Jump to content

Windows D de de C dede var.

0sk1

Recommended Posts

arkadaşlar pc e format attım ama şimdi aklımdaki virüs cok oldugu icin C D yi silip yeniden sadewce bi disk e windows u yüklemek ama ben D yi sildim D ye yüklendi Windows acılısta 2 XP acılıyor seciyorsun giriyor C deki Wİndows tan nasıl kurtulabilirim ????

peki aynısını C ye yapsam C yi silsem olur mu ama mesela C yi silince biçimlendiriliyor diyor sonra da direq windows kuruyor tam biçimlendirilken mi cıkayım?

arkadaşlar pc e format attım ama şimdi aklımdaki virüs cok oldugu icin C D yi silip yeniden sadewce bi disk e windows u yüklemek ama ben D yi sildim D ye yüklendi Windows acılısta 2 XP acılıyor seciyorsun giriyor C deki Wİndows tan nasıl kurtulabilirim ????

Xp sadece D de olsun istiyorsan live cd ile aç C yi biçimlendir.. tamamdır..

osk1 arkadaşım xp cd ni tak ve hardisklerinin bölümlerini gösterdiği ekrana gelince Hardiskin tek bölüm kalacak şekilde diğer bölümleri sil.Sonra yine bölüm oluştur.ve D bölümüne Windows u kur.Yanlız C ve D diskinde sana gerekli dosyalarını dvd veya cd ye kaydet önce .Ayrıca dedğimi yapmam halinde windows u sıfır kurman gerekecek.Dahası windowsu kurupta açtığında(D diskine) C disk bölümü görünmeyecektir.Bunun nedeni ham olması yani biçimlendirilmemiş olmasıdır.Bunu yapmak için;

1.Denetim masasını aç

2.Performans ve bakımı aç

3.Yönetimsel araçları aç

4.Bilgisayar Yönetimine çift tıkla

5.Sol ekranda Disk yönetimine çift tıkla ve harddisk bölümün bulup biçimlendir.

Yeniden başlattığında diskin görünür hale gelir.Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...