Jump to content

DERT ANLATMAK ZOR

ufuktan13

Recommended Posts

DERT ANLATMAK ZOR

Her iş zordur. Ama bu işi yapmak ve insanlara dert anlatmak daha da zordur. İşte bir bankanın müşteri temsilcisi ve işte birkaç müşteri ve işte diyaloglar... Buyurun biraz birlikte gülümseyelim.

Müşteri: Aaa! Bu gün banka ne kadar boş.

Bankacı: Sistemimizde bir arıza var. Bu nedenle şu anda işlem yapamıyoruz.

Müşteri başka bir bankodaki monitörü göstererek;

-Bu da mı arızalı?

Bankacı: Evet efendim hepsi arızalı, bir müddet bekleyeceğiz.

Müşteri: Ben şimdi bakiyemi göremeyecek miyim?

Bankacı: Hayır efendim! Düzelene kadar bekleyeceğiz.

Müşteri: Ne zaman düzelir?

Bankacı: Belli bir süre veremiyoruz. PTT’nin hatlarında problem var. (Salla gitsin, her arıza PTT’nin zaten)

Müşteri: Ben şimdi hiç mi para çekemem?

Bankacı: (Uzatalım, içinden çek bi tane diyesin geliyor ama diyemiyorsun.) Ne kadar internet desen, ne kadar telefon bankacılığı desen de seni arayarak bakiye sormayı adet edinmişlerdir. Bakiyeyi sorarken de değişik kelimeler kullanıp, adamı delirtirler.

Müşteri: Hesap soracaktım...

Bankacı:?????!!!!! (“Bana ne hesabı soracaksın kardeşim, sen git evdekinden hesap sor” diyemezsin ki.)

Müşteri: Bizim hesap ne kadar?

Bankacı:?????!!!!!!!! (Adisyonu alabilir miyim? Sizin ne vardı? Bir kuru tamam, bir pilav, bir cacık. Hesap tamı tamına 5 milyon 850 bin lira. Garson muyum ben kardeşim diyemezsin ki)

Müşteri: Bize geçen bir şey var mı?

Bankacı: Ben ne bileyim sana ne geçti! Yanında mıyım ben bütün gün denir mi? Denmez.

Müşteri: Bize giriş olacaktı, bir bakar mısın, giren bir şey var mı?

Bankacı: Cevap aşağı yukarı bir üstteki cevabın aynısı olacaktır. Tabii bu da denmez.

Müşteri: Repo yapmak istiyorum. Orana bakar mısın?

Bankacı: Ben orama her zaman bakıyorum, hem bunun bur getirisi varsa bu tamamen bana ait bir şey. Senin paran ile benim oramın ne alakası var? Dersen işten atarlar adamı.

Kredi kartı ve POS geyikleri de buna benzer diyalog kurarlar bankacılarla, tabii yine bankacılar bu ve buna benzer cevapları veremez ancak akıllarından geçirirler.

Müşteri: Duvara yapışan kredi kartı istiyorum. (Sticker istiyordur)

Bankacı: 404 sür arkasına, kesin yapışır.

Müşteri: Paso makinesi alacaktım (P.O.S. makinesi istiyormuş meğer.)

Bankacı: İ.E.T.T. ne gideceksin, oradan veriyorlar.

Müşteri: POST almak için ne yapmalıyım? (Bu da P.O.S. makinesi istiyormuş)

Bankacı: Sabah erkenden Sütlüce’de ki mezbahaya gideceksin, öğleye kalırsan tüm post ve deriler THK’na gitmektedir.

Müşteri: Kredi kartı için tost makinesini nereden ala bilirim. (Al sana bi daha P.O.S. makinesi isteyen)

Bankacı: Tefal mağazasında kredi kartıyla 6 taksitte veriyorlar, yanında da tencere hediye, bizde kalmadı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...