Jump to content

Drwtsn32.exe (lütfen Yardım!)

ummit13

Recommended Posts

Herhangi bir dosyanın üstünde sağı tıkladığımda veya dosyada delete yada ctrl+c ye bastığımda veya bi klasörü açtığımda eğer içindeki dosyalar "küçük resimler" olarak gösteriliyosa bilgisayar kilitleniyo.Sonra görev yöneticisini açıyorum ve drwtsn32.exe yi sonlandırdığımda explorer ı kapatıp yeniden açıyor kilitlenme bitiyor.Fakat sonuçta ben kes,kopyala,sil gibi işlemeleri yapamıyorum.Esasında geçenlerde windowsu yeniden kurdum sorun kalmamıştı fakat dün daemon4091-x86 yı ve fifa2007 oyununu kurunca böyle oldu.Sorun bunlardaysa eğer ben daha öncede kullanıyodum daemon ve fifayı ama böyle bişey olmuyodu.Bu sorunum hakkında bilgisi olan bana yardım edecek arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkürler..

bu programın adı "doktor watson"dur.tüm windows versiyonlarında vardır bu.bilgisayardaki hataları bulur ayıklar sanada açıklar bu dediğin .exe bu işe yarıyor

detaylı bilgi :

Please register to see this content.

senin sorununu tam olarak anlayamadım bu .exeyle ilgilimi ?

bu programın adı "doktor watson"dur.tüm windows versiyonlarında vardır bu.bilgisayardaki hataları bulur ayıklar sanada açıklar bu dediğin .exe bu işe yarıyor

detaylı bilgi :

senin sorununu tam olarak anlayamadım bu .exeyle ilgilimi ?

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.Sorunum şu ki; mesela masaüstündeki bir video dosyasına sağı tıklatıp işlem yapmak istiyorum(mesela "aç" diyecem) .işte sağ tuşuna bastığım anda imleç kum saati oluyor ve bilgisayar kilitleniyor.ne başlat menüsüne ulaşabiliyorum,ne başka bir dosya seçebiliyorum.hiçbir şey çalışmıyor.Sadece görev yöneticisinden drwntsn32 işlemini sonlandırdığım zaman düzeliyo.düzelmekten kastım hani bazen pc bir hata verirde "explorer sonlandırılacak,hata raporu gönder gönderme" gibi şeyler çıkarda seçince görev çubuğu kaybolur,explorerı kapatır sonra tekrar normale döner.işte aynısı oluyor.Yani düzelmiyor.Bu drwtsn32 sorunuyla daha önce de karşılaşmıştım(2-3 sene önce).Ama o zamanki sorunun sebebi bi klasörde çok aşırı video dosyasının olmasıydı ve bunların hepsinin "küçük resimler" olarak gösterilmesiydi.simge konumuna alınca sorunda ortadan kalkmıştı.Ama şimdi neden kaynaklandığını bir türlü çözemedim.Tek aklıma gelen daemon programı yapıyo olabilir.Ama onu da daha önce kullandığımda böyle bir sorun olmamıştı.

başlat

çalıştır

drwtsn32 yaz entere bas

açılan programda 1. ve 2. seçenekler işaretli olmasın 4. 5. 6. işaretli olsun tamama bas kapat.sorun düzelmesse tekrar yazarsın. :mellow:

Öncelikle: Aşağıda verdiğimi belgelerimi aç ve üstten explerer aramısana yapıştır ve git.

Dr Watson klasöründeki metin belgesine bak hataya ne sebep olmuş hangi program

sebep olmuşssa o programı kaldır ve tekrar kur..

EĞER:Hataya explorer.exe sebep olmuşsa onuda çözüm diye altta yazdım onları uygula..

