Jump to content

Flash diski kullanamıyorum

peren

Recommended Posts

Flash diskimi bir arkadaşıma ödünç vermiştim.Geri aldığımda İçinde winfile.exe gibi lanet bir exe ile karşılaştım.

AVG , Nod 32 , Kaspersky ile tarattım buluyor fakat silemiyor.Diskten hiç bir şey silemiyorum vede formatlıyamıyorum.

İlgilenirseniz memnun olurum.

Saygılar

arkadaşımpc açılır açılmaz ctrl+alt+del yaparak önce çalışmasını engelle sonra belgelerim de her klasörün içine bak ve bilgisayarıma gir c program filese hertarafa bak te tek gördüğün winfile.exe yada winfile dosyası şeklinde başka isimlerdeki dosyaları sil sonra zone alarm ve mic anti spyware 2006 ile tarat winfile den eser kalmaz aynısı bana oldu hertaraftan önce elimle sildim sonra tarattım iş bitti.bu arada başlat/çalıştır/msconfig e bak ordan da başlangıçta çalışabilir ordan da kaldır

anti virüs olarak avastı öneririm tabi önce update yap...

arkadaşımpc açılır açılmaz ctrl+alt+del yaparak önce çalışmasını engelle sonra belgelerim de her klasörün içine bak ve bilgisayarıma gir c program filese hertarafa bak te tek gördüğün winfile.exe yada winfile dosyası şeklinde başka isimlerdeki dosyaları sil sonra zone alarm ve mic anti spyware 2006 ile tarat winfile den eser kalmaz aynısı bana oldu hertaraftan önce elimle sildim sonra tarattım iş bitti.bu arada başlat/çalıştır/msconfig e bak ordan da başlangıçta çalışabilir ordan da kaldır

anti virüs olarak avastı öneririm tabi önce update yap...

Teşekkür ederim deneyeceğim.

merhaba dostum symantec antivirus corporate edition 10 programi var onunla bu dertten tamamen kurtulabilirsin. Kişisel adres ve bilgi vermek yasaktır! adresinden bana mail atabilirsin forumlarda dolasmya pek vaktim olmuyor. eger bulamazsan rapid upload yapayim herkes faydalansin..

@pcmemo sizin yöntemi denedim,

@sadocan2002 verdiğin symantec antivirus corporate edition 10 ile denedim,

@alperica USB Disk Storage Format Tool 2.0.6 ilede denedim ben disk koruması yapmadığım halde disk korumalı.

diyor.

Başarılı olamadık demekki flash diski gözden çıkaracağız.

Belki de konumuz diskin korumasını kaldırmaya yönelecek.

İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Saygılarımla

Flash diskimi bir arkadaşıma ödünç vermiştim.Geri aldığımda İçinde winfile.exe gibi lanet bir exe ile karşılaştım.

AVG , Nod 32 , Kaspersky ile tarattım buluyor fakat silemiyor.Diskten hiç bir şey silemiyorum vede formatlıyamıyorum.

İlgilenirseniz memnun olurum.

Saygılar

WinXP Manager 5.0.4 programını kullanarak usb diskinin kilidini açarak sorunundan kurtulabilirsin.Bu sorun benim de başıma gelmiş ve usb yi atmayı bile düşünmüştüm.WinXP Manager 5.0.4 progrmı imdatıma yetişti.http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=12885&hl=WinXP+Manager+5.0.4 linkinden programa ulaşabilirsin

antivirus programı olmsada winfile gibi kendine autorun olusturarak flashtan acan virusler temizlemek için dosun kendi fonksiyonu "attrib" komusutunu kullanabilirsiniz..

virus olma ihtimalli flashı f:\ olsun (flashi acmıs ve virus bulasmıs ise flashdan silemzsiniz silsenizde zatenb ulasmıstır. bu tetbir içindir)

command.com (yani xp dos emulatorü acılır)

cd f:

attrib

dediniz diyelim orda normalde gözükmeyen programlar bile gözkür yanında sh yazanların virus olma ihtimali yüksektir.. ve bu dosyalar dell komutuile silinmez..

winfile.exe diyelim birde bunun autorun.infi vardır

>attrib -s -h winfile.exe

>del winfile.exe

simdi silinir. eğer sisteme bulasmasd ise..

atrindan

aynısını autorununu da uygulayın süphelendiğiniz sh veya s yzan yanındaki uygulamalar yapınız...

bizim unide tüm makinelerde winfile vardı cok zarar verenbi virus değil virus taramasından daha pratik ve daha hızlı sonuc veriyor. attrib.. bu sekilde virusten korurduk sistemi sxss.exe de bu yöntemle flastan silinebilir..

eğer dos a gecerseniz c:\ d:\ ye bulasmıs windile leri de bu yöntemle silebilirsniz.. ama xp ortamnda calısan emulasyon dosta değil eski üsül baslagıc disketi ile yada tncxp ramboot ile de silebilirirsiniz.

(sol clikck)Bilgisayarım/Yönet/Disk Yönetimi'nden flash belleği biçimlendirmei deneyebilirsin.usb bellekte çalışan uygulamalarıda zorlayarak kapatıyor ve biçimlendirmeye başlıyor.bi çok kez bu sorunla karşılaştım.Bu tür durumlarda hep bu yöntemi kullanıyorum. Tavsiye ederim. :)(iyi açıklama olmadı ama!olsun :) )

Kardeş ilk önce,

Herhangi bir klasöre veya Bilgisayarıma gir

Yukarıda menü den sırayla-

ARAÇLAR

KLASÖR SEÇENEKLERİ

-GÖRÜNÜM

Gizli Dosya ve Klasörleri Göster

[ ]Korunan işletim sistemi dosylarını gizle(önerilen)

kutucuktan işareti kaldır.

ve tüm dosyaları görebilirsin

el ile silebilirsin

autorun. ve winfile vs silebilirsin

Tekrar flash disk ini çıkarıp tak temizlenecek

KasperSky işe yarar... :rolleyes:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...