Jump to content

Win 98 De çalışan Xp De çalışmaz Mı?

burak06

Recommended Posts

slm

nostalji olsun diye gta2 ve driver ı yükledim. ama ikisi de calşmadı... yüklediğim cd lerde bir sorun yok. aklıma tek gelen win 98 de oynayabildigim ancak win xp ile uyuşmadıgı... eger bu doğruysa çözümü var mı?

gta2 nin xp ile bir sorunu olduğunu düşünmüyorum.driver oyunu hakkında bilgim yok.

ekran kartından kaynaklanabilir diye düşünüyorum.çünkü bazı oyunlar yeni ekran kartlarını desteklemeyebilir.

örneğin hart truck king of the road oyunu 64 mb agpx çalıştırırken pcı expres te çalışmıyor.emin olmamakla birlikte bu sorunda buna benzer bir sorun olabilir.

çalışmazsa oyunu kısayoluna sağ tıkla hedef bulde..

sonra hedef dosyaya sağ tıkla uyumluluğa gel..

sonra bu uygulamayı aşağıdaki sistemde çalıştır de ve 98 i seç uygula de.ok dir..

Herhangi bir program yada oyunu daha yeni bir işletim sisteminde çalıştırmak için uyumluluk modunu açmalısınız. Programın exesine sağ tıklayıp uyumluluk sekmesine gelip uyumluluk tikini işaretleyip program yada oyunun çalıştığı işletim sistemini seçmelisiniz.

Boot.ini dosyasını açın ve aşağıdaki değişikliği yapın.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Kırmızıyla belirtilen yeri şu şekilde değiştirin :

noexecute=alwaysoff

.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...