Jump to content

Kafedeki Filmleri Usb Ye Yükleyemiyom

Sirius

Recommended Posts

arkadaşlar kolay gelsin ben bir internet kafede ana makinada olan ama bütün makinalarda izlenebilen (paylaşıma açık mı oluyo ne) filmler gördüm yalnız bu filmlerden bir kaçını belleğe atmak için uğraşıyorum hiç bir tepki vermiyor makina yani kopyalamıyor filme sağ tıklayınca unlocker diye seçenek var basıyorum bir uyarı veriyor ama gene olmuyor bir yardım etseniz

Kardeş aşağıda örnek bir dialog var bir oku istersen

http://www.chip.com.tr/forum/Flash-ve-USB-BellekYazma-Korumasini-Kaldirma_t41246_wp2.html[/CODE]

Flash ve USB BellekYazma Korumasını Kaldırma

Anahtar Kelimeler: İnternet Kafelerdeki Flash bellek Korumasını Kaldırın. Internet Cafelerdeki USB Bellek yasağını kaldırın. Flash bellek yazma koruması. USB bellek kopyalama sorunu.

Arkadaşlar merhaba herkese.

Uzun süredir aranızda yoktum malum okullar başladı...

Neyse konuya geçelim.(Biraz çabuk oldu ama...)

Bildiğiniz gibi bazı Internet Cafeler'in devasa yasadışı film arşivleri mevcut. Kısacası DivX arşivi diyoruz biz buna. Şimdi ya cafeye gidince bu filmleri izliyorsunuz ya da filmleri yanınızda ******ürdüğünüz taşınablir cihaza atıp evde izliyorsunuz.Cafeye gidince para ödüyorsunuz ama evde bedava.

Fakat bazı para düşkünü arkadaşlar ve bu para düşkünü arkadaşların önerisini dikate alan Akınsoft yetkilileri bu kopyalama işine akılları sıra bir çözüm getirmişler. Bu yeni çözüm ile flash belleğinize değil bir film en ufak bir ödev bile atamıyorsunuz.

Atmaya çalıştığınızda ise şu uyarı çıkıyor karşınıza:

"Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın."

Şimdi soruyorum; Kimi kimden koruyorsunuz? Elinizdeki korsan filmlerden para kazanmak için insanların flash bellek kullanımını engellemk benim mantık çerçevemde herhangi bir yer bulamadı.

Tesadüfe bakın ki bulunduğum üniversitedeki (Trakya Üniversitesi) yurdun (Selimiye Öğrenci Yurdu) internet cafesi de yasadışı filmlerini insanlar yurttaki bilgisayar odalarında izlemeyip, cafede izlesinler diye bu korumaya başvurmuş. Malum yasadışı arşivin telif hakkı ona ait ya. Tüm filmlerin telifini ödemiş ya...

Fakat bırakın film atmayı flash bellekleri cafede kullanamaz hale gelmemiz canıma tak etti.Kendilerine rahatsızlığımı söylememe rağmen herhangi bir işlem yapmadılar.

İşte bu yüzdendir ki bu saçma korumayı kırmak adına 45 dakika boyunca Google'da arama yaptım. 45 dakika boyunca arama yaptım çünkü 45. dakika sonuca ulaştığım nokta idi.

Evet AKINSOFT CafePlus v7.04.01 sürümüyle gelen ve özgürlüğümüzü kısıtlayan bu saçma özelliği çok kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler:

1- Aşağıdaki adresten hazırladığım dosyayı indirin ve çalıştırın.

NOT: Yazılımı güncelledim. Bazı internet kafeler kayıt defterine yani registry'e erişimi engellemiş. Güncellediğim sürümü çalıştırdığınızda hem Registry korumasını hem de Flash / USB bellek korumasını kaldıryor.

Yeni Sürümü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Please register to see this content.

2-Belleğinizi çıkartıp takın.Yaşasın özgürlük.

Akınsoft daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!

Not:Linkleri görebilmek için sitemize üye olmanıza gerek yoktur.Zaten böyle saçma bir uygulama da CHIP Online Forumlarında olamaz!

