Jump to content

Arcelik A.s. 1v5-gnb1440a1b8 Vbios Güncelleme Sorunu

ceobey
 Share

Recommended Posts

ARCELIK A.S. 1V5-GNB1440A1B8 BIOS Güncelleme SorunuARCELIK A.S. 1V5-GNB1440A1B8 Arkadaşlar grundig bir notebook var elimde ama AIDA64 yükledim ve bir şey fark ettim. 
Görüntü BIOS'u 2 yıldan daha eski. Gerekli ise güncelleyin diyordu. Bunun üzerine güncellemeye karar verdim. Ama nasıl güncellerim pek detaylı bir bilgi pek verilmemiş. En azından nasıl yapacağız fotoğraf olsaymış iyi olacakmış veya video. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

AIDA64 BIOS bilgi.
https://i.hizliresim.com/9NzPN9.png

Rapor

https://i.hizliresim.com/1EblE1.png

Edited by ceobey

DJ_Rush, 4 saat önce yazdı:

Sorun yaşamıyorsan güncelleme gereksiz.

Açıkçası oyunlarda kasmalar yaşıyorum önceden kasma yoktu kasmaya başladı ve bu yazıyı görünce ondandır diye düşündüm eğer nasıl güncelleneceğini biliyorsanız anlatırmısınız rica etsem.

Biraz araştırdım ve uygun bios dosyanı ancak üretici firmadan talep edebilirsin.

Uygulama şekline gelince bu link rehber olacaktır.

Alt yorumları da oku çünkü sorun yaşayanlar da olmuş.

Edit:

Şimdi yine evden bir inceledim ve gördüm ki güncel bios çıkmamış sadece bir tane bios var o da 2012 çıkışlı.

Sen AİDA ya takılma o program biosun eski diyebilir, gerçek olan üreticinin çıkardığı bios var mı.

Şuan kullandığın bios dosyası:

Sende bakabilirsin. Model GNB 1440 A1 B8 ile Grundig Destek sayfasından arama yaparak görebilirsin.

Please register to see this content.

Edited by DJ_Rush
  • Thanks 1

DJ_Rush, 10 saat önce yazdı:

Biraz araştırdım ve uygun bios dosyanı ancak üretici firmadan talep edebilirsin.

Uygulama şekline gelince bu link rehber olacaktır.

Alt yorumları da oku çünkü sorun yaşayanlar da olmuş.

Edit:

Şimdi yine evden bir inceledim ve gördüm ki güncel bios çıkmamış sadece bir tane bios var o da 2012 çıkışlı.

Sen AİDA ya takılma o program biosun eski diyebilir, gerçek olan üreticinin çıkardığı bios var mı.

Şuan kullandığın bios dosyası:

Sende bakabilirsin. Model GNB 1440 A1 B8 ile Grundig Destek sayfasından arama yaparak görebilirsin.

Please register to see this content.

Anladığım kadarıyla bu biostan  başka güncel yapmamışlar ve benim biosumda zaten güncel bu kasmasının sebebi hdd den olabilirmi ? orjinal hdd si bozuldu bende farklı bi hdd taktım tarama yaptım sorunsuz çalışıyor ama aktarım ve alım oranı düşük. Windows8.1 kullanıyordum birazdan Windows 7 Yükleyeceğim. İnşallah cihazımda büyük bir sorun yoktur. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim kimse bu konuya yanıt vermiyordu siz verdiniz Sağolun.