Jump to content

Taşınabilir Harddisk Alacam.bu Nasıl?

bozkurt_cagri

Recommended Posts

Arkadaşlar aşağıda özelliklerini verdiğim taşınabilir bir harddisk buldum bir alış-veriş sitesinde ikinci kez indirime gitti ve cok uygun fiyatı var. Almak isitoyorum ama markayı pek bilmediğim için size daznışmak istedim.

CODEGEN 320GB 8Mb CACHE 2,5'' USB 2.0 TAŞINABİLİR DİSK

Kasa Özellikleri

Gümüş, Siyah olarak 2 renk seçeneği

İnanılmaz incelikte çok şık hafif alüminyum alaşım kasa

Genel Özellikler

TOSHIBA GÜVENCESİYLE

Sata port 5400 RPM devir hızı ile yüksek performans

8 Mb cache ön belleği ile muhteşem hızda veri transferi

Anlık Veri Transferi: 480 MB/s

Cihaz Türü: Harici Hard Disk

Sistem Uyumluluğu: Windows98 / 98SE / ME / 2000 / XP, Macintosh, Linux

Bağlantılar

USB Yüksek Hızlı USB 2,0 (USB 1,1 Uyumlu )

Ekstra adaptör bağlantısına gerek duymadan Usb Kablo ile Bağlantı

altta yazacağım kutu ve hdd ayrı ayrı al ve birleştir. gerçekten mutlu olursun. :D

üstadım extra ve sessiz fanlı DUCKI 3.5'' USB+SATA+IDE 3IN1 FANLI HARDDISK KUTUSU nu tavsiye ederim. reklama girmez derseniz linki altta...

Please register to see this content.

hdd olarak kesinlikle Seagate... sata 1, sata 2 ve esata teknolojisini bulan seagate tir. samsung lar en çok kafa yakan cihazlar. diğer markaları hdd ten bile saymıyorum. seagate ler ncq (geniş hdd yüzeyi) teknolojisi de olduğundan diğerlerine göre daha az ısınır. en sorunsuz hdd lerdir. cache olarak 8 mb düşünme, kesinlikle 16 veya paran varsa 32mb lıktan al.

320 liğin hepsiburada da kampanyası var. alınabilir bence. vatanbilgisayar ve mavibilgisayar a da bak. en ucuz nerede bulursan al...

SEAGATE 320GB 7200RPM 16MB NCQ SATA2 SABİT DİSK ST3320620AS 123,05 YTL (KDV Dahil) İndirim Bitiş Tarihi : 30.04.2008

SEAGATE 400GB 7200RPM 16MB NCQ SATA2 SABİT DISK ST3400620AS 171,38 YTL

SEAGATE 500GB 7200RPM 16MB NCQ SATA2 SABİT DISK ST3500630AS 176,09 YTL

7200 RPM Olsaymış..

Fiyatı Nedir Peki?

194 ytl.Bu fiyata 3.5'' cok kolay vede güzeli bulunabilir ama ben 2.5'' istiyorum. yoksa 3.5'' 500 gb 195 almıştım.

hızı bana da yavaş gibi gelio dediginiz gibi 7200 olsa cok güzel olurdu

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar linkini verdiğim ürünü alayımmı?Tavsiye ediyormusunuz.Elimde ikinci el aldığım WD 2,5 " 160 Gb taşınabilir harici disk var ama kapasitesi yeterli değil arşiv çok yetmiyor.Hergün Modifiyeli XP çıkıyor. :D

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850159[/CODE]

• 3 hafta sonra ...
western digital tavsiyemdir.Bende kullanıyorum.Çok hızlı ve sorun çıkmadı.

aqa bende 120 lık sata sı wardı cok cabuk bozuldu 0 kutusunda aldım sonnra gıttım MAXTOR la deiştim Maxtor da benım tavsiyemdir.

maxton seagete iyidir samsungu pek tavsiye etmem western i hiç kullanmadım. eger istediğin gibi kutu bulamazsan notebook hartdiski al onu 20 ytl satılan kutular var ona tak.

yanlız alırken dikkat et kimis tugla gibi oluyor adaptör istiyor fln

2 usb kablo ile el kadar olanlar var (bi notebook hddsi kadar) 1 usb veri için 2 usb güç için isterse onları da coklayıcıya bağlarsın bit tane olarak bağlarsın.

sata sata diyhorum da kastım sata 2

benim bir vadı haricim de adaptörlü fln yani kasayı ac tak daha pratik :rolleyes2: bir sürü kablo adaptör vıcık vıcık. :S isnan istiyor söyle flashdisk kıvanımn da olsun.

western digital tavsiyemdir.Bende kullanıyorum.Çok hızlı ve sorun çıkmadı.

Ben de 1 trebayt Western usb hardisk var hızlı ve kullanışlı bir ürün internet sitelerindeki araştırmaya göre geçen sene ilk üçe giren bir ürün.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...