Jump to content

Modem Hatası

hisar

Recommended Posts

modem in driver yok ama sen ethernet kartının driver i güncelle sonra elle ip ver en önce bunu yap olmadı modem ile pc arasındaki cat5 kabloyu değiştir dene olmadı modem e komple reset at sonra ayarlarını tekrar gir dene olmadı ethernet kartı değiş sana bir sürü seçenek sonucu yazarsın

üstadım koblo olsum veya eternet ve diğerleri arızalı olsa diğer modemde arıza vermez mi yani bağlanmaz diye düşünüyom ama onda bağlanıyo . kafayı yiyecem ya... ama sağol dediklereni tekrar deneyecem...

Zyxel modemlerde sorun genelde olmaz ve sen büyük ihtimalle vista kullanmak gibi bir gaflete düşmüşsün.Sana tavsiyem eğer modem IRDA (kızılötesi) ile bağlanıyorsan vistada ağ olan yerde modemleri tanımada otomatik ayar yap.Modeme şifre koy ( MAC FILTER) MAC adresine şifre koyarsan senin için daha sağlıklı olur.(SENİN MAKİNANDAKİ MAC ADRESİNİ YAZARSAN SENİN MAC ADRESİNDEN BAŞKA HİÇ BİR MAKİNAYA BAĞLANMAZ) (((dibnot:MAC FILTER YADA ŞİFRELEME SADECE UZAK BAĞLANTILAR İÇİN GEÇERLİDİR KABLOLU BAĞLANTILARDA ŞİFRE GEÇERSİZDİR.)))

Eğer kablo ile bağlanıyorsan modem kopma yapıyorsa ve bunu sık sık yapıyorsa makinanda NORTON yada FIREWALL yani güvenlik olarak bir program çalışma söz konusu eğer yine sorun devam ediyorsa modemi fabrika ayarına getir. ( Modem arkasında RESET olan küçük yer) tekrar sorun devam ediyorsa Modem üzerinde LINK yada ADSL ışıklarında şaklama oluyorsa yada uzun süreliğine sönüyorsa ve kendiliğinden geliyorsa 444 0 375 araman ve ADSL destek hattına sorununu söylemen olacak.

Benim görüşüm senin makinanda büyük ihtimalle çalışan FIREWALL veya virüs programı ki bu NORTON gibi bir programsa bağlantıları sınırlama gibi yada kesme gibi bir gaflette bulunabilir...

Kolay gelsin

arkadaşlar bende zyxel 660 r modem var.aynı sorunu bende yaşadım.12 gün nete giremedim.aramadığım yer kalmadı.telekomdan bir yetkili telekomun yazılımı değiştirdiğini ve bu modemlerde sorun oluştuğunu söyledi.telekomdan 2 arkadaş uğraşmalarına rağmen evde sorunu çözemediler.ben

Please register to see this content.
adresinden uygun yazılımı indirip modeme yükledim.resetleyip kullanıcı bilgilerimi girdikten sonra bir daha sorun yaşamadım..

arkadasım ole problrm verırse modem ılk once modemın arkasın da ufak bir tuş vardır modemı resetler ıgneyle oraya yaklasık 1 dk bastır modem resetlenır ondan sonra 192.168.1.1 ıp adresıne gırıp modemın ayarlarını yanı telekomun sana vermıs oldugu kullanıcı adı ve parolayı tekrar gırıp kaydet ondan sonra probelm cozu lecektır

cozulmezse modem uzerındekı ADSL ısıgına bak yanıp yan madıgını yanmıyosa 444 0 375 bu numaradan telekom genelmerkez ADSL destek çıkar oradan yetkılılerden bılgı alabılırsınız veya arza kaydı vere bılırsnız ondan sonra

telekom dan yetkılıler gelır ve hatta bakarlar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...