Jump to content

Güvenlik Kamera Problemi

Haqan

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar çalıştığım iş yerine camra sistemi taktık fakat çok garipbir sıkıntımız var çünkü camera prgramı açıldıktan sonra bir süre sonra o pc deki internet gidiyor internet çalışmıyor fakat yerel ağ çalışıyor yerel ağdaki diger pc den cameraların takılı oldugu pc ye ulaaşabiliniyor fakat cameraların oldugu pc de internete çıkamıyoruz. internet olmayncada msn ve skype çalışmıyor ve bu yuzden patordan fırça yiyoruz bu konu hakkında lütfen acil yardım istiyorum saygılar.

pc özellikleri:

gigabayte 945p-s3 (945p express chipset)

2 gb 667 mhz ram

160 gb hdd

512 mb 16x pciexpres ekrankartı

camera kartı :

1. kart markası yok fakat DVR kart balitech.com.tr/detay.asp?kid=29&uid=130 bu adreste görülen kartın aynısı tek fark resimde entegrelerde soğutucu var bendekinde yok fakat kllanılan program vs hepsi aynı b kartta sorunları yaşayınca diger kartı yani

vguard 8xp kartı taktık

2. vguard 8xp bu kartı taktık çok uzun süre (3 - 5 saat) kesintisiz görüntü aldık fakat bu kart varkende kartın takılı oldugu pc de internet kesiliyor yerelağ çalışıyor.

kartları aldıgımız firmalarla görüştüm hepsi farklı programlar gönderiyorlar fakat problem çözülmüyor

arkasaşlar kütfen çok acil yardım bekliyorum.

bizim Kullandigim Programı :Upload ediyorum 2 program kullaniyoruz ve Türkce açıklamasını yapicam

Bunları Kur 50 Free içindeki. DVR

\TE-203C-3.0 sarı dvr kart\program Server kur SVDVR

Görüntüyü Net Almak istiyorsan

DVR caliştir sonra svdvr yi caliştir Sonra dvryi KAPAT TEKRAR AC GÖRÜNTÜYÜ GÖRECEKSİN VE KAYIT AYARLARINI GÖSTEREYİM

55671912lz0.jpg

kayttb9.jpg

3kaytdefterko9.jpg

Please register to see this content.

bizim Kullandigim Programı :Upload ediyorum 2 program kullaniyoruz ve Türkce açıklamasını yapicam

Bunları Kur 50 Free içindeki. DVR

\TE-203C-3.0 sarı dvr kart\program Server kur SVDVR

Görüntüyü Net Almak istiyorsan

DVR caliştir sonra svdvr yi caliştir Sonra dvryi KAPAT TEKRAR AC GÖRÜNTÜYÜ GÖRECEKSİN VE KAYIT AYARLARINI GÖSTEREYİM

Hocam 2 sorum olacak sana 1.cisi neden 2 program kullanıyorsun ?

2.cisi camralar pc de açıkken bağlı olunan pcde internet kesintisi yaşıyormusun

ve ben kartı getiren firmayla görüştüm ve her seferinde farklı programlar gönderdilerbana 3 ayrı program var bende ama hepsini kurdum fakat pc de internet kesilmesini engelleyemedik

merhaba hakan kardes bende bu işle ugrasıyor sayılıyrım.Sana yardımcı olmak istedim.kardes dvr kartının bulundugu pcı slotunu degıstırmeyı dusundun mü?belkıde bundandır.Bende bir keresinde kurdum kartı video kaynagından alınamıyor böyle bir sorunla karsılastım.Programını tamemen kaldırdım.Pcı slotunu degiştirdim ve yeniden kurdum oldu.birde sorun çözulmezse DVR kartını degıstırmeyı dene.kolay gelsın

Hocam 2 sorum olacak sana 1.cisi neden 2 program kullanıyorsun ?

2.cisi camralar pc de açıkken bağlı olunan pcde internet kesintisi yaşıyormusun

ve ben kartı getiren firmayla görüştüm ve her seferinde farklı programlar gönderdilerbana 3 ayrı program var bende ama hepsini kurdum fakat pc de internet kesilmesini engelleyemedik

Görüntü kalitesi Daha Net +Format Atarak dene Hic Bir Program Kurmadan Driverlardan Baska bişi kurma

