Jump to content

D bölümde 10 GB veri görünüyor, ama aktardığımda 6 GB

S3RHAT

Recommended Posts

Selam arkadaşlar

PC ikiye bölünmüş. C ve D olarak

D bölümde 10 GB veri görünüyor doluluk oranı.

ama aktardığımda 6 GB

yaklaşık 4-5 GB lık veri yok ortada :D

hatırladığım kadarı ile tatile giderken görünmesini istemediğim bilgileri rar layıp ismini bilmediğim bir program ile şifrelemiştim. saklamıştım

ama şifrelemeyi yaptığım programı haturlamıyorum.

bu sorunum için çözüm önerileriniz nedir acaba ?

teşekkür ederim

Eğer sizin için o bilgilerin önemi yoksa D diskinizi biçimlendirin.Yada elinizde cd den çalışan bir xp varsa sistemi onunla açın ve o gizlediğiniz rarlı dosyayı silin.ama o programı ve şifresini bulmadan rarlı dosyalara ulaşmanız gerçekten zor.Kolay gelsin.Saygılarımla

Problem iki aşamalı.

Farkındaysanız kopyalama yapıldığında verinin 4gb'lık kısmı okunmuyor. Çünkü kullandığınız program yalnız şifreleme yapmakla kalmamış diskin o kısmını korumaya almış. Erişim izni de vermiyor.

1- Diskin o bölümündeki korumayı iptal edip erişilebilir olması için öncelikle kullandığınız programı hatırlamak zorundasınız.

2- Diskin o korumalı kısmına erişim sağladıktan sonra da Rar şifresini kırmak zorundasınız.

Cevap veren arkadaşlara katılıyorum. Eğer içindeki veriler çok önemli değilse D sürücüsünü formatlamanızı öneririm.

Fakat tebrik ederim dosyaları öyle bir korumaya almışsınız ki siz bile ulaşamıyorsunuz :D Kendinizden bile sakınmışsınız :D

cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bilgi önemli olmsaydı neden gizlenmiş olsun :D

ayrıca benim için sorun: D yi boşaltma yöntemi değil, o gizli dosya yı bulmak.

dosyanın şifresini bulurum, şifre sorun değil. Ben o dosyayı görebilsem şifre kendiliğinden ortaya çıkar :D

kendime ait bir şifreleme yöntemim var. bana ait bir dosya 10 yıl sonra bile karşıma çıksa şifreyi çözmem sorun olmaz.

4-5 GB arası veri den bahsediyoruz arkadaşlar :(

program mp3 vb veri değil, kişisel bilgiler, resimler vb.

silme işlemini asla ama asla düşünmek istemiyorum.

belki okuyup aynı sorunu yaşamış ve çözmüş biri okur cevaplar :(

teşekkürler.

aklıma şu fikir geldi: şifreleme ve gizleme özelliğine sahip programları indirip kurmak tek tek denemek

bu arada artı fikri olan olursa lütfen esirgemesin :)

teşekkürler

Fakat tebrik ederim dosyaları öyle bir korumaya almışsınız ki siz bile ulaşamıyorsunuz :D Kendinizden bile sakınmışsınız :D

gerçektende kendinizden bile sakladığınıza göre çok önemli bir dökümanmış.devlet sırrı falan olmasın ? :(

neyse işin şakası bir yanada acaba gizli klasörleri göster dediğiniz zaman windows gösteriyormu yoksa bu program windowstandamı saklıyormuş ?

diske ms-dos modunda erişimi denedinmi? dosya veya klasörler windowsdan saklansada dos tan kaçamaz :D

hiren boot cd ilede çözüme ulaşabilirsin. içerdiği disk yönetim araçları ile diski ve dosya/klasörü denetleyebilir, en azından gizlemeyi hangi programla yaptığına dair ipuçları arayabilirsin.

aklıma gelen 3-4 program indirdim kurdum. ama programların çalışması için tıkladığımda şifre kullanıcı adı istiyor. :D bunları hatırlayamam.

ancak gizlenmiş dosyaya ulaşırsam dosyanın adına bakaram şifresini çözebilirim.

programı kullanmak için şifreyi çözemiyeceğim.

google den arattım bu tür sorunların çözümü de yokmuş.

hafta sonuna kadar buraya bir çözüm yazılmazsa , ayrıca bende bir şekilde ulaşmazsam üstüne 2 bardak su içicem 1 bardak az geleceek :D

cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkürler

kullanmış olabileceğimi düşündüğüm programlar:

1- barbar şifre 2- folder diye başlayan bir program.

bu 2 programın kullanıcı şifresini bilmez isem, gizli dosyaya nnasıl ulaşabileceğime dair bir püf noktası var ise yazarsanız sevinirim. teşekkürler.

System Volume Information temizle bence hatta cd den açılan sistemle aç bi txt dosyasının ismini System Volume Information yap txt uzantısı nı sil System Volume Information üzerine yaz sistem geri yüklemeye bişiy göndermez yerde harcamaz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...