Jump to content

Filmin Bulunduğu Klasörü Açınca Hata Veriyor...

tenekecezve

Recommended Posts

Arkadaşlar çok ilginçtir bu elimdeki Lost dizisinin bir bölümünde de aynı hatayı yapıyordu.

Geçen gün indirdiğim bir filmde de yaptı.

Filmin bulunduğu klasöre girince explorer gönderme hatası veriyor. Filmi oradan silince ya da başka yere taşıyınca orada hata vermiyor ama taşıdığım yerde veriyor. Hatanın filmde olduğu kesin yani.

Göndermeye basmadan problemsiz istediğim işlemi yapıyorum fakat basınca da PC tüm explorer sayfalarını kapatıyor. Başlat çubuğu ve masaüstünde hiçbirşey kalmıyor sadece duvar kağıdı görünüyor, sonra tekrar geri geliyor ikonlar ve başlat. Fakat açık olan tüm explorerler kapanıyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Film arızalı değil yani normal şekilde çalışıyor.

Bilgisayarla alakalı bir sorun da değil anladığım kadarıyla çünkü 3 ayrı bilgisayarda da aynı şeyi yapıyor...

bir şekilde bu filmde sorun var ve bu sorunu nasıl çözebilirim?

aynı hatayı bende de yapıodu,indirdigimbir kaç .flv dosyasında yapıodu,explorer sonlanıo sonra yeniden baslıodu,hatta o videonun oldgu klasorü acamıyor vede silmekte dahi zorlanıodum,görünümden küçük resimler hariç ne yapsam sorun yaratmıodu ama küçük resmi gösterdigimde hata veriodu, sorunun yükledigim codec programındaymıs, k-lite codec pack yüklü idi kaldırdım ve ve tekrar yuklerken bir iki ayarını degiştirdim sorunum ortadan kalktı.seninki de bununla alakaalı bir sorun olabilir.

böyle bi dene istersen,çözülecegini umuyorum...

adszfj9.jpg

bir zaman bendede aynı hatayı veriyordu filmin formatından kaynaklanıyor genelde ama lost gibi xvid divx belli olan şeylerden hiç olmadı şimdi hatırlamıyorum çok şükür ne zamandır o hatayla karşılaşmıyorum çok sinir bozucu bi hata bilirim onları silmekten başka çözüm gelmiyor benim aklıma

aynı hatayı bende de yapıodu,indirdigimbir kaç .flv dosyasında yapıodu,explorer sonlanıo sonra yeniden baslıodu,hatta o videonun oldgu klasorü acamıyor vede silmekte dahi zorlanıodum,görünümden küçük resimler hariç ne yapsam sorun yaratmıodu ama küçük resmi gösterdigimde hata veriodu, sorunun yükledigim codec programındaymıs, k-lite codec pack yüklü idi kaldırdım ve ve tekrar yuklerken bir iki ayarını degiştirdim sorunum ortadan kalktı.seninki de bununla alakaalı bir sorun olabilir.

böyle bi dene istersen,çözülecegini umuyorum...

adszfj9.jpg

çok teşekkürler arkadaşım codec problemi olabileceğini tahmin etmiştim ama birkaç farklı bilgisayarda denediğimden bakmamıştım ama denediğim bilgisayarları da ben yüklediğim için codec packleri genelde full yüklerim default seçenekte yükledim ve sorun ortadan kalktı...

Windows Vista altında bu sorunun Xvid Codecinden meydana geldiği soyleniyor. ( Com Surrogate hatası )

çözüm basit ..başlat çalıştıra gel ve aynen şunları yaz

regsvr32 /u shmedia.dll

sorun çözülecektir..sorunun kaynağı avi preview yaparken ortaya çıkan bi donma halidir

• 3 hafta sonra ...
  • 1 yıl yıl...
  • 4 ay sonra...
çözüm basit ..başlat çalıştıra gel ve aynen şunları yaz

regsvr32 /u shmedia.dll

sorun çözülecektir..sorunun kaynağı avi preview yaparken ortaya çıkan bi donma halidir

çok sağol dostum aynı sorun bendede vardı ve sayende ertık yok

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...