Jump to content

Açılış Hatası

hisar

Recommended Posts

s.a arakadaşlar bişey soracam gecen gün arkadasın pc system32/config/ system hatası veriyordu onardım olmadı enson format attım çalıştı iki gün geçti ardından aynı hata system32/config/ system acaba sorun ne olabilir ? çözüm için ne önerirsiniz? tşk ederm.

Geçen gün aynı hata bendede oldu windowsu kurdum artık hata wermiyo :)

Sanırım WindowsXP açıldığında ;

windows could not start because the following file is missing or corrupt:

WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM

run SETUP and select "r" to repair..

hatasını alıyorsun. sistemini Win98 açılış disketi veya cd si ile aç bunu onar kısmında da yapabilirsin fdisk /mbr yaz ve enter'a bas. ve aşağıda anlatacağım adımları sırası ile yap :

* Aldığın bu hatadan sonra sistemini Windows XP CD'sinden boot ederek başlat, bir süre sonra sana R ve Enter seçneklerini sunacak. R'ye bas.

* Bilgisayarda tek bir işletim sistemi yüklü ise 1'e ve Enter'a bas.

* Komut satırında sırasıyla aşağıdaki komutları kullanarak Enter'a bas;

CD C:\Windows\System32\Config

REN system system.old

COPY C:\Windows\Repair\system

* CD'ni çıkar ve komut satırında exit yazarak Enter'a bas.

Bilgisayarın herhangi bir hata vermeden normal olarak açılacaktır

hisar arkadaşım bilgisayarınızın D bölümünde virüs/trojan olabilir.Format atsanız bile bu sadece C diskini etkiler.D ye birşey olmaz.

D diskinizi Kaspersky veya NOD32 ile iyi bir taratınızOradan bulaşıyor olabilir.Hata veren bilgisayarınıza aynı dosyayı sağlam bir xp si olan bilgisayardan system dosyasını kopyalayıp C:\WINDOWS\system32\config içine atın.Eğer kullanılan bir dosya deyip redederse

CD den çalışan bir xp ile sistemi açıp bu sağlam system dosyasını dediğim yere kopyalayıp dosya değişimini onaylayın.Ardından normal şekilde sisteminizi bir açın.Sorun ortadan kalkarsa ne ala.Kalkmazsa haber edin yardımcı olalım.Saygılarımla

arkadaşlar dayvırlarda sorun yok sanmıyorum bugüne kadar sorun yoktu . bide onar demişsin degini yaptım zaten ama onarma bitikten sonra açılışta aynı haatayı verdi bunun üzerine bende format attım ama 2 gün sonra aynı hatayı vermiş .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...