[color=#0000FF]
crooner'den alıntı:

kimse alinmasin gocunmasin adam ura_acak indirecek alt yazi ayarlayacak bende alacan bir 500 lük smarthdd gidecem sömürecem.

kimsenin 2-4 gb lik flashlara lafi yok ama harici hdd lerle gelenler uyanik olacak indirip düzenleyip koyanlar enayi. hiç ugrasma indirmeye ver 1 ytl git yan kafeden al arsiv koy serverina (insan utanir alt yazidan düzenleme yapan yan kafecinin ismini siler barii). sen 52 dk 27 film kopyalayacan bide ag yavas diye sikayet edecen afra tafra yapacan ee malum 0,70 kr vercek yaa

atalarimiz bosuna dememis nekadar köfte okadar ekmek diyee

USB kapanmasinin nedenini isin aslini cismini bilmeyen arkadaslara derizki!!! arkadaslar elinde 1-2 gb lik olan arkadaslara yasak yok!

kendini uyanik sanan en kücük 120 gb olan arkadaslara yasak var.

hos onlarada yasak yoktu, taaa kii ukaliklarinin dozunu kacirincaya kadar.

SONUC: NE EKERSEN ONU BICERSIN

TABII ANLAYANAA

ANLAMAYAN ARKADASLAR ALIN EVINIZE SINIRSIZ BAGLANTI RAPID SIFRESI INDIRIN INDIRECEKLERINIZI BURADA PAYLASIMA ACINDA BIZDE ALALIM !!

HAAA ÜSTÜNE TESEKKÜR BEKLEME CÜNKI YOKKKK

EHH ANLASILMISTIR ARTIK

[/color]

[color=#2E8B57]hocam helal olsun sana

koyun can derdinde kasap et derdinde

valla konuyu iyi bir şekilde yorunlamışsın

biz flashına mp3 film atıp download yapana birşey demiyoruz

biz aşırısına karşıyız adam dediğin gibi 120 200gb harddiskini getirip kendini akıllı zannetip bizim gibi

kafecileri mağdur ediyor hadi filmler mp3 makinalarda

yüklü olsa neyse ağdan çekiyor neti kasıyor öbür müşteri msne giremiyor gelde çık çıkabilirsen işin içinden en sonunda biosdan kaldırcam usbleri fakat bu seferde kameralar

sorun her neyse uğraşcaz artık

sakın yanlış anlamayın müşteridir elbette kopyalacak işte

azı karar ortası yarar coğu zarar

Allah bizim cafecilere sabır versin

Güncelleme: winuha [bugün 00:17:05][/color]

olay forumluktan çıktı müşteri-esnaf kavgasına döndü yalnız kafe çalışanlarını da takdir ettim, hiç üşenmemişler üye olup cevap vermişler

kardeşim çok saol yardımın için bunu deneyeceğim ama sanırım olmaz çünkü bven de yazmaya karşı korumalı diye bir uyarı gelmiyor ama gene de deneyeyim ben başka çözümü olan arkadaşlar yardım edelim bir zahmet

kardeşim sen benim demek istediğimi yanlış anladın ben

sana sade yardımcı olmak değil aynı zamanda karşı tarafı zora soktuğu

hatırlatmak istedim her iki tarafta mağdur olmasın herkes istediğini alsın

ilk baş cafe yöneticisyle bir konuş derim

böyle bir olay benim de başıma geldi müşteri gelmiş elinde 40gb veya 80gblık harddisk

oyun mp3 filmleri kopyalıyor sen nedersin ne oldu bizim emeklere uçtu gitti

halbuki vereceği 2-3ytl yaptığı zarar 10-12ytl diğer müşteriler dururmu gider

haklı net yavaş msne girmez ne diyeceksin............

yukarıda yazdığım gibi koyun can derdinde kasap et derdinde

ben her iki tarafın uzlaşmasından yanayım

sen bence dediğimi yap cafe yöneticisyle bir konuş

aşağıdaki linkte müşteriyle ilgili sorun yaşayan arkadaşlar yazdıkları var

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=46576&hl=m%C3%83%C2%BC%C3%85%EF%BF%BDteri[/CODE]

• 1 yıl yıl...

