Jump to content

Opera 9.50 Beta 2 İndirin

HoT_JaZz

Recommended Posts

07_03_03_operatest28ydikpw.jpg

Opera internet tarayıcısının yeni sürümü yaklaşırken, geliştiriciler bir beta sürüm daha yayınladılar. Türkçe dil desteğinin de olduğu bu sürümü deneyin!

Açık kaynak kodlu internet tarayıcılarından Opera, en yeni sürümünü kullanıcılarının beğenisine sundu. Microsoft Internet Explorer ve Mozilla Firefox'tan sonra en çok kullanılan internet tarayıcısını olan Opera'ın, 9.50 Beta 2 sürümü indirmeye hazır. Üstelik bu beta sürümü de Türkçe dil desteğine sahip şekilde indirilebiliyor. Denememeniz için bir sebep yok!

Daha Hızlı Bulun

Opera'nın bu yeni sürümünde dikkat çeken özellerinin başında Quick Find geliyor. Quick Find, daha önceden girmiş olduğunuz fakat hatırlamadığınız site adreslerini kolayca bulmanızı sağlayan çok kullanışlı ve yararlı bir özellik. Unuttuğunuz adresleri Geçmiş'ten yada Google'da aramaktan kurtaran bu özelliğin kullanımı da çok kolay. Opera'nın cep telefonları için geliştirmiş olduğu Opera Mini 4.1 Beta'da bu özelliğin olacağı açıklandı.

İndirmek İçin:

Opera 9,50 Beta 2 - Windows

http://ftp.iasi.roedu.net/mirrors/ftp.opera.com/win/950b2/int/Opera_9.50b2_International_Setup.exe[/CODE]

[/center]

[color=#FF0000]

[center][b]Opera 9,50 Beta 2 - Mac OS[/b][/center]

[/color]

[center]

[CODE]ftp://ftp.devlib.org/opera/mac/950b2/Opera.9.50b2_Setup.dmg[/CODE]

[/center]

Kaynak : www.shiftdelete.net

firefox un eski ie farklı kalmadı bana göre bir rahatlık firefox rss okuyucunun cok kullanışlı olması kişisel tercihtir saygı duyarım fakat firefox u deneyenler hız için bir de Opera'yı denesinler farklı oldugnu görecekler

Firefox u da denedim bana uymadı. Opera kadar esnek ve kişiselleştirilebilir olanı görmedim.

Kullanışlı yönlerini vakit bulursam mutlaka yazıcam.

Buradada browserların incelemesi var.

Güvenlik açığı tespiti için;

Please register to see this content.

opera küçük uygulaması indirilebilir.

Güvenlik açıklarını tespit ettiğinizde operanınkinin sıfır olduğunu göreceksiniz.

• 2 hafta sonra ...
Sizce FireFox mu daha iyi yoksa Opera mı?

en iyi opera kanıt mı işte:

Opere yükledim ve Firefox dan çok daha hızlı olduğunu fark ettim.
firefox un eski ie farklı kalmadı bana göre bir rahatlık firefox rss okuyucunun cok kullanışlı olması kişisel tercihtir saygı duyarım fakat firefox u deneyenler hız için bir de Opera'yı denesinler farklı oldugnu görecekler
Opera'yı kullanmadan en iyi tarayıcının hangisi olduğunu bilemezsiniz.Firefox'u da denedim tabii ki İE'yi de denedim ama her bakımdan en iyisi opera...

evet en iyi opera operada çok az eklenti var şonuçlarda opera en az açık olan tarayıcı en fazla i.e

tabiki frefoxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

bazıları çok sekme açar ve sistemide iyi değilse oda ekti yapar sonra opera kötü derler

şeçimine saygı duyarım ancak testler hiç de öyle göstermiyor

Please register to see this content.

• 4 hafta sonra ...

Valla ben opera kullandım ve nedense Firefox'tan yavaştı.Sadece 2 Sekme açıktı.Ve bir türlü ısınamadım ben operaya.Şöyle bir olay var,

Direk Opera yükleyen ve Firefox'u en fazla 10 kere deneyip operaya geçen biri operada kalıyor.

Ama Firefox artık PC'de ilk kurdukları arasında olanlar(ben gibi) Opera kullansalar bile alışamıyorlar yine Firefox'a dönüyorlar.

Not : Opera'yı çok kez kullandım(daha doğrusu kullanmaya çalıştım :lol: )

• 1 yıl yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...