Jump to content

Msn 80048820 Kodlu Hata Sorunu

Recommended Posts

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

80048820 nolu MSN hatası ve çözümü !

Yeni bir msn hata kodu ve bunu çözmek için yapmanız gereken işlemler burada.Sık karşılaşılan bir msn messenger hatası.

Double click on the clock in the taskbar and make sure the system clock is set correctly.

Register softpub.dll using the regsvr32.exe tool.

Click Start, and then click Run.

In the Open box, type regsvr32 softpub.dll and then click OK.

Restart MSN Messenger

msn kapalı iken;

1-zaman(time ayarları) bütün halinde doğru ayarlanacak(gün-ay-tarih-saat)

sağ alt tarafta saat saat simgesine çift tıklayarak bunları düzeltin

2-başlat/çalıştır bölümüne

regsvr32 softpub.dll

yazıp tamam,a tıklıyoruz

3-msn,yi yeniden başlatın

Alintidir...

[google=Google Calisiyor...]80048820[/google]

• 3 ay sonra...

arkdaşlar msn live kullanıyorum ve msn oturum açarken sorun veriyor ve sorun gider dediğimde IE'nin .çevrım dışı ayarını düzeltemiyor sildim tekrar kurudum ama yine aynı sorunu veriyor bi yardım ederseniz sevinirim

Boyle bir yazi var internette dolasan ama ne kadar dogru bilmiyorum denemek isterseniz belki

Ayrica konuyu yanlis yere acmissiniz lutfen dah adikkatli olalim..

MSN hatası kod: 80048820

Gönderen: KEMAL ALTINTAŞ

Sevgili İnternet Dostlarım. "MSN hatası kod: 80048820"

Bu MSN problemini ben ŞÖYLE YAŞADIM, ŞÖYLE ÇÖZÜYORUM.

DİĞER ARKADAŞLARIN DEDİKLERİ YÜZEYSEL ÇÖZÜMLER DOĞRUDUR.

ÖNCELİKLE BU AYARLAR KONTROL EDİLİP UYGULANMASI GEREKİR.

(-BİLGİSAYARIN SAATİ VE TARİHİ DOĞRU OLSUN.

-TARİH VE SAAT ÖZELLİKLERİNDEN İNTERNET SAATİNİ DE GÜNCELLEYİN.

-BAŞLA / ÇALIŞTIR'DAN "regsvr32 Softpub.dll" Yİ DE DENEYİN.)

Bunlar ÇÖZMEDİ DİYORSANIZ, PROBLEMİ BİR DE BENDEN DİNLEYİN..

Önce bu durumu nasıl yaşadığımı biraz anlatmak istiyorum. Bizim apt de 4 kullanıcıyız. Kökü bende sistemin. Bu problemi yaşadığımda tüm apartmanda benden internet alan kişiler msn'ye giremiyor. HATA Kodu aynı: "MSN hatası kod: 80048820". Burdan yola çıkarak düşündüm. 146 ile telefonla bağlandım, msn giriyor. 146 ile bağlı iken internet bağlantımı komşularla paylaştım. Onlar da girebiliyor. 146 kapat. Adsl ile bağlantı sağla. Bu yöntemle girmiyor. İnternet var, Skype canavar gibi, AMA MSN GİRMİYOR.

Benim bilgisayar Lap top. Alırsın kucağına Kafeye gidersin. Kafedeki makinalar MSN giriyorlar. Takarsın bir ağ kablosu, benimki de GİRDİ.

1- Bu bilgisayarla, MSN sürümüyle, versiyonuyla ilgili bir problem değil.

Aynı program, 146 ve başkasının bağlantısıyla giriyor.

2- Bu kesinlikle "TTNET'ten bana gelen BAĞLANTI PROBLEMİ".

3- Bu olay ADSL ile ICQ CHAT e girememe problemimizle aynı bir problem.

NEYSE GELELİM ÇÖZÜME..

İnternete bağlandığımızda ya sabit IP ve DNS kullanırız, yada OTOMATİK.

Bu ayarlar bağlantı özelliklerimizde TCP/IP de yapılır.

Bazı modemlerin de setup alanında vardır: IP ve DNS otomatik mi olsun, sabit mi. Normalde bunlar hep otomatik te bırakılır. Otomatik olunca, adsl her bağlantısında başka bir IP vd DNS numarası alır kendisine. MSN de ne hikmetse her IP ve DNS ye bağlanma izni vermiyor. İŞTE PROBLEM BUDUR.

