Jump to content

Deepfreez Kurulu Xp Ye

paskomya

Recommended Posts

tam bilmiyorum denemedigim için ama sistem kendini eski haline getirir yani format pek işe yaramayabilir ama f disk yapman gerekir buda sistemdeki c diskinin yanında d diskide gider yani normal formatta d diske dokunmuyorsun bilgilerin kalıyor fdiskte hepsi gidiyor deepfreez biosa kadar inen bi pro bence bi dene derim

tam bilmiyorum denemedigim için ama sistem kendini eski haline getirir yani format pek işe yaramayabilir ama f disk yapman gerekir buda sistemdeki c diskinin yanında d diskide gider yani normal formatta d diske dokunmuyorsun bilgilerin kalıyor fdiskte hepsi gidiyor deepfreez biosa kadar inen bi pro bence bi dene derim

arkadasın dedigibiyse (ki değil ama ihtimali varsa) yazdıgımı uygula....

shift+ctrl+alt+f6 tuşuna bas deepfreez porgamını çalıştır bi pencere açılacak şifre penceresi deepfreez şifresini yaz. şifreyi yazdıktan sonra bi pencere gelecek o pencerede 3 tane seçenek olacak o seceneklerden 3. sünü seç, pcyi yeniden başlat. program ekle kaldırdan deepfreezi kaldır öle format at.

deepfreze kurulu pcye format atsanda geri alması lazım eğer format atmak istiyorsan ve sifrenide bilmiyorsan önce aşağıda verdiğim programı yükle sonra onunla deepfreeze iptal et sonra format at bu progrtam tüm deep freeze sürümlerini devre dışı bırakır

...

http://sharedzilla.com/en/get?id=125860[/CODE]

alternatif:

[CODE]http://rapidshare.com/files/101459374/www.tnctr.com_DeepUnfreezer1.6.rar.html[/CODE]

[u]bu arda sharedzilla da şifre isterse:[/u]

[CODE]www.tnctr.com[/CODE]

yardımlarınız için ve verdiğiniz bildiler için sonsuz teşekkürler dediklerinizi deneyeceğim ve başarılı olacağıma inanıyorum iş yerime internet cafeden gelme makineler var ve kendimize göre düzenlemek istiyorum( kendime göre) patrona yapamadı dedirtmiyeyim diye akıl danıştım verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim benim için konu kapanmıştır sağolun var olun.

Boottan atın formatı hard disk bölümünü sildiğiniz zaman bırakın deep freezeden hiç bişeden eser kalmaz. Deep freezeyi kaldırmak için çaba bile sarfetmeyin direk atın formatı gider.

dogru söylyorsun dostum nasıl olsa format atarken HD yi biçimlendiriyorsun.

arkadasın dedigibiyse (ki değil ama ihtimali varsa) yazdıgımı uygula....

shift+ctrl+alt+f6 tuşuna bas deepfreez porgamını çalıştır bi pencere açılacak şifre penceresi deepfreez şifresini yaz. şifreyi yazdıktan sonra bi pencere gelecek o pencerede 3 tane seçenek olacak o seceneklerden 3. sünü seç, pcyi yeniden başlat. program ekle kaldırdan deepfreezi kaldır öle format at.

format atmak demek pc nin tüm bilgilerini silmek demektir benim makinemdede deepfreez kurulu bu program kaldırılamaz kurulduktan sonra bu yüzden format atmak gerekir kaldırmak için...

format atmak demek pc nin tüm bilgilerini silmek demektir benim makinemdede deepfreez kurulu bu program kaldırılamaz kurulduktan sonra bu yüzden format atmak gerekir kaldırmak için...

format atmak yerine benim yukarda verdiğim programla devre dışı bırak olmazmı kullanımı çook basit tek tıkla devre dışı kalıyo deep freeze hemde tüm sürümlerde geçerli....illa format gerekmezki tabi bence.......

deep freeze 6 yı etkisiz bırakmanın bir diğer yolu biostan geçiyor.

bios saatini 2-3 yıl kadar geriye alıp yeniden başlattığınızda deep freeze passwordu devre dışı kalıyor. sonrası aynı sürümdeki deep freeze ile uninstal etmeye iş kalıyor... sonra istediğiniz formatı atabilirsin...

Ben bu yöntemi bi yerden okumuş ve kendi bilgisayarımda denemiştim... İş bitince saati ileri almayı unutma!!!

deep freeze diski sürekli dönme halınde tutuyor bu dadiskteki sildiğinizi düşündüğünüz yada eklediğinizi düşündüğünüz hiçbirşeyi aslında hdd üzerinde %100 olarak işlemiyor. bu durumda bilgisayar acıkken virus ve trojanlar bulaşır o esnada bir şifre kullanırsanız trojanlar bunu sahibine aktarır fakat restart attığınızda pc virussuz formuna döner. fakat bunuda aşmalarının çok kolay bir yolu vardır genelde herkez c:/ bölümünü aktif eder yani restartta sadece c:/ bölümü eskiye döner eğer trojanlar d:/ ye bulaşırsa kurtulamazsınız çözüm d:/ yide freezelemek yada formatta orayıda biçimlemek. virus ve trojanlar ayrıca geliştiklerine göre bunuda atlatıryorlar su günlerde.

deepfreez de diğer bütün programlar gibi windowsla birlikte calısıp formatla gider. ama arkadasların dediği gibi bootla formatla ve disk biçimlendir eğer setup esnasında c:/ den baska bir yere alsan bile c:/ de muhakkak çalışması için gerekli dosyalar vardır formattan sonra onlar da gitmis olur böylece deep freeze de çalışmaz

eğer yinede silmek istiyorsan silmek için setup programını birdaha çalıştır bu sefer uninstal yapmak istermisin diye sorar sende silersin.

