Jump to content

6.gif Vürüsü?

Melih ÖZYURT

Recommended Posts

selamınaleyküm cümleten kardeşlerim

benim çok büyük bir sorunum var o kadar siteeye sordum format attım yinede geçmedi :@ yardım ederseniz çok makbule geçicek şimdiden Allah razı olsun diyorum yardım edecek kişilerden.......

işletim sistemim Vista Home Premium Orj Updateler açık

modemim airtes

virüs prohramım nod32 businus edişın 3.0 ticari

sistem son updateleri ile birlikte yeni formatlı

yanlız anlamadığım bir sorun var

bir vürüs spy veya trojann arada bi çıkıyor sistemimde internet explorer da bazı yazıların büyümesine neden oluyor ve sitelerde işlev görmüyor bazen

bulduğu virüs http://v.222360.com/6.gif ,4gif, ads bilmem ne

ayrıca firefoxdan açıp bi site yazınca siteye girmeden önce x.222360.com dan veri aktarıo sora girio

neyaptıysam olmadı bi yardım edin allah rızası için :@

galiba sana resim içinde trojan girmiş firefoxu kaldır yeniden yükle interne exploreride indir bidaha yükle sonra kaspersky antivirüsle tarat bak ozaman tüm virüsler gaaag diye bağrıyo :)

Arkadaşım formt attım yine geçmedi demişsiniz .bu durumda D(varsa E,F...) diskinizde sinmiş bir trojan veya virüs olabilir.Format sonrasında böyle bir sorun olmaması gerekirdi.Sisteminizi iyice bir taratın.Hatta önemli belgeleriniz dosyalarınız yoksa biçimlendirin.

NOD32 veya kaspersky internet security ile iyice bir tarama yapınız.İE7 Firefox Opera hangilerini kullanıyorsanız eklentileri bir kontrol edin.Tanımadıklarınızı devre dışı bırakınız.Saygılarımla

PPlayer kullaniyormusunuz. ???

yazmis olugunuz gifl isimli dosyalar bir exploit tir. tarayicinizin acigindan yararlaniyor . sistemizde yazmis oldugunuz 4.gif 6.gif vb isimli doslari aratin ve silin. ayrica Active x listesinde > F3E70CEA-956E-49CC-B444-73AFE593AD7F varsa silin

bir internet explorer sayfasi ac. sirasiyla > araçlar/secenekler/ayarlar/nesneleri göster i tikla orda

F3E70CEA-956E-49CC-B444-73AFE593AD7F bu varsa sil . ayrica sormustum PPlayer kullaniyormusun niye cevap vermediniz??

birde sistemde bu dosyayi aratin bakalim varmi > PPLAYER.DLL

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...