HER BAĞLANTIDA OTOMATİK OLARAK FARKLI BİR DNS NUMARASI ELDE ETTİĞİMİZ İÇİN, BAZI DNS NUMARALARI MSN YE BAĞLANABİLDİĞİ İÇİN, BAZI LARI DA (BENCE AŞIRI KULLANIM SEBEBİYLE MSN TARAFINDAN) ENGELLENDİĞİ İÇİN BÖYLE BİR DURUM ORTAYA ÇIKIYOR.

BAĞLANAMAYINCA BEN MODEMİ KAPATIP AÇIYORUM. EN BASİT YÖNTEM, ELEKTRİĞİNİ KAPATIP AÇMAK (MODEMİ RESETLEMEK DEĞİL). BU ŞEKİLDE 2-3 DENEMEDE, MSN AĞLANABİLİYOR. BAZEN 4-5 DENEME YAPMAMA RAĞMEN BAŞARI YOK. AMA MUTLAKA OLUYOR.BU KURRA ÇEKİP SAĞLIKLI DNS YAKALAMA İŞİ. BATIL İNANÇ GİBİ GELECEK AMA BU BÖYLE.

SAĞLIKLI BİR BAĞLANTI YAKALAYINCA, BU AĞLANTIYI KAYBETMEMEK GEREKİYOR. MODEM AYARLARINDA

-PPPoE LLC seçmek önemli, bağlantı kesilmesin diye (bağlantı hiç kullanılmayınca malum otomatik kesilmesi durumu vardır. kesilince de yeniden bağanır. yeniden bağlanınca da yeni bir dns numarası alır. yeni dns ise yeni bir çekiliştir. MSN girmeyebilir) AKTİF TUT ayarı 0 dakika olursa hiç bağlantı kesilmez. kesilmedikçe de bu MSN ye bağlana bildiğiniz BAĞLANTI kaybolmaz.

BU SIKINTILARIN ORTADAN KALKMASI İÇİN,

1- MSN DIŞINDAKİ MESSENGERLARA DA EĞİLMELİYİZ.

2- TTNET İN BU DNS MUHABBETİNE SAĞLIKLI ÇÖZÜM BULMASINI BEKLEMELİYİZ.

3- ZAHMETLİ DE OLSA, BENİM YÖNTEME EĞİLMELİYİZ.

BEN SADECE KENDİMDE DEĞİL, BAŞKALARINDA, HATTA İNTERNET KAFELERDE DE BUNU DENEDİM, YAŞADIM, MSN ye hiç girilemeyen KAFEDE bu yöntemle mekan sahibinden, İDDİA KAZANDIM. (bursa, mkp, address kafe)

DEDİĞİM GİBİ, "DAHA ÖNCE GİREBİLİYORDUM" DİYORSANIZ, GİREBİLENE KADAR, MODEMİN FİŞİNİ ÇIKARTIP TAKIN, DENEYİN. BİR KERE GİRİNCE DE O BAĞLANTIYI KOPARMAYIN. MODEM BAŞKASININ ELİNDEYSE ONA SÖYLEYİN, BÖYLE BÖYLEYMİŞ DEYİN. MODEMİN ELEKTRİK FİŞİNİ ÇIKARTIP TAKSIN. MODEMİN BAĞLANTI AYARLARINDAN DA BAĞLANTI SÜRESİNİ YA 10000 dakika gibi uzun bir süre yapsın, YADA 0 dakika. Bağlantı kopma süresi 0 (sıfır) dakika yapılınca hiç bağlantı kopmaz.

AMA BU ANLATTIKLARIM OTOMATİK IP SİSTEMİYLE BAĞLANAN MODEMLER İÇİNDİR.

SABİT IP ve DNS lerde bu problemin yaşanmadığını gördüm.

BU PROBLEM YÖREDEN YÖREYE, BAĞLANTIDAN BAĞLANTIYA DEĞİŞEBİLMEKTEDİR. ÇÜNKÜ TTNET İN ÇOK FARKLI "IP ve DNS" numaraları var.

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar MSN'im 80048820 kodlu hatayı veriyor. Lâkin buna ait bütün herşeyi denedim yine düzelmedi. İşin entersan tarafı, her zamanki kullandığım MSN açılmıyor. Diğer MSN'ler açılıyor. Arada birde, 81000314 hata kodunu veriyor ama sonra diğer hata koduna geri dönüyor. Acaba yapılacak şey nedir?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...