Jump to content

Masaüstü Gelir Gelmez Restart

tohurter

Recommended Posts

arkadaşlar başınıza geldi mi bilmiyorum ama bu aralar yeni başlayan bir sorunla karşı karşıyayım windowsu başlatıyorum masaüstü simgeleri gelir gelmez makina reset atıyor yeniden başlıyor tekrar masaüstünü görür görmez resetleniyor makina güvenli modda iken böyle bir sorun yok. smitfraud ve hijackthis ile baktım herhangi bişi yok antivirüs herhangi bişi bulmuyor bi fikri olan varsa yorumlarınızı bekliyorum

hepinize teşekkürler saygılar..

Başlat > Çalıştır >msconfig ten Başlangıc Bölümündeki Bütün İşaretli Öğeleri Devre Dışı Bırakmayı Denedinmi?

Evet bu arkadaşa kesinlikle katılıyorum. Safe Mode'da normal çalışıyorsa. Startup'a yerleşmiş bi trojen olabilir. Denedin mi bilmiyorum ama başlangışçtaki tüm exe'leri Disable ettiğinde sorun ortadan kalkar gibi geliyor bana....

Eğer restart atıyorsa yapacağın şey açılışta F5 e basıp önyükleme günlüğünü etkinleştir e basman yeterli bu restart sadece nvmini.sys linkinfo.dll dosyaları yüzünden atar.Onları kapatmak için güvenli modda yapacaksın sileceksin onları

• 4 hafta sonra ...
avast antıvırus kullanıyosan basına gelir böle şeyler ...tek çare format

Avast yapmaz bilmeden konuşmayın. 2 yıl kullandım ve şimdi nod32 kullanıyorum asla böle bişey yaşamadım ...

bu arkadaşın olayı sistem dosyaları ile alakalı ... Ya sistem geri yükleme yap benim gibi onu kapattıysan yedek at ghostla yada

acronisle .. onlarda yoksa xp cd si ile sistem dosyalarını yeniden yükle oda olmuyorsa format....Kısa ve uzun yoldan kesin çözümler .Benim aklıma gelen seçenekler bunlar..

bunun sebebi virüs olabilir cdrom dan açılabilen bir cd ile açıp hdd taratın ve temizleyin sorununuz çözülebilir. bunun için Hiren's boot cd yi kullanabilirsiniz. benimde başıma geldi ve hata olarakta yetersiz kaynak tarzında hata verip yeniden başlıyordu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...