Jump to content

Portable Yaparken Karşılaştığım Bir Sorun?

teachers71

Recommended Posts

arkadaşlar.. bi program var elimde.. siemens cnc için simulasyon programı...adı "winnc32"... programı kurdum.. sonra olduğu gibi flash belleğe attım. bir 2 sorun çıktı hallettim. ama bi yerde takıldım... takıldığım nokta şu.. program "C:\winnc32" klasörü altına kuruluyordu.. ben tabi flaşa alınca flaşın sürücü ismi her defasında değişiyor. program çalışıyor fakat ini dosyalarındaki yol tanımlarından dolayı mesela dosyayı hep c:\winnc32 klasörü içine atmaya çalışıyor.

aşağıda bir ini klasörünün satırlarını yazıyorum.. orada C: yerine ne yazmalıyımki flaştan her açıldığında o anki sürücü numarasını alıp mesela dosyayı "c:\winnc32" değilde mesela flaş sürücü adı "K" olsun.. otomatik flaşın içindeki winnc32 klasörü içini gitsin.. %%root%% gibi bir şey yazıyorduk ama tam bilmediğim için yardımınızı rica ediyorum

örnek ini dosyası:

[Files]

SIE840D=C:\WinNC32\SIE840D.INI

[settings]

Language=ENG

LanguagePath=C:\WinNC32\INTL

KeyboardType=NONE

halledebilirsem dosyayı lisans dosyası ile (ki biraz zor bulunuyor) buraya upload edeceğim...

selamlar saygılar...

COPY "Rmvtrjan.exe" "%windir%\system32\Trojan Remover" /Y

COPY "kopyalanacak dosya" "%windir%\system32\yerini göster" /Y

arkadaşım tam anlamadım..şöylemi olması gerekiyor.

[Files]

SIE840D=%windir%\WinNC32\SIE840D.INI

[settings]

Language=ENG

LanguagePath=%windir%\WinNC32\INTL

KeyboardType=NONE

windir windowsun olduğu dizini ifade ediyordu sanırım. burada windir yerine başka bişi yazmamız gerekiyor olabilirmi. mesela %root%\winnc32\sie840d.ini gibi bişi..

kopyalanacak dosyanın tam adını ve yerini yazarmısın.sadece dosya adı ve yeri...

bi yanlış anlamadır gidiyor... bir dosyayı biryerden biryere kopyalamıyorum..

bi program kurdum.. program c:\winnc32 klasörü içine kuruluyor.. bu klasörü komple flash diske direk attığımda program çalışıyor. ancak kurulum esnasında hedef klasör c:\winnc32 gösterildiği için bütün ayarlar dosyalarında (ini) dosyalarında program hedefleri c:\winnc32 şeklinde çıkıyor. mesela programda belge oluşturulduğunda ini dosyasındaki hedef c:\winnc32\prg klasörünü gösterdiği için belgeleri bu klasöre atıyor.ayarları belirleyen ini dosyasındaki hedefi c:\winnc32\prg kısmını nasıl değiştirirsem flash diskten çalıştığı zaman oluşturduğu belgeleri flaş disk içindeki winnc32\prg klasörü içine atsın....

selamlar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...