Bizim internet cafecinin yaptıkları beni zıvanadan çıkartıyor.

Mesela bunlardan bir tanesini sizlerle paylaşayım.

Usb'yi takınca usb'yi okuyor güzell. Usb'ye dosya atılamıyor bu kötü. Birkaç siteden dosya indiriyorsun bazen ders bazen resim vb. 20-30 Mb. dosya. Masa üstüne ana bilgisayardan paylaşım açmış usb'ye atacaksan oraya at ana masadan alırsın diyor.

Saat doluyor 1 TL. iyi Ana masaya gidiyorsun paylaşıma attıgın dosyaları istiyorsun usb'ye atsın adam 60 Krş. daha istiyor 20-30 Mb. dosya için... :-(((

Sırf int. cafeciye inat eve int. bağlattım.

Elimde olsa bütün bilgisaylarına dosyalarını otomatik silen bir dosya atıp tamamen int. cafesini çökermek.

Ama Allah belasını versin demekten başka birşey yapamıyorum...

kardeş restart attır pc ye bas f8 e ag destegi ile bilgisayarı başlatte olayı bitir.

_KarakurTr_ arkadaşoım senin işin zor gir networke butun mac adresleri karıştır cokert networku bak bakalım bidaha para istiomu 60kurusluk para kazancam dir 60ytl den olsun:D

• 2 ay sonra...
Kardeş aşağıda örnek bir dialog var bir oku istersen

http://www.chip.com.tr/forum/Flash-ve-USB-BellekYazma-Korumasini-Kaldirma_t41246_wp2.html[/CODE]

2-Belleğinizi çıkartıp takın.Yaşasın özgürlük.

Akınsoft daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!

Not:Linkleri görebilmek için sitemize üye olmanıza gerek yoktur.Zaten böyle saçma bir uygulama da CHIP Online Forumlarında olamaz!

[/color]

[color=#2E8B57]hocam helal olsun sana

koyun can derdinde kasap et derdinde

valla konuyu iyi bir şekilde yorunlamışsın

biz flashına mp3 film atıp download yapana birşey demiyoruz

biz aşırısına karşıyız adam dediğin gibi 120 200gb harddiskini getirip kendini akıllı zannetip bizim gibi

kafecileri mağdur ediyor hadi filmler mp3 makinalarda

yüklü olsa neyse ağdan çekiyor neti kasıyor öbür müşteri msne giremiyor gelde çık çıkabilirsen işin içinden en sonunda biosdan kaldırcam usbleri fakat bu seferde kameralar

sorun her neyse uğraşcaz artık

sakın yanlış anlamayın müşteridir elbette kopyalacak işte

azı karar ortası yarar coğu zarar

Allah bizim cafecilere sabır versin

Güncelleme: winuha [bugün 00:17:05][/color]

Yardımlarınız için teşekklürler. Çok ama çok faydası oldu..

Saygılar....

• 4 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

bu kodu not defteriyle reg olarak kaydedin ve çalıştırın flaş disk takılıysa çıkarıp tekrar takın

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000000[/CODE]

akınsoft v9.02.04 sürümünde denedim

• 9 ay sonra...

bu kodu not defteriyle reg olarak kaydedin ve çalıştırın flaş disk takılıysa çıkarıp tekrar takın

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000000[/CODE]

akınsoft v9.02.04 sürümünde denedim

Çok teşekkürler.Çok önemli bir işimi hallettim sayende.Ayrıca Akınsoft 9.02.07 versiyonunda da çalışmaktadır...

kardeş restart attır pc ye bas f8 e ag destegi ile bilgisayarı başlatte olayı bitir.

_KarakurTr_ arkadaşoım senin işin zor gir networke butun mac adresleri karıştır cokert networku bak bakalım bidaha para istiomu 60kurusluk para kazancam dir 60ytl den olsun:D

Sen Çok Uyanıksın. Sana Sadece Gülüyorum. Benden Sana Tavsiye,Öyle Bişey Yapma Akınsoftan Adam Bakacak Bağlantısı Kesilmiş Filan Diyecek Masa Sonra Yanına Gelecek Sonra Kopsun Kıyamet.

