Jump to content

Norton Ghost 2003 Yedek Alımı Sırasına Pc Donuyor

vipp
 Share

Recommended Posts

Norton ghost 2003 bilgisayarımın c:\program files altına kurdum ve yedek için çalıştırdım.

Ancak yedek alımı sırasında kumsaati olan sayfada dondu kaldı

yedek ile ilgili ayarlama islemi bittikten sonra restart ederken starting pc dos ekrani

geliyor. Daha sonra çikan boot ekraninda iki secenek var

1. Run Norton Ghost Dos Operation

2. Return to Windows without running NNorton Ghost

Her iki secenegide sectigimde hic bir islem olmadan makina kendini restart

ediyor ve yine ayni ekrana dönüyor. Hic bir sekilde windowsu baslatamiyorum.

Sorun hakkinda bilgisi olan var mı?

Durumu nasıl düzeltebilirim, nerede hata yapıyorum?

Tesekkürler..ı lütfen yardım

Arkadaşım aynı sorun bi kaç kez başıma geldi ghost 2003 böyle sorunlar çıkarıyo yedek almak istediğin diski ntsf formatından fat formatına çeviriyo ve ayrı ufak bi bölüm oluşturuyo format atmadan kurtarma şansın yok diyebilirim

sana tavsiyen acronisin 10 numaralı sürümünü kullanman bidahaki sefere

vipp arkadaş içinde magic partation olan (sanırım hiren boot cd de bunu yapabilir forumda mevcut)xp pro boot lu cd le bilgisayarı cd den başltıp fdisk yapıyoruz burda ghostu kendine ayırdığı bi bölüm var GH..PARTATİON diye bunu siliyoruz ama olay bitmiyor harddiskimizi o bölümünü yeniden active etmemiz gerekiyor bunun icinde gerekli program bootlu cd de olması gerekir magic partation harddiskimizi bu programla active edip yeniden başlatıyoruz formata gerek kalmıyor

• 3 hafta sonra ...

slm arkadaşlar aynı sorunu 1-2 gün önce bende yaşadım format atmadan kurtarmanın bir yolu var bende arkadaşın yardımı ile öğrendim xp açılışta xp cd sini takıp cd den başlatıyoruz sürücülerin olduğu alana geldiğimizde disk te kaç sürücü varsa onların dışında kalan BOOT yazanları siliyoruz eğer bölümlenmemiş alan varsa onlara karışmıyoruz yeniden başlat yapıp aynı yere tekrar dönüyor ve C yi seçip devam ediyor yükle diyoruz gelen kısım da 3 seçenek vardı hatırladığım kadarı ile orda OLDUĞU GİBİ BIRAK seçeneği var onu seçiyoruz bir klasör ismi gelecek klasör ismi isteyecek yazanı değişmeden sonuna herhangi bir harf yazıp "yoksa olmuyor" enter diyoruz dosyaları kopyalama sayfası çıkacak dosyaları kopyalamaya başlamadan pc yi resetliyoruz bunu iyi ayarlamak gerekiyor kopyalama başlaman reset atıyoruz ve ve cd yi çıkarıp açılmasını bekliyoruz umarım format atmadan kurtarırsın

Edited by sorguc

• 8 ay sonra...

kardesım senın allahına kurban olayımmm sımdı sana o kadar guzel seyler yazardım da benı banlarlar sana dusunemeyecegın kadar tesekkur edıyorum allah razı olsunnnnnn ne muradın warsa wersın allah tuttugunu yapmayı nasıp etsın dasssanııı yiyim yaaa :whistle::):D:D

kardesım senın allahına kurban olayımmm sımdı sana o kadar guzel seyler yazardım da benı banlarlar sana dusunemeyecegın kadar tesekkur edıyorum allah razı olsunnnnnn ne muradın warsa wersın allah tuttugunu yapmayı nasıp etsın dasssanııı yiyim yaaa :D:D:D:D

eyvallah dostum ben teşekkür ederim bende gösterdiğiniz ilgiye karşılık olarak bunun artık o sorunu vermeden nasıl ghost alabiliriz bunun resimlerini ekleyeceğim,biosda ufak bir değişiklik yapmamız gerekiyor,ghostu çalıştırıp yedek almak için Pc yeniden başladığın da bu ayarı yapıp F10 yapıp bırakın ghost alma başlayacaktır. ama her anakartta aynı değil,ben Asus P5KPL de yaptım onu ekleyeceğim.

DSC00001.jpg

DSC00002.jpg

DSC00003.jpg

DSC00004.jpg

NOT : Yalnız Ghost işlemi bittikten sonra eski haline getirmeyi unutmayın bende sorun çıkmadı eski haline getirmediğimde her anakart ta aynı olmadığı için sorun çıkarabilir.

Edited by sorguc

• 4 ay sonra...

Sorguç dostum çok teşekkür ederim açıklaman umarım benim içinde faydalı olur. Umudu mu yitirmişken bu konuya ulaştım. Hiçbir şekilde windowsa ulaşamıyorum umarım bu yöntemle format atmadan açabilirim. Saygılarımla

Arkadaşlar bu ve benzeri sorunları yaşamamanız için sizlere ghost 11.5 dos ve Acronis 11 tavsiye ediyorum. İkisinide sorunsuz kullanıyorum. Sata hdd, Lga işlemci yada ddr2 anakartlarda şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Her ikisinide bir linke upload ettim. rar ın içindeki iso dosyasını cd ye yazdırmanız yeterli. Cd ile boot edip kullanabilirsininiz

Not: Upload ettiğim yer 7 gün süre veriyor. premium üyeliği olan arkadaşlar bunu sağlam bir linke alıp herkesin kullanımı için yardımcı olursa sevinirim kolay gelsin.

Ghost 11.5 Bootable Dos CD

https://rcpt.yousendit.com/668937303/7e9440902822641fc6e8dc30aae2f1fb[/CODE]

12.6 MB

Acronis Media True Image Home Versiyon 11 Botable CD

[CODE]https://rcpt.yousendit.com/668939765/68064100179d55cf8f38a651dd54ee67[/CODE]

52.5 MB

• 5 years yıl...