Jump to content

Nvidia Ekran Kartı

Recommended Posts

Dediğim Sorun Bu Aynen...Window Blinds - Dan Yapıyor Bunu...İkisi Çakışıyor resimdeki Hata Meydana Gelir

Çözümü:

Xp Normal Temaya Gel Sonra Kurduğun Driveri Pc den Kaldırma Aracı Bir Programla Bişey kalmayacak Şekilde kadır... Sonra Pc yeniden Başlat yeni Donanım Algılandı Derse Tarat. Xp Normal Temada Ekran kartı Driverini Kur Tekrar Pc Yeniden Başlat Yine Donanım Algılandı Derse Tarat Buyöntem Olmadıysa tekrar Lıyorsun ilk Baştan Tüm Yazdıklarımı Kardeşim Başka türlü Halleden Varsa PaylaşSın Arkadaşa Bu Benim kendi Yöntemimdir...Deneme Yanılma Olmalıkı Bişey Öğrenebilelim dimi...

tncxp ekran kartı driverını otamatik kurmuş ama uymamış sen program ekle kaldırdın ekran kartıyla ilgili ne varsa kaldır tekrar indirdiğin orjinal driverı kur sorunun kalmayacaktır

1 ay önce nvidia driver indirdim ve tnc xp ye yükledim ekran görüntüsü bu şekilde oldu

senin bahsettiğin olay yüklemeden dolayı kurulu olan drıveri kaldırmış ve yenisi yüklenmediğinden renk kaliten 256 k çözünürlülüğü ise 800x600 60 hertz olarak çalışmışa benziyor yeni driver yüklemeden önce mutlaka eski sürümü kaldırmak gerekiyor

• 2 hafta sonra ...

Hayır, entegre, modifiye edilmiş sistemlerle alakası yoktur sorunun.

Ekran kartı sürücüsünü öncelikle temiz şekilde kaldırmak gerekiyor.Normal kaldırmanın ardından restart, sonrasında driver cleaner ile komple önceki driver artıklarını temizleme şeklinde olmalı.

En son yeni driver yüklenecek.

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar bu sorun benimde sık sık başıma geliyor. ben de nvidia sürücüsünü proğram ekla kaldırdan kaldırıp pc açıldıktan sonra yeni donanım bulundu diyor burada sürcü gücelleştirmeyi listeden seçerek yapmanız gerekiyor. yoluda nvidia sürücüsü ilk kurulduğu zaman c: de bir klasör oluşturuyor. oradaki driverleri gösterip restart edince sorun çözülüyor. acizane tecrübemdir.

• 1 ay sonra...

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bu problemin nasıl giderileceğini bilmiyorum ama neden kaynaklandığını buldum. Elimde değişik zamanlarda edindiğim ve kullandığım 6 tane xp cd si var. Hepsi modifiyeli ama 3 tanesi sata sürücüleri entegreli diğer 3 tanesinde sata driverlar yok. Sata driver entegreli xp lere maalesef fx5500 ve nvidianın driverlarının hiçbirini kuramadım. Satasız olanlara ise sorunsuz bir şekilde kurdum. Bu konulara vakıf arkadaşların yardımlarını beklemekten başka yapılabilecek bir şey yok.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bu problemin nasıl giderileceğini bilmiyorum ama neden kaynaklandığını buldum. Elimde değişik zamanlarda edindiğim ve kullandığım 6 tane xp cd si var. Hepsi modifiyeli ama 3 tanesi sata sürücüleri entegreli diğer 3 tanesinde sata driverlar yok. Sata driver entegreli xp lere maalesef fx5500 ve nvidianın driverlarının hiçbirini kuramadım. Satasız olanlara ise sorunsuz bir şekilde kurdum. Bu konulara vakıf arkadaşların yardımlarını beklemekten başka yapılabilecek bir şey yok.

sorunun sata ile alakası yok.Sata sürücüleri kurulumda kullanılıyor tanıtmak amacıyla.

nvidia ekran kartlarında eski sürücü kaldırılmadan yeni sürücüler kurulursa uyuşmazlık çıkıyor.Sorunun çözümünü arkadaş vermiş:

arkadaşlar bu sorun benimde sık sık başıma geliyor. ben de nvidia sürücüsünü proğram ekla kaldırdan kaldırıp pc açıldıktan sonra yeni donanım bulundu diyor burada sürcü gücelleştirmeyi listeden seçerek yapmanız gerekiyor. yoluda nvidia sürücüsü ilk kurulduğu zaman c: de bir klasör oluşturuyor. oradaki driverleri gösterip restart edince sorun çözülüyor. acizane tecrübemdir.

NOT:Elinde DriverPack'lı XP CD'si olanlar varsa DPGA***.7z dosyasını Harddiske çıkarıp Sürücü güncellemesi isteyen yerde n1 klasörünü gösterebilirsiniz.(Karışık oldu ama neyse)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...