Jump to content

Yeni Laptop Alacağım Acaba Hangisini önerirsiniz

Recommended Posts

Dostum bu ikisi arasında kıyaslama yapmak gerekirse ; ilk olarak işlemci değerleri birbirine çok yakın.Ram değerleri de zaten birbirinin aynı değerinde

Diğer türlü Toshiba'nın HP'ye oranla avantajları ; harddisk kapasitesi malum daha fazla , ekran kartının değeri yüksek (keşke bit değerleri de mevcut olsaydı :whistle: ) ve daha da yükseltilebilir oranı da gayet iyi.

O yüzden illa bu ikisi arasında seçim yapmak zorundaysan ; seçimini Toshiba dan yana kullan derim

Bence de Toshiba yı tercih et Hp nin herşeyden önce ekran kartı düşük. Benim dizüstünde 8600 GS var crysis i anca orta ayarlarda layıkı ile oynayabiliyorum. 8400 de hiç oynayamazsın.

Ama arada fiyat farkı olması lazım hp toshibaya göre düşük kalmış özellik açısından.

zten laptopu alırken yeri vista yüklüyor ben format atıp kendim xp yükleyeceğim o zaman makina uçar herhalde hızdan

Format atmadan önce alacağın laptopun tüm XP driverlarını sitesinden indirmeyi unutma :rolleyes2::D

Ayrıca her ihtimale karşı SATA entegreli bir Windows XP CD'si bulundur

Tartışmasız toshiba. Nedenine gelirsek; İşlemci 7700e göre dez avantaj gibi görünsede ekran kartı aşırı derecede kötü. Bu ekran kartı bariz bir şekilde ilemcinin fiyatını düşürmek için konulmuş sisteme. Zaten ikisi yanyana çok komik :)

Bununla beraber madem XP yükleyeceksiniz, toshiba XP driveri konusunda çok iyi durumda. HP'nin ise en fazla idare eder denilebilir durumda.

kardeş keşke exper bilgisayara baksaydın çünkü 1 hafta once exper notebook aldım t7250 işlemci 2gb ram 15.4 ekran ve 512mb ge force 8600 ekran kartı var ve crysis oyununu full olarak oynuyorum herkese tavsiye ederim hdd sata ama kapasitesi düşük 120 gb ama okadar yuksek kapasiteye pek ihtiyacım olmuyor makınaların performanslarını bırebır test ettım crysis oyunuylan oynayan sadece toshiba nın en son serısı oldu fıyatı az tuzlu 2600 usd :) ama exper 1600ytl ve 12 taksit karar sizin

Hp nin işlemcisi biraz daha iyi gibi ama genel anlamda toshiba daha avantajlı olur senin için

sonuçta ikisindede santarosa C2duo işlemci var ikisininde ön belleği 4 mb

yani;

Ekrankartı + hdd kapasitesi + toshiba kalitesi = TOSHIBA

Ayrıca Toshibalarda görüntü kalitesi herzaman 1 adım öndedir.

Ama DELL XPS serisi Laptoplara da bir bak derim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...