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Dr Watson[/CODE]

[size=4][font=Arial Black]

ÇÖZÜM:[/font][/size]

aedubugdebukjhfermu4.jpg

[CODE]Başlat-->Çalıştıra--> regedit yaz ve enter de ->Kayıt Defteri açılır-->Üstten
Düzen-> Bul a AeDebug Yaz ve sonrakini bul de..->üstteki resimdeki gibi
bi menü gelir.. burda -> Auto ya sağ tık yap ve değiştir de ve 1 olan değeri
0 yap kaydet ve çık bi daha donma olmaz.. yanlız exp hatalarında masa üstü
simgeleri 1 saniyeliğine gider gelir o da normaldir çünkü son güncellemeler
buna sebep oluyor.. Dr Watson ı tekrar açmak için aynı işlemleri tekrar yap ve Auto yu
1 e çevir açılır..[/CODE]

başlat

çalıştır

drwtsn32 yaz entere bas

açılan programda 1. ve 2. seçenekler işaretli olmasın 4. 5. 6. işaretli olsun tamama bas kapat.sorun düzelmesse tekrar yazarsın. :mellow:

messenger kısayolunun üstünde tıklayınca sorun çıkarmıyo ama diğer dosyalarda tıklayınca aynısı oluyor.Daha doğrusu explorer hatası diye bi pencere çıkıyor.yine kilitleniyo yani.ilgilendiğin için çok sağol abi ama bunun yola geleceği yok ben en iyisi yeniden xp kurayım,daemonunda üst öodeli varsa onu kurayım bi de öyle deneyim.Bir ihtimal de aklıma codec çakışması olabilir gibi geliyo.çünkü hata günlüğüne baktım 32.exe de edia player classic,dr.divx le ilgili bişeyler yazıyo.belki de ondan kaynaklanıyodur.Neyse abi senid euğraştırdık çok teşekkürler :)

Öncelikle: Aşağıda verdiğimi belgelerimi aç ve üstten explerer aramısana yapıştır ve git.

Dr Watson klasöründeki metin belgesine bak hataya ne sebep olmuş hangi program

sebep olmuşssa o programı kaldır ve tekrar kur..

EĞER:Hataya explorer.exe sebep olmuşsa onuda çözüm diye altta yazdım onları uygula..

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Dr Watson[/CODE]

[size=4][font=Arial Black]

ÇÖZÜM:[/font][/size]

aedubugdebukjhfermu4.jpg

[CODE]Başlat-->Çalıştıra--> regedit yaz ve enter de ->Kayıt Defteri açılır-->Üstten
Düzen-> Bul a AeDebug Yaz ve sonrakini bul de..->üstteki resimdeki gibi
bi menü gelir.. burda -> Auto ya sağ tık yap ve değiştir de ve 1 olan değeri
0 yap kaydet ve çık bi daha donma olmaz.. yanlız exp hatalarında masa üstü
simgeleri 1 saniyeliğine gider gelir o da normaldir çünkü son güncellemeler
buna sebep oluyor.. Dr Watson ı tekrar açmak için aynı işlemleri tekrar yap ve Auto yu
1 e çevir açılır..[/CODE]

Dediğinizi yaptım ama yine işe yaramadı.Resimlerdeki gibi oluyor yine.Yani sonuçta dosya üstünde sağ tuşu kullanamıyorum :mellow:

Önce başlat>çalıştır>regedit yazın ve HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNt\Cu rrenVersion anahtarını buluğ girin daha sonra AeDebug seçeneğini işaretleyin ve delete yapın. Birde bunu deneyin. Bu DrWatsın programını kapar.

Önce başlat>çalıştır>regedit yazın ve HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNt\Cu rrenVersion anahtarını buluğ girin daha sonra AeDebug seçeneğini işaretleyin ve delete yapın. Birde bunu deneyin. Bu DrWatsın programını kapar.

Yok bununda faydası olmadı.Teşekkürler..

Sorunu çözdüm arkadaşlar :drinks: Sizin söylediklerinizi yaptıktan sonra pc yi yeniden başlatmamıştım.Yeniden başlatıp başlatmadığımı halen hatırlamıyorum.Ama ya yeniden başlattıysam o zaman çözüldü sorun ya da bsplayer i kaldırıp tekrar kurdum dün gece.bsplayer dan da kaynaklanmış olabilir.Ama sonuçta kurtuldum.Yardım eden arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...