Jump to content

Lenovo Z500 Ekran Kartı Driver Görmeme Sorunu

mrtsahin
 Share

Recommended Posts

Lenovo Z500 Ekran KArtı Driver Görmeme sorunu

Arkadaşlar Merhabalar

Bende Lenovo Z500 ideapad serisi Bilgisayar var Nvidia Geforce 740M modeli ekran kartı ve intel ekran kartı var. LAptopta ikisi birlikte ama sıkıntım NVidia Kod 43 hatası veriyor.

Sistem Recoveryi de sildiğim için yanlışlıkla eski sürüme geçemiyorum. Başka windows 8 yada 8 Pro yükleyip driverlerı sitesinden bulup indiriyorum ancak driver kuruluyor ekran kartının biraz çalışıyor görünüyor ekran kartından belli süre sonra kod 43 hatasına geçiyor.

Bu durumdan nasıl kurtulabilirim ya da ekran kartımı nasıl tanıtabilirim. İnternette olan bütün yöntemleri denedim neredeyse

hasan835, 13 dakika önce yazdı:

Snappy Driver ile kendi PC'ne ait olan (Lenovo CZ500) tüm driverlarını indir. hata vereni kaldır ve güncellemelerini yap, düzelir,

saygılarımla;

Aygıt sürücüsü gerektiriyor ama yükleme paketlerinde bulunamadı dedi.. Ayrıca 15GB  dosya boyutu diyor normal mi?

hadibeolsun, 3 saat önce yazdı:

Please register to see this content.
üyeliğin ile giriş yap ve driver sürücüsünü öyle kur.

Bu dediğini defalarca denedim ama sonuç olumsuz.. Bu konuda baya araştırma yaptım internette ama herkes aynı sorundan şikayetçi

aynı sorun bende de vardı lenovo g510 kullanıyorum  sorun kendiliğinden çözüldü ve öğrendim ki hafif kullanımda intel çalışıyor  ve diğer ekran kartı devreye girmiyor  çalışmıyor  ne zamanki  ağır bir oyun oynuyorsun  şak diye devreye giriyor .ama sürücüyü yüklemek için çok uğraşmıştım  yapamamıştım  sonra kendiliğinden yüklenmiş  şimdi sıkıntı yok

windows9, 12 dakika önce yazdı:

aynı sorun bende de vardı lenovo g510 kullanıyorum  sorun kendiliğinden çözüldü ve öğrendim ki hafif kullanımda intel çalışıyor  ve diğer ekran kartı devreye girmiyor  çalışmıyor  ne zamanki  ağır bir oyun oynuyorsun  şak diye devreye giriyor .ama sürücüyü yüklemek için çok uğraşmıştım  yapamamıştım  sonra kendiliğinden yüklenmiş  şimdi sıkıntı yok

Aynen hep ünlem işareti var Nvidia denetim masasına dahi erişemiyorum bu da baya sorun oluşturuyor.. Yüksek çözünürlük isteyen programlarda devreye girmiyor kendiliğinden bende ne yazıktır ki