değil, Sadece Mantık ve Yol Göstermeye Çalışmış..

Ama Diğer Mesajlardaki Bütün Kodlar Çalışıyor, Bizzatihi Denedim....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...