yada format atmak istemiyorum sifreyide unuttum dersen '' deepunfreezer'' programına bak forumda tarat bulursun kolay gelsin

Arkadaşlar herkezin anlattıklarını okudumda sanırım en iyisi format. Ama arkadaşlar sizler bilgisayarlarınıza attığınız format ile herşeyin silindiğinimi düşünüyorsunuz. Bence yanılıyorsunuz ki bu bilgiler asla silinmez. Sisteme format atarken sistemin kendisi için yarattığı 8 gb lık alanda bilgiler muhafa olurlar. Ve siz isterseniz sisteme dakika 10 defa format atın onların hiç biri silmez.

Anladığım kadarı ile arkadaşımızın sorunu deepfreze yüklü bilgisayara direk format atmak iyimidir demek istermiş. İsterseniz bende bir yorum yapayım.

Arkadaşım format bi kere çözüm değil sen onu diğer bir arkadaşımızın dediği gibi önce sistemden deepfrezeyi kaldır ve öle formatla derim. Çünkü sistem veri altında çalışan bazı çekirdek dosyların bilgisayarını ağır çalışmasına sebeb olacaktır. Buda öncelikle deepfreze yi kaldırman gerektiğini sana belirtir.

Ama diceksin ki şifreyi bilmiyorum. Onunda kolay yolu deepunfreze dedikleri gibi. buda mı yok elinde o zaman işin biraz zıorlaşır malum formatlama işlemine geçmen gerekebilir. Yada biostan dediği gibi saatini uzun bir süre geri al. Ama ben bunu denemedim bi sen dene belki olur.

Sen genede formatı bas geç eğer ki içim rahat etmedi diyorsan. Sonuçta format atıyorsun silenecektir

Sanırım baya bir kafan karıştı senin de :dribble:

• 4 hafta sonra ...
Arkadaşlar herkezin anlattıklarını okudumda sanırım en iyisi format. Ama arkadaşlar sizler bilgisayarlarınıza attığınız format ile herşeyin silindiğinimi düşünüyorsunuz. Bence yanılıyorsunuz ki bu bilgiler asla silinmez. Sisteme format atarken sistemin kendisi için yarattığı 8 gb lık alanda bilgiler muhafa olurlar. Ve siz isterseniz sisteme dakika 10 defa format atın onların hiç biri silmez.

Anladığım kadarı ile arkadaşımızın sorunu deepfreze yüklü bilgisayara direk format atmak iyimidir demek istermiş. İsterseniz bende bir yorum yapayım.

Arkadaşım format bi kere çözüm değil sen onu diğer bir arkadaşımızın dediği gibi önce sistemden deepfrezeyi kaldır ve öle formatla derim. Çünkü sistem veri altında çalışan bazı çekirdek dosyların bilgisayarını ağır çalışmasına sebeb olacaktır. Buda öncelikle deepfreze yi kaldırman gerektiğini sana belirtir.

Ama diceksin ki şifreyi bilmiyorum. Onunda kolay yolu deepunfreze dedikleri gibi. buda mı yok elinde o zaman işin biraz zıorlaşır malum formatlama işlemine geçmen gerekebilir. Yada biostan dediği gibi saatini uzun bir süre geri al. Ama ben bunu denemedim bi sen dene belki olur.

Sen genede formatı bas geç eğer ki içim rahat etmedi diyorsan. Sonuçta format atıyorsun silenecektir

Sanırım baya bir kafan karıştı senin de :D

haddim olmayarak bir şeyi ilave etmek istedim.xp ye tabi ki xp ile format atarsan 8 gb bölüm olduğu gibi kalır.yani tam olarak diski biçimleyemezsin.ama ben wın 98 veya wınme ile formaklayıp ondan sonra xp yi kurduğum için pekte bir sorunum yok.tabi biraz zahmetli.ama kesin bir çözüm.deep freeze ise en mantıklı ve basit çözümü deep freeze silici program.forumda var tabiki aramak lazım.birde deep freeze yi kurarken arkadaşımız d diskinide ekle demiş.doğru söylemiş.çünkü c diskini kurtaralım zarar gelmesin mantığı aynen d diskinded geçerlidir.çünkü diskler bir bütündür sadece mantıksal olarak bölünür.aslında bir bütündür.saygılarımla kolay gelsin

yaw adamlar biosa bile şifre koymuşlar:) şifreyi sıfırladım (bilmiyenler için söyliyeyim bios pilini çıkardım) oturdum üzerine bir güzelde tnc kurdum canavar gibi çalışıyor eski bilgilerin hiiiiiiiiç önemi yok. teşekkür ederim tncxp ye ve emeği geçen herkese

s.a Arkadaşlar ben deepfreez'i kaldırmak istediğimde (yani şifresini falan unuttuğumda) normalde güvenli moddan girip deepfreez'i kaldırıyordum veya bütün uzantılarını tek tek siliyordum. Ama geçenlerde bir arkadaşımda bu problemle karşılaştı ve benden yardım istedi kendi taktiğimi denedim yani güvenli moddan sildim deepfreez'i ama pc'yi normal açtığımızda deepfreez yine çalışıyordu yani arkadaşın pc'ye güvenli moddan yaptığım bütün uygulamalar kapat/aç yaptığımda tekrar eski halini alıyordu. bununla ilgili bilgisi olan varmı ??

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...