HOCAM ÖNCELİKLE KULAKTAN DOLMA BİLGİYLE İŞ YAPMA DERİM

ÖNCELİKLE YAPMANIZ GEREKEN GÜVENLİK BİLGİSAYARINI ÇALIŞMA BİLGİSAYARINDAN AYIRMANIZ OLUR

AMA ŞİRKETLER BUNA MALİİ BÜTÇE AYIRMAYACAKLARI İÇİN MEVCUT SİSTEME ENTEGRE EDİLMESİNİ İSTİYORLAR

BU AŞAMADA İLK OLARAK İŞİ YAPAN FİRMAYA GERİ DÖNMEN ONLAR SANA GEREKLİ PROGRAM VE DESTEĞİ SAĞLAMALIDIR. AMA ANLADIĞIM KADARIYLA ONLARDA BU İŞTE PEK USTA DEĞİLLER Kİ BİRKAÇ ÇEŞİT PROGRAM GÖNDERMEKTELER. SANA TAVSİYEM İŞİN EHLİ BİRİNDEN VE BİREBİR SORUN ÇÖZÜLMESİ OLMALIDIR. ÇÜNKÜ BU TÜR BİLGİSAYARLARDA KAYITLARIN ALINIYOR GİBİ GÖRÜNÜP KAYIT YAPILMAMASI , KİLİTLENMELER VB. GİBİ SORUNLAR ÇIKMAKTA.

HOCAM ÖNCELİKLE KULAKTAN DOLMA BİLGİYLE İŞ YAPMA DERİM

ÖNCELİKLE YAPMANIZ GEREKEN GÜVENLİK BİLGİSAYARINI ÇALIŞMA BİLGİSAYARINDAN AYIRMANIZ OLUR

AMA ŞİRKETLER BUNA MALİİ BÜTÇE AYIRMAYACAKLARI İÇİN MEVCUT SİSTEME ENTEGRE EDİLMESİNİ İSTİYORLAR

BU AŞAMADA İLK OLARAK İŞİ YAPAN FİRMAYA GERİ DÖNMEN ONLAR SANA GEREKLİ PROGRAM VE DESTEĞİ SAĞLAMALIDIR. AMA ANLADIĞIM KADARIYLA ONLARDA BU İŞTE PEK USTA DEĞİLLER Kİ BİRKAÇ ÇEŞİT PROGRAM GÖNDERMEKTELER. SANA TAVSİYEM İŞİN EHLİ BİRİNDEN VE BİREBİR SORUN ÇÖZÜLMESİ OLMALIDIR. ÇÜNKÜ BU TÜR BİLGİSAYARLARDA KAYITLARIN ALINIYOR GİBİ GÖRÜNÜP KAYIT YAPILMAMASI , KİLİTLENMELER VB. GİBİ SORUNLAR ÇIKMAKTA.

arkadaşalar ilginiz için teşekkür ederim kartı değiştirdim vguard 8xp taktım ilk zamanlar oda kesinti yaptı sonrad asizin dediğiniz gibi slot değiştridim ve pci eternet taktım ve axtradan fan taktım dvr kartının üstüne ve 2 gündür çalışıyor kesntşi yok fakat görüntü çok ne değil.

buugn eski kartı takıcam bu kartada fan takıcam ve ciplerin üstüne aleminyum soğutucu takıcam bir kaç gün böyle denicem ve ozan kardeş senin programları denicem fakat bendeki kart 8 li sen dörtlü program vermişsin bi sıkıntı olurmu.

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Merhabalar arkadaşlar uzun zamandır yoktum bu zaman diliminde vermiş oldugunuz cevaplar ve yorumlar ve fikirleriniz iiçin çok çok teşekkür ederim cameralar ve pc ile ilgili sorunu çözdüm kısaca anlatayım:

Çözüm;

1. Öncelikle daha öncede belirtmiştim DVR kart kullanıyorum ve (

Please register to see this content.
)linkte ki kartın aynısı fakat linkete görüle kartta chipler üstünde soğutucuvar bende ki modelle soğutucular yoktu ben kendim soğutucuları ekledim ve extara bir fan koydum ve pci slotunu değiştiridim böylelikle kartın çalışma performansı değişti ve hiç kesintisiz çaışıyor.

2. Pc de internetin ve msn - skype nin çalışmaması; arkadaşlar bu sorunuda msn ve skypenin ayarlarıyla çözdüm msn de (araçlar - seçenekler - bağlantı - gelişmiş ayarlar dan SOCKS da yazan 1080 portu 0 yaptım) ayarı değiştirdim,

Skype de ise (araçlar - seçenekler - gelişmiş ayarlar - bağlantı dan sağda "altarnatif olarak...... 80 ve 443 nolu portu ...... yazan seçenegin çelttiğini kaldırıyorsunuz) ve pc hem cameraları çalıştırıyor hemde internetten düşmüyor ve msn - skype de sorunsuz çalışıyor...

herkese tekrar teşekkürler saygılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...