Jump to content

Desktop_.ini , Thumbs.db

Roronoa Zoro

Recommended Posts

Arkadaşlar açtığım her klasöre bir süre sonra Desktop_.ini , Thumbs.db adında şu iki dosya gizli bir şekilde geliyor.....

Bundan nasıl kurtulabilirim....Hiren's Boot Cd ile silmiştim bir ara ama şimdi o da silmiyor.....Birine bir cd yazdığım zaman onlarda da oluyor....Ve bana soruyorlar....

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim....

desktop.ini : klasöre ikon koyduğun zaman, o klasör içinde otomatik oluşur. Silersen klasör default ayarlarına döner. Bakarsan içinde kod vardır.

Thumbs.db :dosyası windows işletim sistemi tarafından o klasör ile ilgili işlemlerinizi hızlandırmak için otomatik olarak oluşturulan bir dosyadır. Bunu kaldirmak için Araçlar / Klasör Seçenekleri/ Görünüm'den : Küçük resimleri ön belleğe alma yı işaretlerse birdaha gelmez.

Resim öngösterimi bellegini kapamak

Windows gezgini içerisinde bulunan resimler küçük simgeler halinde “ thumbs.db “

adli dosyada kaydedilir.

Buda yer ve zaman yönünden önemli bir durum teskil eder. Bunu kaldirmak için “

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre

ntVersion\Explorer\Advanced “ ta bulunan “ DisableThumbnailCache “

anahtarinin

degerini 1 yapin geçmis olsun.

windows için gerekli dosyalardır silsende silmesende birşey farketmez seni neden bu kadar kasıyor :closedeyes:

Hiren's Boot Cd de ki Mc Afee yazılımı bunları Fujacks olarak görüyor....Haliyle benide rahatsız ediyor....Zamanında virüslerle başım o kadar belaya girdi ki artık herşeyden korkar oldum.....

Eğer o kadar önemli şeyler değilse dert etmeye değmez demek ki....

Teşekkür ederim.....

• 3 hafta sonra ...
ama beni kasıyo ya telefonda var benim her klasorde yok mu bi caresi ?

sil at bişey olmaz .

tekrar yaratılmasını istemiyorsanda üstteki işlemleri yap

Not : telefona kendin yüklemişindir sadece windows sistemlerinde yaratılıyor.

telefonundakinide sil at.

• 5 ay sonra...

ewt arkadaşlar bnm telde de var çok sinir edio telde resimler klasörüne giriorm mesela orda bi kamerayla çekilenler var bide hem hafıza kartında hemde telin kndi hafızasında resimler klasörü oldugu için 3 tane desktop_ini dosyası gelio:S bunu sizin dediginiz yöntemlerle yapim dedim ama olmadı format dışında başka bi yolu yok mu:(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...