Jump to content

Bilgisayarım Kapanmıyor!

XCLUSiVE

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar benim sizin gibi bilgisayar hakkında iyi bilgi sahibi olanlara bir sorum olacak

bilgisayarım kapanıyor fakat 3 sn. sonra tekrar açılıyor

bundan 1-2 ay önce sistemimi yeniledim sadece "dvd-rw, hard-disk, floppy ve power supply" değişmedi ama sorun da değişmedi

BIOS ta sorun olabilir dedim güncelledim olmadı

bir bilgisayarcıya ******ürdüm bilgisayarı sorun power supply dediler değiştirdiler ama sonuç gene aynı

acaba sorun nerede?

şu an ki ana sistem bileşenlerim

Gigabyte P35-DS3L (BIOS Sürümü: F8b) Motherboard

intel pentium dual-core 1.8 Ghz

4 GB DDR2 RAM

Nvidia GeForce 8500 GT 512 MB

320W Power Supply (bilgisyarcıda denedikleri 450W dı)

diğerleri

Sky-star 2(TV kartı)

Wireless Card

Fax-Modem

2 tane DVD-RW (biri SATA biri IDE)

2 tane Hard-disk (biri IDE biri SATA)

şimdiden teşekkürler...

Arkadaşım bence bios ayalarını bi kontrol et. Bios'ta bulunan bazı ayarlar Disable olması gerekirken Enable yapılmış olabilir. Senin Anakartta Bios'un Power Management Setup kısmındaki PME Event Wake Up (Enable) , Power On by Ring (Enable) AC Back Function (Disable) olna değerleri kontrol et hepsinin disable olmasnı sağla. Olmazsa Load Fail-Safe Defaults ile ayarları sıfırlayarak kontrol et.

Bir de aldığın Power Supply ne marka (Her markanın değeri gerçek değerlerde değildir.)

kaça aldın.

Sonucu yazarsan iyi olur.

Arkadaşım bence bios ayalarını bi kontrol et. Bios'ta bulunan bazı ayarlar Disable olması gerekirken Enable yapılmış olabilir. Senin Anakartta Bios'un Power Management Setup kısmındaki PME Event Wake Up (Enable) , Power On by Ring (Enable) AC Back Function (Disable) olna değerleri kontrol et hepsinin disable olmasnı sağla. Olmazsa Load Fail-Safe Defaults ile ayarları sıfırlayarak kontrol et.

Bir de aldığın Power Supply ne marka (Her markanın değeri gerçek değerlerde değildir.)

kaça aldın.

Sonucu yazarsan iyi olur.

ben okulda hoca tamir ederken rastlamıştım böle olaya tüm parçalarını tek tek denedi sorun ramlerde cıktı 2 tane ram takılıydı 2side bozukmuş ramleri değiştirdi düzeldi. bilgisayarın power tuşuna basılı tutup kapatıyordu elini çektikten 2 -3 sn sonra açılıyordu, kapalı kalması için fişi çekmek gerekiyordu, dediğim gibi ramdenmiş istersen bi slotlarını değiştir dene yine düzelmesse ram i değiştir dene.!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...