Jump to content

Bir Bilgisayarı Nasıl Ayırt Edebiliriz

apoo

Recommended Posts

açılışta işlemci hızını yazarken x86 yazarsa 32 bit.. x64 yazarsa 64 bittir. oda olması everest gibi bi test programı ile anlayabilirsiniz... yada en basiti denetim masasına gir. orda sistemi aç. aygıt yöneticisini aç. aygıtlarda işlemcilere tıkla.sağ tuş ile özelliklere git. ayrıntılar sekmesinde şu yazıyorsa "ACPI\GENUINEINTEL_-_X86_FAMILY_15_MODEL_2\_0" 32 bittir. x64 yazıyorsa 64 bittir..

saygılar...

açılışta işlemci hızını yazarken x86 yazarsa 32 bit.. x64 yazarsa 64 bittir. oda olması everest gibi bi test programı ile anlayabilirsiniz... yada en basiti denetim masasına gir. orda sistemi aç. aygıt yöneticisini aç. aygıtlarda işlemcilere tıkla.sağ tuş ile özelliklere git. ayrıntılar sekmesinde şu yazıyorsa "ACPI\GENUINEINTEL_-_X86_FAMILY_15_MODEL_2\_0" 32 bittir. x64 yazıyorsa 64 bittir..

saygılar...

ya hiç 1$ey yazmıyorsa ? x)

Windows xp zaten 32 bit bir işlemci olduğundan aygıt yöneticisinden baksanız bile 64 bitlik işlemciye 32 bitlik yani X86 diyor. o yüzden windowsun kendisinden değil de 3. parti bi prgramla buna bakabilirsin. arkadaşların da ifade ettiği gibi CPU-Z türünden bi programla...

Resimde gösterdiğim yer ( CPU Kullanım Geçmişi ) 2 Ye bölünmüş ise ( arasında yukarıdan aşağıya çizgi varsa.) Çift çekirdektir.

x64an9.jpg

Kardeş öyle diyosunda benim işlemcim amd athlon 64 3200+ ama bendede öyle gösteriyor o çift çekirdekle ilgili değil sadece zamanla alakalı:

adszkw0.jpg

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...