Jump to content

Ses Sorunu

EMRA

Recommended Posts

İnternet explorer simgesinie sağ tıkla+ özellikler+gelişmiş ten "web sayfalarındaki sesleri çal" diye bir seçenek olması lazım onu onayla olur.

Bir ara bendede aynı sorun olmuştu eğer bu şekilde çözemezseniz bir de firefox kullanın derim..iyi forumlar...:(

Arkadaş diyorki Video Sitelerinde Görüntü Var Ses Yok ..

Tek yapmamız gerek Şey Registry Ayarlarıyla Oynamak....Şimdi Aşağıdaki Yolları İzleyin...

Başlat/Çalıştır/Regedit--->

Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

Açılan Sağ Sekmede Boşlukta Sağ Tuşa Basarak Yeni\Dize Değeri\ yapıyoruz ve bu değere wavemapper adını veriyoruz....

Sonra Bu değer üzerinde sağ tuş yaparak DEĞİŞTİR diyoruz ve Değer Verisi Yerine msacm32.drv yazıyoruz....sonra çıkıyoruz ayarlardan.Yeniden başlatmaya gerek yok.

Arkadaş diyorki Video Sitelerinde Görüntü Var Ses Yok ..

Tek yapmamız gerek Şey Registry Ayarlarıyla Oynamak....Şimdi Aşağıdaki Yolları İzleyin...

Başlat/Çalıştır/Regedit--->

Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

Açılan Sağ Sekmede Boşlukta Sağ Tuşa Basarak Yeni\Dize Değeri\ yapıyoruz ve bu değere wavemapper adını veriyoruz....

Sonra Bu değer üzerinde sağ tuş yaparak DEĞİŞTİR diyoruz ve Değer Verisi Yerine msacm32.drv yazıyoruz....sonra çıkıyoruz ayarlardan.Yeniden başlatmaya gerek yok.

yaptım gene nafile virtualbox tan baska windows kurucam bakalım aynı hatayı vericekmi

@EMRA,

Saatin yanındaki ses simgesine sağ tıklayıp ses denetimlerini aç, aşağıdaki resimdeki kırmızı kare ile gösterilen bölümün o şekilde olup olmadığını kontrol et.

ses123wt5.png

Edit-1 :

Şu anda bütün ayarlar tamam gibi görünüyor.

Eğer denemediysen flash playeri kaldırıp tekrar yükleyebilir misin? ( varsayılan web browser'in firefox olsun. )

Edit-2 :

Bir ses sistemi kullanıyorsan (5.1 veya 4.1 gibi) Youtube tarzı flash medyalı siteler sesi ön hoparlörden verir.

1- Ses özelliklerinde > Hoparlör Ayarları bölümünde >Gelişmiş butonuna tıkla ve hoparlör sistemin hangisi ise o yapılandırmayı seç. 5.1 veya 4.1 gibi.

2- Ses kartının sürücüsüyle beraber kurulan yazılımı aç ve hoparlör konfigrasyonunu doğru ayarlara getir. 5.1 veya 4.1 gibi.

3- Kasanın arkasındaki ses kartı girişnde ön hoparlörleri çalıştıran kabloyu çıkarıp tekrar tak.

.

moralini bozmak istemem gecenlerde bir yerde rastladım bir şekilde problemi çözdüm birkaç dakika sonra gene aynı sorun devam etti ne yaptıysam nafile büyük ihtimalle virüs bulaşmıştır kısacası format basmadan sorunu düzeltemedim.. :(

moralini bozmak istemem gecenlerde bir yerde rastladım bir şekilde problemi çözdüm birkaç dakika sonra gene aynı sorun devam etti ne yaptıysam nafile büyük ihtimalle virüs bulaşmıştır kısacası format basmadan sorunu düzeltemedim.. :(

ben ses alamıyorum demiyorumki youtube ve benzeri internet bazlı video izleme sitelerinden ses gelmiyor diyorum ses kartı bozuk olsa ses vermez aygıt tanımaz kısacası hiç calısmaz driver desen simdi en tazesini yükledim ayrıca formatla bunun bi alakasını göremiyorum ben simdi virtualbox ile baska bi işletim sistemi kurdum onda da aynı sorun mevcuttu

ben ses alamıyorum demiyorumki youtube ve benzeri internet bazlı video izleme sitelerinden ses gelmiyor diyorum ses kartı bozuk olsa ses vermez aygıt tanımaz kısacası hiç calısmaz driver desen simdi en tazesini yükledim ayrıca formatla bunun bi alakasını göremiyorum ben simdi virtualbox ile baska bi işletim sistemi kurdum onda da aynı sorun mevcuttu

aynı şeyden bahsettim... en güncelini istersen media player güncelle ... çözersen söyle bilgilenelim

Şunu bir dener misiniz?

Ses alamadığınız videoyu indirip sisteminizde oynatın eğer yine ses vermiyorsa ses codeclerinizde bir sorun olabilir.Güncel bir ses codec i yükleyiniz.Saygılarımla

yok o da tmm gom playerla da denedim calıstırdı km playerla da denedim calıstırdı

Bildiğim kadarıyla gom playerin ve km playerim kendi codecleri vardır.Sistemden bağımsızdır.Sizi yanıltabilir.Saygılarımla

diger codeclerle denedim zaten k-lite codece ,vlc ,ace mega codec

Öncelikle vlc bir codec değil bir video oynatma programıdır. Daha sonra k-liteyi direk setup diyip ayarlamadan yüklediyseniz yine sorun çıkartabilir. Yapacağınız k-litenin 3.6.5 full sürümünü indirip;

http://www.free-codecs.com/download_soft.php?d=4141&s=95[/CODE]

yüklerkende ffdshowa ait tüm alanları tiklemelisiniz. Bununla beraber yüklemeden önce sisteminizdeki tüm codecleri silmelisiniz. Codeclerde herhangi bir çakışma olma ihtimali yüksektir. youtubenin video formatı flv dir ve k-litede ffdshowun flv kısmını tiklediğinizde kesinlikle çalışmalı tabi başka bir codecle çakışmamalı.

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar Kimse Boşuna Kafa Patlatmasın %100 olarak Söylüyorum En Sonlarda yorum Yapan Bi Arkadaş Var Onunda Dediği Gibi Sadece 5+1 den Dolayı Bu Sorun Ben Creative Digital Kullanıyordum Fakat Sorunluydu Son Zamanlar Kaldırdım Onboard Olan Soundmax e Geçtim ama Ondada Bu Sorunla Karşılaştım Firefox ya da Explorer Farketmez Ses Gelmiyor Hiç Bi Şekilde ve Hala Bi Çözüm Bulmuş De ğilim Sorunu Biliyorum Ama Çözemiyorum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...