Jump to content

Donanım Güncellemek

interesting

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde ASUS P4P800-X intel tabanlı bir anakart var donanımdan pek anlamadıgım icin yardım istiyorum. bu anakartımın İŞLEMCİ RAM ve EKRAN KARTINI değiştirmeyi düşünüyorum

http://www.asus.com.tr/products.aspx?l1=3&l2=12&l3=31&l4=0&model=181&modelmenu=2[/CODE]

İŞLEMCİ : 478 pin işlemci takma imkanım var SORU 478 pin işlemcilerin en son modeli P4 3.6 olarak biliyorum p4 3.6 işlemci taksam sorun olurmu veya siz ne tavsiye edersiniz bu anakart için ?

RAM : 4 gb ram destegi var 4 tane 1 lik almayı düşünüyorum ama siz ne tavsiye edersiniz?

EKRAN KARTI : Agp 8x destegi varmış bunu tamamen size bırakıyorum ama 128 veya 256 mb olmasın istiyorum.

Bİraz zaman ayırıp yorum yapabilirseniz ve parça tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.

NOt: Parçaları 2. el almayı düşünüğüm (zaten işlemci felan üretilecegini zannetmiyorum)

Bu kadar parçayı değiştireceksenizi yeni bir anakart alın olsun bitsin. Herşey daha hızlı ve bulması kolay.

yeni bir pc aldım elimde olanı yiğenime verecegim ama yavaş çalısmasını istemediğim için güncellemek istiyorum 2. el bulabilecegim parcalar zaten fazla para harcayacagımı tahmin etmiyorum

eğer ddr1 ram alacaksan pahalıya gelir bence değmez..çünkü piyasada bulunmadığı için fiyat artıo.. ddr2 daha ucuz.. ben olsam anakartıda satardım :(

2 el bol miktarda bulabiliyorum yeni almayı düşünmüyorum onun için pahalıya gelmez

• 11 ay sonra...

Makineyi bilgisayarcıyla takas et derim.Yapacağın masrafları bilgisayarcıya ver. Sana çok daha iyi bir sistem verir. Çünkü 478 pin işlemcide 3.6 GHz zor bulursun bulsan bile inan 775 pinlerden daha pahalı olacaktır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...