Jump to content

Katılımsız Kurulumla İlgili Temel Sorunlar

blackman12
 Share

Recommended Posts

Evet Madem öyle bu soruyu da burada uzunca anlatarak yanıtlayalım...

10) Windows yüklendiğinde Wallpaperımı otomatik nasıl ayarlarım?

Öncelikle wallpaperları cdmize yerleştirelim. I386 yanında $oem$ dosyamız varsa sorun yok, yoksa biz oluşturalım. İstediğimiz resimleri seçip $Oem$\$$\Web\Wallpaper yoluna atıyoruz.Daha sonra bir metin belgesi oluşturup içeriğine bunları kopyalıyoruz.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\resmin.bmp"
"WallpaperStyle"="2"
"OriginalWallpaper"=""
"WheelScrollLines"="3"[/CODE]

daha sonra faklı kaydediyoruz ve wallpaper.reg adında kaydediyoruz. Bunu $Oem$ klasörü içerisine atıyoruz

!DİKKAT!: $Oem$\$$\Web\Wallpaper değil $Oem$

daha sonra eğer $Oem$ klasörü içinde cmdlines.txt varsa altına

[CODE]"regedit.exe /s wallpaper.reg"[/CODE]

komutunu ekliyoruz eğer yoksa oluşturuyoruz ve içeriğine

[CODE][commands]
"regedit.exe /s wallpaperreg"[/CODE]

yazıp kaydediyoruz. Sistem mavi ekrandayken wallpaperlarınız yeni işletim sisteminize atılacak ve krulumun bitmesine 13 dakika kala default olarak seçilecektir.

burda anlatmış olduklarınızı yaptım ama dediğiniz gibi harfi harfine ama sonuç hüsran wallapaper değişmedi aynı duruyor.

• Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sorun.jpg

Kurulum sırasında bu ekran geliyor karşima windows installer v3.1 xpcd'sine entegre ediyorum i386 klasörü içerisine SVCPACK klasörü oluştuyorum windows installer v3.1 yani (KB893803.EXE) olarak değiştirip SVCPACK klasörünün içerisine atiyorum daha sonra i386 klasörünün yanına!

[setupData]

CatalogSubDir="\i386\SVCPACK"

[ProductCatalogsToInstall]

[setupHotfixesToRun]

KB893803.exe /Q /O /N /Z

qchain.exe ;Windows XP

[Version]

Signature="$Windows NT$"

MajorVersion=5

MinorVersion=1

BuildNumber=2600

içeriği bu şekilde olan svcpack.inf dosyasını oluşturuyorum ve i386 klasörü yanına atiyorum daha sonra i386 klasörünün içinde bulunan SVCPACK.IN_ bu dosyayı siliyorum sonra iso oluşturup test ettiğim zaman karşima vermiş oldugum resimdeki gibi bir ekran geliyor windows installer v3.1 dosyasını entegre etmesemde bu ekran geliyor .Tşk ederim...

Cab dosyanıza tanımlanmamış bir parametre eklemişsiniz zaten inf değil ini dosyası oluşturacaksınız ve adı svcpack olmayacak entries_xx.ini gibi birşey olacak cab yapma konusunu tekrar inceleyin lütfen.

edit: pardon siz direk kaynağa kendiniz entegre etmeye çalışmışsınız bunlarla uraşmayın rvm integrator vb araçlar kullanın.Çok sağlıklı olmayacağına eminim.Ama dediğim gibi svcpack.inf düzenlemenizde hata yok.Hata parametrede çünkü msi dosyasını buluyor.

Cab dosyanıza tanımlanmamış bir parametre eklemişsiniz zaten inf değil ini dosyası oluşturacaksınız ve adı svcpack olmayacak entries_xx.ini gibi birşey olacak cab yapma konusunu tekrar inceleyin lütfen.

edit: pardon siz direk kaynağa kendiniz entegre etmeye çalışmışsınız bunlarla uraşmayın rvm integrator vb araçlar kullanın.Çok sağlıklı olmayacağına eminim.Ama dediğim gibi svcpack.inf düzenlemenizde hata yok.Hata parametrede çünkü msi dosyasını buluyor.

öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı size minnettarım.

Sizin vermiş olduğunuz bilgiler çerçevesinde yani Sayfa 1'de anlatılan bilgilere dayanarak yaptım ordada i386 klasörü içine svcpack.inf olarak atın demişsiniz bende öyle yaptım,ama olmadı sorun benden kaynaklanıyor galiba tşk ederim yinede.

52875231.png

Güncelleme bile yapmadıgım halde yeni yaptıgım sistemde birkaç defadan sonra bu ekran kayboldu cd içerininde nasıl bir degişiklik yaparsam birdaha asla kaybolmaz

Siteden buldugum birkaç paylaşımı denedim ama işe yaramadı

1) Hfslip ile Xp güncelleme entegresi...

2) Görsel paket uygulaması tema...

3) Program ekleme ve çıkarma... (nLite)

4) Driverpack uygulama

5) ISO kalıbı oluşturup sanalda deneme...

bu yöntemi izliyorum ama bu açılış ekranında sorun veriyor 

• 1 ay sonra...

blackman kardeş benim bir sorunum var bitane normal xpyi modifiye felan yaptım ama 2 sorunum var;

1.Ag yükleniyor yazısı geliyor ve sonunda Çalışma Grubu veya Bilgisayar Etki Alanı diye bi ekran geliyor bunu nasıl kaldırırım kaldırırsam bi hata oluşurmu?

2.herşey bitiyor n-lite ile cd ye dogrudan yazdırıyorum ve geç okuyor dvd yi bunun sorunu cd yazdırma hızıyla alakalımı yoksa başka bi sorunmu var sorularımı cvblarsan sevinirim şimdiden teşekkürler.

Başka arkadaşlar da biliyorlarsa yardımcı olabilirler

Edited by önercuu

1. sorunu nLite ın "Katılımsız Kurulum" sekmesinden halledersin.

2. sorun olarak CD/DVD'ye nLite ile yazdırma. nLite ile iso al. Imgburn, Nero yada Ultra ISO programların biri ile yazdır. forumda nasıl yazdıracağını bulabilirsin.

cevap ekle butonunna basınca yeni bir sayfa açılır.

yazıları yazdığımız yerin hemen üstündeki sekmelerin üstüne mouse ile git 5 sn kadar bekle açıklamarı yazar. orada resim ekleme sekmesi var.

resmin url si olması gerek.