Bu Arada Akınsoftun Flas Yasağını Kırmak Kolay. Ama Adam Dizin Koruma Yapmışsa İşin Çok Zor. :) Tabi Kırılamaz Demiyorum.

Akınsoftun ve Diğer Cafe Programlarını Kırmayı Başardım Ama Bunun Paylaşımını Yapmak İstemiyorum Çünki Bende Cafe İşletiyorum Dönüp Dolaşıp Başıma Geleceği İçin Bende Kalsın. Ama Uğraşırsanız Olur :)

Bizim internet cafecinin yaptıkları beni zıvanadan çıkartıyor.

Mesela bunlardan bir tanesini sizlerle paylaşayım.

Usb'yi takınca usb'yi okuyor güzell. Usb'ye dosya atılamıyor bu kötü. Birkaç siteden dosya indiriyorsun bazen ders bazen resim vb. 20-30 Mb. dosya. Masa üstüne ana bilgisayardan paylaşım açmış usb'ye atacaksan oraya at ana masadan alırsın diyor.

Saat doluyor 1 TL. iyi Ana masaya gidiyorsun paylaşıma attıgın dosyaları istiyorsun usb'ye atsın adam 60 Krş. daha istiyor 20-30 Mb. dosya için... :-(((

Sırf int. cafeciye inat eve int. bağlattım.

Elimde olsa bütün bilgisaylarına dosyalarını otomatik silen bir dosya atıp tamamen int. cafesini çökermek.

Ama Allah belasını versin demekten başka birşey yapamıyorum...

60 kuruş vermemek için biyerlerini yırtıyosun ama usb belleğe paraları yığarken sesin soluğun çıkmıyo neden gavur malıya ondanmı kafecilerde onlardan para kazanıyo ekmek parasını onlardan çıkarıp eve para ******ürüyor ahmak herif senin gibiler zaten gelmesin kafelere kimse oyun oynamak için gelmiyorki zaten herkezin evinde net oyun v.s. var işiniz düşmese zaten gelmiyorsunuz sizi gidi cimri herifler 60 kuruşu bu ülkenin insanına çok gören senin gibi cibilliyetsizleri allah bildiği gibi yapsın bu işin içinde olmadığın için bilemezsin biz nelerle uğraşıyoruz bende kafeciyim bu msjı yazarken kafede kimse yok biliyomusun tek başımayım 23 pc li kafemde neden senin gibi cimri insanların yüzünden topunuzun neyse ya yürügit

60 kuruş vermemek için biyerlerini yırtıyosun ama usb belleğe paraları yığarken sesin soluğun çıkmıyo neden gavur malıya ondanmı kafecilerde onlardan para kazanıyo ekmek parasını onlardan çıkarıp eve para ******ürüyor ahmak herif senin gibiler zaten gelmesin kafelere kimse oyun oynamak için gelmiyorki zaten herkezin evinde net oyun v.s. var işiniz düşmese zaten gelmiyorsunuz sizi gidi cimri herifler 60 kuruşu bu ülkenin insanına çok gören senin gibi cibilliyetsizleri allah bildiği gibi yapsın bu işin içinde olmadığın için bilemezsin biz nelerle uğraşıyoruz bende kafeciyim bu msjı yazarken kafede kimse yok biliyomusun tek başımayım 23 pc li kafemde neden senin gibi cimri insanların yüzünden topunuzun neyse ya yürügit

kardeş eline sağlık güzel yazmışsın bende kafeciyim bu tip insanlarada ayar oluyorum neymiş telif hakkımı vermişmişik yok bilmem neymiş vermedim, vermedim diye sen gelip benim arşivimi alamassın o kadar meraklısın evde varya internetin niye indirmiyorsun tabi kotalı indirirsen fatura kabarık gelir neyse arkadaşlar adsl çıktı internet kafe işi bu saatten sonra bitmiştir. En güzelide kapatacaksın gidecek böyle çakallarlada uğraşmak zorunda kalmazsın giderler evlerinden indirirler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...