Jump to content

Durduk Yerde Kota Gidiyor.

gokhan33

Recommended Posts

Arkadaşlar, son 1 haftadır pc de anormal derecede kota gidiyor. Hiç bir yere girmememe rağmen 5 dk da 10 mb gidiyor nerdeyse. Format attım fakat düzelmedi. Bir türlü çaresini bulamadım. Eğer yardımcı olursanız inanın büyük bir beladan kurtarcaksınız beni. Yoksa ay sonunda kota aşcak gibi. Aşşağıda pc de çalışan işlemlerin resmini çektim bunlarda şüpheli bi işlem varmı acaba? Yada başka neden olabilir. Anti virüs hiç bişe bulmuyor eğer virüs olsaydı formattan sonra giderdi, fakat başka bişe ama bi türlü bulamadım

adszfb0.jpg

Yardımlarınızı bekliyorum.

Başlangıçta sadece

unlocker

kaspersky

ctfmon.exe

msnmsgr.exe

yassak.exe bunu yeni yükledim.

Bu programlardan olabileceğini hiç sanmıoyrum çokdandır kullandığım programlar, bunlardan kaynaklansaydıda formattan sonra geçmesi gerekirdi. TT nettense eğer gerçekten batırmışlar kotayı artık..

Başlangıçta sadece

unlocker

kaspersky

ctfmon.exe

msnmsgr.exe

yassak.exe bunu yeni yükledim.

Bu programlardan olabileceğini hiç sanmıoyrum çokdandır kullandığım programlar, bunlardan kaynaklansaydıda formattan sonra geçmesi gerekirdi. TT nettense eğer gerçekten batırmışlar kotayı artık..

alltan update yapıyordur bence kasper olabilr diger programlar olabilir ayrıca windows update de olabilir.

bu dediklerimdir kesin.

alltan update yapıyordur bence kasper olabilr diger programlar olabilir ayrıca windows update de olabilir.

bu dediklerimdir kesin.

Cevabınız için teşekkürler. Fakat Otomatik güncelleştirmeleri kapatmıştım hala daha kapalı. Kaspersky veya başka programların update yapabilceğinide düşünmüştüm hepsine bakmıştım çalışan işlemlerden hiç biri update yapmıyordu. Üstelik yapsada pc açılışından kapanışına kadar yapcanı sanmıyorum. Sorun nedir hala hiç anlayabilmiş değilim. :mellow: Kota su gibi gidiyor :/ :D Sistemden kaynaklanan bişe oldunu düşünmüyorum, formattan sonrada aynıydı. anlamadım gitti.

Telekomda bu sorulari cevaplamak icin maas alan personeller calisiyor onlari aramayi denedinizmi?

Bu gidişle yarın ilk işim TT neti aramak olacak, cavaplarını yazarım buraya..

Edit: Kotayı ******üren programı Tcpview programıyla pc yi biraz gözetliyerek buldum. sorun yassak programından kaynaklanıyormuş. formattan sonra kotanın gitmesinin sebebi heralde bişelerin güncelleştirmesi. dalgımlığından bakmayı unutmuşum sanırım. Yassak programını kullananlara veya kullanacaklara tavsiyem kotayı çok yiyor bi site açınca hele durmadan sayfayı yeniliyormuş gibi oluyor, nasıl bi çalışma şekli varsa artık. sildim şimdilik herşey yolunda. yardım eden herkeze teşekkürler.

İşte hayat bu 1 saattir netteyim 2.5 mb gitmiş :mellow:

Bu gidişle yarın ilk işim TT neti aramak olacak, cavaplarını yazarım buraya..

Edit: Kotayı ******üren programı Tcpview programıyla pc yi biraz gözetliyerek buldum. sorun yassak programından kaynaklanıyormuş. formattan sonra kotanın gitmesinin sebebi heralde bişelerin güncelleştirmesi. dalgımlığından bakmayı unutmuşum sanırım. Yassak programını kullananlara veya kullanacaklara tavsiyem kotayı çok yiyor bi site açınca hele durmadan sayfayı yeniliyormuş gibi oluyor, nasıl bi çalışma şekli varsa artık. sildim şimdilik herşey yolunda. yardım eden herkeze teşekkürler.

İşte hayat bu 1 saattir netteyim 2.5 mb gitmiş ;)

ben demistim telekomun bu kadar kücülecegini zannetmiyorum bir kac mb kotalı kullanıcıları zora sokayım falan?_

Edit: Kotayı ******üren programı Tcpview programıyla pc yi biraz gözetliyerek buldum.

tcpviewgm6.gif

Tanıtım:

TCPView, sisteminizde açılmış olan TCP ve UDP portlarını, portu açan programı, bağlantının durumunu (açık, beklemede), açık olan portun -varsa- kayıtlı adını görmenize yardımcı olan ücretsiz bir programdır.

TCPView, çalıştırıldığı gibi bilgisayarınızda bulunan ağ aygıtlarının listesini oluşturur ve bu listedeki aygıtların tek tek UDP ve TCP protokolü ile kullanımda olan portlarını tespit ederek bu portlara dair bilgileri toplar ve size sunar.

Windows Netstat komutuna anlaşılır bir boyut ve kullanışlı bir açılım sağlayan bu program; sistemlerindeki ağ aktivitesini izlemek isteyenlere tavsiye olunur.

Please register to see this content.

• 1 yıl yıl...
arkadaslar bu kotayı windows'un bı dosyası war svchost.exe bu isletim sistemi dosyası yani bunu silmeyi denemeyın pc çoker çözüm silmek değil ama bende arstırıyorum.çözümü sizlere açıklayacagım

aynı isimde bir spy tarzı yazılım var o kotadan yiyor diye duymuştum çözüm olarakda combo fx önerimişlerdi hiç başıma gelmediğinden emin değilim deneyebilirsiniz...

4 GB limite 29 lira ödemek bana saçma geliyor. Kasımdan beri en az 35 GB download yaptım kimse 50 lira bile diyemiyor.

Limitsiz pakete geçin isteyen istediği kadar yesin. Telekom bize değil biz telekoma. (: Seve seve.. :lol:

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Arkadaşım sınırlı internet kullanılmaz..

Kullanıcaksan da hiçbir siteye girmiyeceksin..

Günde 2 saatten fazla oynamayacaksın..

Sınırlıda arkadaşlar 85 90 milyon ödüyorlar

Ben sınırsızdayım en fazla 51 ödüyorum.. Oda şimdi yeni kampanya ya geçtim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...