Jump to content

CD den program katılımsız Kurulumu ?

kenan06

Recommended Posts

herkese merhabalar

benim sıkıntım şu ki

Katılımsız windows CD sinde extra programlar için yaptığımız $OEM$ dizinini bilgisayara kopyalamadan windowsun kurulumu bitince cd den çalışmasını sağlayamazmıyız?

yani bilgisayara hiç kopyalamadan direk kurulumdan sonra cd den çalıştırmak.

bu konuda yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum.

$OEM$ derken runonceex le kurulum diyorsan bunu cdden yapmanın elbetteki yolu var.Şimdi elinde normal bir runonceex komut dosyası varsa bunu düzenleyerek cdden kurulumu sağlayabiliriz.Aşağıda verdiğim if exist li komutu cdyi görebilmesi için runonceexin başına ekle

FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\CD.txt SET CDROM=%%i:

Tabi bunun için cd anadizinine cd.txt adlı metin belgesini bulundurman lazım bunu kafana göre de değiştirebilirsin tabi %%i:\ bölümünü değiştirerek.Bunun sonucunda cdromuna %CDROM% değişkeni atanıcak.

Şimdi i386 yanına Programlar diye bir klasör açalım ve yükleyeceğimiz katılımsız programları buraya atalım.

RunOnceEx.cmd i açıp aşağıdaki değişiklikleri uygula

1- %systemdrive% komutlarının tümünü %CDROM% komutu ile yer değiştir.(Bunun kolay yolu düzen>değiştir>tümünü değiştir)

2- Tüm klasör yolunu yukarıda programları taşıdığınız klasöre göre değiştir(Örneğin, "%CDROM%\Programlar\MSN_Messenger.msi /qn")

İşlem tamam ama unutmaki bu cdrom değişkeni adı üstünde bir değişkendir diğer cdlerde de kullanmak için aynı işlemi uygulaman gerekir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...