Jump to content

Bu kendi soyuna ihanet eden bir kekliktir. Bunun akıbeti er veya geç

ressamsikar

Recommended Posts

Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim, tebdili kıyafet yapmış, Kuşlar

Çarşısı'nı geziyormuş.

Avcılar avladıkları kuşları, tuzakçılar yakaladıkları maharetli,

eğitimli, güzelim kuşları satıyorlar.

Bir ara gözü kekliklere ilişir padişah'ın.

Bir grup kekliğin üzerindeki varakta, "Tane işi satış fiyatı 1 altın"

yazıyor.

Hemen yanı başlarında asılı, adeta altın kafes içinde bir keklik daha

var ki, fiyatı; 300 altın.

Padişahın gözü 300 altınlık kekliğe takılır.

"Hayırdır" der satıcıya, "Bunun diğerlerinden ne farkı var ki, bunlar 1

altın, bu 300 altın?"

Satıcı, "Bu keklik özel eğitimli, çok güzel ötüyor, ötmesi bir yana

bunun ötüşünü duyan ne kadar keklik varsa hepsi onun etrafına doluşuyor"

diyor." Tabii bu arada avcılar da o etrafa doluşan keklikleri daha rahat

avlıyorlar" diye ekliyor.

"Satın alıyorum" diyor Padişah, "Al sana 300 altın..."

Parayı veriyor; hemen oracıkta kekliğin kafasını kesiyor.

Adam şaşırıp, "Ne yaptınız, en maharetli kekliğin kafasını koparttınız,

yazık değil mi" diye dövünürken;

Padişah gürlüyor:

"Bu kendi soyuna ihanet eden bir kekliktir. Bunun akıbeti er veya geç

budur."

keklikleri yakalamaya çalışan insanlar çokmu suçsuzlar ?

Keklik katliamı görmek isteyen 5 eylülde silifke ve civarına bir gitsin bakalım :D Bilenler bilir !!!

Yada silifkedeki küçük iş yerlerindeki şahin tutkunları ile o değilden bir sohbet etsinler bakalım !!!

Keklik bir misallll.içimizdeki hainlere ne demeli.Pkk mesela....Yavuz Sultan Selim olsaydı onların kafasını koparırdı eminim.

ya herşey bir yanada bu kafa kesmek kelle uçurmak sanırsam haramilere göre bir iştir.ve tarihi bilgileri olanlar az çok bilirler adam öldürmekle kelle almakla hangi mesele çözülmüş ki şimdi sultan selim gibi kafa uçurmakl hangi sorun çözülür ?

koskoca osmanlı imparatorluğu bile kafa kesmeyle bir yere kadar hakimiyetini sürdürdü biryerden sonra yine yıkıldı.

koskoca osmanlı imparatorluğu bile kafa kesmeyle bir yere kadar hakimiyetini sürdürdü biryerden sonra yine yıkıldı.

lütfen kendi milletimiz kendi tarihimiz hakkında biraz dikkatli konuşalım...

senin o vahşi bulduğun osmanlı arşivleri bugun ABD li avrupalı tarihçilerle dolup taşıyor..

bu adamlar 600 sene nasıl hüküm sürmüş onu araştırıyorlar...

ve bugun yaşadığımız bu topraklar bu cumhuriyet osmanlıların selçukluların miraslarının üzerinde yükselmiştir...

ve bu sayede biz pc mizin başında klavyemizle ahkam kesebiliyoruz....

bir tane daha kişisel kavga mesajı atarsanız uyarı vereceğim. Pmlerle tartışın.

sayın вяιgнтвℓα∂є burada kimseyle kişisel kavga mesajı atmak gibi bir niyetim yok.amacım insanların bir olayı yorumlarken tarihi olayların sadece kendilerinin istediği kısımları görmeleri ve diğer kısımları atlamalarının yanlış olduğunu belirtmekti.yani bir tarihi olayı örneğin kurtuluş savaşını anlatırken biraz daha gerçekçi olmaya çalışarak ve o dönemin içinde bulunduğu bütün koşulları görmeye çalışmaktır.

aynı şekilde osmanlı imparatorluğuda kendi yaşadığı yüzyıllardır tarihinde artısınıda eksisinide görmek gerektiğini sadece kalkıpta bu "bize atalarımızdan miras kaldı karşı çıkan atalarımıza küfür etmiş sayılır" diyerek insanları zan altında bırakmak yanlış bir tutumdur.kimse kalkıpta yüzyıllık bir tarihi yok sayamayacağı gibi bu tarihsel gelişim içerisindeki yapılan hatalarıda görmemezlikten gelmesin sitiyorum.

bir toplumda yada osmanlı toplumunda yada herhangi bir dönemde üretici ve üretim ilişikileri o toplumun yaşam şeklini belirler.o dönemdeki yaşam şeklini şuanki gelişmiş teknoloji ve sanayi dönemi ile kıyaslama yapılırsa ortaya çıkacak sonuçlar küfür değil yaşamın gerçekliğidir.öncelikle arkadaşımız bu konuyu anlaması gerekiyor.

Ya arkadaşlar...ben anlatamadım galiba.hepinizden özür dilerim.Pkk falan derken vatan millet sakarya ,özgürlük,demokrasi gibi kelimelerle insanları kandırıp kendi yediği ekmeğe ihanet edenlerden bahsetmek istemiştim.kafa kesmek elbette iğrenç birşey.neyse özüüür dilerim hepinizden.tartışmayı buralara kadar getirmeyelim......

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...