Jump to content

İç Hata Oluştu Mesajı

Recommended Posts

bende de aynı sorunu verdi sp2 li cd ye entegre ettim format attım bi sorun olmadı.

aslında konuyla alakası yok ama sp2 ye sp3 paketini entegre ettiğiniz zaman sp2yi çıkardınızmı ?

yükleme sırasında farklı bir cd key istedimi ?

yüklemeden sonra herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?

eğer cevaplarsanız çok sevinecem.

Modifiye edilmiş bir "XP Pro SP2" ye SP3 kurarken ben de aynı hatayı aldım. Sorunu aşağıdaki işlemleri uygulayıp serial'i değiştirerek çözdüm ve SP3 kurabildim.

Etkinleştirme Sihirbazı'nı Kullanma

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Değiştirmeniz gereken yalnızca birkaç toplu lisans ürün anahtarı varsa Etkinleştirme Sihirbazı'nı kullanabilirsiniz.

Not Microsoft, bu adımları gerçekleştirmeden önce Sistem Geri Yükleme'yi kullanarak bir geri yükleme noktası oluşturmanızı önerir. Sistem Geri Yükleme'yi kullanarak geri yükleme noktası oluşturma hakkında bilgi için, Yardım ve Destek'te "Geri Yükleme Noktası Oluşturma" yardım konusuna bakın.

1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

3. Soldaki bölmede, aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents

4. Sağ bölmede, OOBETimer'ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir'i tıklatın. (Son 2 haneyi 00 yaptım ben)

5. Bu değerin en az bir basamağını değiştirerek Windows'un etkinliğini kaldırın.

6. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

7. Aç kutusuna aşağıdaki komutu yazın ve Tamam'ı tıklatın.

%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

8. Evet, Windows'u etkinleştirmek için müşteri hizmetleri temsilcisine telefon etmek istiyorum seçeneğini ve ardından İleri'yi tıklatın.

9. Ürün anahtarını değiştir'i tıklatın.

10. Yeni anahtar kutularına yeni ürün anahtarını yazın ve Güncelleştir'i tıklatın.Önceki pencereye döndürüldüyseniz, Bana daha sonra hatırlat'ı tıklatın ve sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

11. Windows'un etkinleştirildiğini doğrulamak için 6. ve 7. adımları yineleyin. Aşağıdaki iletiyi alırsınız:

Windows zaten etkinleştirildi. Çıkmak için Tamam'ı tıklatın.

12. Tamam'ı tıklatın.

13. Windows XP SP1 veya Windows XP'nin sonraki bir sürümünü yükleyin.

Windows XP SP1 veya Windows XP'nin sonraki bir sürümünü yükledikten sonra Windows'u başlatamazsınız, bilgisayarı yeniden başlatırken F8 tuşuna basın, Bilinen Son İyi Yapılandırma'yı seçin ve bu yordamı yineleyin.

• 5 hafta sonra ...

ya ben de dediğin olmadı. OOBETimer değerini değitirdim sonra çalıştır a "%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a" yapıştırdım tamam dedim ama açılmadı. kullanılmayan bir konuma karşılık geliyor uyarısı çıkıyor.

bir yardım ltfn :D

aslında konuyla alakası yok ama sp2 ye sp3 paketini entegre ettiğiniz zaman sp2yi çıkardınızmı ?

yükleme sırasında farklı bir cd key istedimi ?

yüklemeden sonra herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?

eğer cevaplarsanız çok sevinecem.

sp3 entegre ederken sp2yi çıkaramazsınız.Zaten Gerekli Sp2 dosyaları güncelleniyor sadece.SP gömülü bir Windows CD'sinden SP çıkaramazsınız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...