Jump to content

Vb De .bat Dosyasına Veri Yasdırma. Yardım.

shekey_boys

Recommended Posts

Slm arkadaşlar bi sorum olucak vb de oluşdurduğumuz bat dosyasına foruma eklediğmiz textbox dan nasıl veri kaydedebiliriz ben şöle yapdım ama bundada .bat dosyasına yazıcağamız kodu önceden yasmamız gerekiyor

Private Sub Command1_Click()

Open "C:\x.bat" For Output As #1

Print #1, "dosyanın içine yazılacak kod"

Close #1

End Sub

yardımcı olabilirmisniz.tşkler.

Print #1, text1.text
Close #1
End Sub[/CODE]

text1 diye bir text kutusu koy.

çok tşk ederim kod çalışıyor peki bat dosyası içinde sadece belirlediğimiz yerlde değişiklik yapdırabilirmiyiz acaba yani textboxa yasdığımız veri bat dosyası iiçinde bizim belirlediğimiz yere yazılacak mümkünmü acaba.

Arkadaşlar bu .bat dosyasına veri yazmayı yapdım ve bir de şöyle bir şey buldum belki diğer arkadaşlarında ihtiyacını görür oluşturduğunuz .bat dosyasında sadece belirli yerleri değişdirmek isterseniz. Foruma gereği kadar textbox ekleyip aşşağıdaki kodlarla yapabilirsiniz

Print #1, "ilk satır sabit veri varsa koyabilirsiniz bu şekilde"

Print #1, "benim değişdirmek isdediğim yer bat dosyasında ikinci satırda onun için textboxları buraya koydum "; Text1.Text; "bu şekilde araya texbox koyup forumdan değişdirebilirsiniz"; Text2.Text; "böyle uzar gider..."

Print #1, "yine varsa üçüncü dördüncü satır bu şekilde print komutu ekleyerek yaparsınız"

Close #1

End Sub

Bu arada sanada çok tşk ederim Sk8er_boi valla kaç gündür arıyordum bu bat dosyasına texboxdan veri yasmayı neler denemişdim bi türlü olmamışdı sayende başardım saol.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...