Jump to content

Flash Disk'i tanımadı

armina

Recommended Posts

Merhaba ben hp v12w 2 gb lık flashdisk aldım daha yeni aldım bilgisayarım markasını görüyor ama sürücüyü otomatik yüklemiyor herşeyi denedim internetden driver aradım bulamadımda bilgisayarımda vista ultimate yuklu ne olacak simdi :closedeyes:

Merhaba ben hp v12w 2 gb lık flashdisk aldım daha yeni aldım bilgisayarım markasını görüyor ama sürücüyü otomatik yüklemiyor herşeyi denedim internetden driver aradım bulamadımda bilgisayarımda vista ultimate yuklu ne olacak simdi :closedeyes:

bilgisayarında başka usb girişinde denedin mi?

Evet ama olmadı

eğer başka bir bilgisayar da tanımıyorsa o zaman flash diskin bozulmuştur.başka bir bilgisayarda tanıyor senin pc de tanımıyorsa sorun senin usb sürücülerinde olablir.bilgisayarını alırken yanında verilen anakart cd sini tak ve usb2 adı altında bir sürücü görürsen yeniden yüklemeye çalış.

şuan aklıma gelen başka bir yöntem yok bu söylediklerimi dene olmassa tekrar yaz belki bilen biri çıkar.kolay gelsin

eğer başka bir bilgisayar da tanımıyorsa o zaman flash diskin bozulmuştur.başka bir bilgisayarda tanıyor senin pc de tanımıyorsa sorun senin usb sürücülerinde olablir.bilgisayarını alırken yanında verilen anakart cd sini tak ve usb2 adı altında bir sürücü görürsen yeniden yüklemeye çalış.

şuan aklıma gelen başka bir yöntem yok bu söylediklerimi dene olmassa tekrar yaz belki bilen biri çıkar.kolay gelsin

Başka vista yukle pc de denedim oldu ama bende olmadı.Dediğin gibi pc anakart driver cdsini takdım usb2.0 var ama vista sürücüsü yok şimdi ne olacak anakartım MSI ama modelini bilmiyorum.

Başka vista yukle pc de denedim oldu ama bende olmadı.Dediğin gibi pc anakart driver cdsini takdım usb2.0 var ama vista sürücüsü yok şimdi ne olacak anakartım MSI ama modelini bilmiyorum.

sitede arattır cpu-z adına bir program var.onunla donanım özelliklerini öğrenebilirsin.sonra MSI ana kartına uygun usb driverini indirip kurarsın.

bilgisayarında başka bir USB cihazı takılı ve tanıyorsa mesela usb yazıcı kamera vs..Bunun için yapman gerken bilgisayarım-sağtuş-özellikler-donanım-aygıt yöneticisinden ünlem işareti olan birşeyler var mı?

eğer varsa ve bu aygıt tanınmadı düzgün çalışmıyor gibi bir ibare var ise USB sürücülerindenki sorunun format ile yada R konsolu ile çözülecektir.

Eğer ünlem yoksa ve Bu aygıt düzgün çalışıyor diyorsa ve diğer yerde çalışıyorsa windows üzerinde yine sorun var demektir.Bu sorunu yine format yada R konsolu ile çözebilirsin.

Benim başıma böyle birşey gelmişti aygıt yöneticisindeki bütün USB lerde ünlem vardı her yolu denememe rağmen yükleyemedim.Hatta Microsoft Destek Hattı nı aradım bunun için bana repair yani R konsolunu kullanmamı önerdiler.ben direk olarak format attım sorunum çözüldü.Umarım seninde sorunun bu şekilde çözülür.

NOT: imaj varsa onunlada deniyebilirsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...